All Leagues
NBA
WNBA
Olympics Women
Olympics Men
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
France
France - NM1
Teams
Rueil
Noe Schott
Noe
Schott
Opponents
Aug 10, 1996 (27 years old)
French
1m90 / 6-3
SG
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="75744" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Noe Schott has faced 346 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Lens Aboudou
Challans
(CdF)
1
Charles Abouo
Blois
(FRA-2)
1
Arnaud Adala
Vichy-Clermont
(FRA-2)
2
Marquis Addison
Denain
(CdF)
1
Melvin Ajinça
Pôle France
(FRA-3)
2
Mike Amius
Feurs
(FRA-3)
1
Kamel Ammour
Chartres
(FRA-3)
Andrézieux-Bouthéon
(FRA-3)
3
Cedric Andre
SOM Boulogne
(FRA-3)
2
Karim Atamna
Aix-Maurienne
(FRA-2LC)
4
Simo Atanackovic
Avignon Le Pontet
(FRA-3)
1
Fabien Ateba
Orchies
(FRA-3)
1
Manny Atkins
Evreux
(FRA-2)
1
Joel Awich
Souffelweyersheim
(FRA-3)
1
Jason Bach
Lorient
(FRA-3)
1
Adama Bal
Pôle France
(FRA-3)
2
Naoll Balfourier
Pôle France
(FRA-3)
3
Oumarou Baradji
Aubenas
(FRA-3)
1
Alex Barraud
Aubenas
(FRA-3)
1
Yunio Barrueta
Nancy
(FRA-2LC)
1
Ousseynou Laye Basse
Pont-de-Cheruy
(FRA-3)
1
Yassine Bassine
Andrézieux-Bouthéon
(FRA-3)
2
Earvine Bassoumba
Rouen
(FRA-2)
1
Daniel Batcho
Pôle France
(FRA-3)
1
Juhann Begarin
Pôle France
(FRA-3)
1
Jessie Begarin
Rouen
(FRA-2)
1
Gregory Bengaber
Vichy-Clermont
(FRA-2)
2
Jonathan Beugnot
Feurs
(FRA-3)
1
Pape Beye
La Charité
(FRA-3)
1
Antoine Bibollet-Ruche
Pont-de-Cheruy
(FRA-3)
2
Mathieu Bigote
Lorient
(FRA-3)
1
Leo Billon
Pôle France
(FRA-3)
2
Fabien Bondron
Lorient
(FRA-3)
1
Frank Booker
Evreux
(FRA-2)
1
Jeremi Booth
Pont-de-Cheruy
(FRA-3)
2
Luc Bory
Andrézieux-Bouthéon
(FRA-3)
1
Eric Bosc
Chartres
(FRA-3)
Tarbes-Lourdes
(FRA-3)
3
Jonathan Boucaud
Aubenas
(FRA-3)
1
Lucas Boucaud
Challans
(CdF)
1
Paul Bouloukouet
La Charité
(FRA-3)
1
Namory Boundy
SOM Boulogne
(FRA-3)
Pont-de-Cheruy
(FRA-3)
4
Damien Bouquet
Evreux
(FRA-2)
1
Edgar Bourserie
Vitré
(CdF)
1
Steffon Bradford
Challans
(FRA-3)
1
Philippe Braud
Nancy
(FRA-2LC)
1
Aurele Brena-Chemille
Pôle France
(FRA-3)
1
Charles-Henri Bronchard
Vichy-Clermont
(FRA-2)
2
Jerrold Brooks
Caen
(FRA-2)
1
Ryan Brooks
Aix-Maurienne
(FRA-2)
1
Pierre Brun
Roanne
(FRA-2)
2
Karolis Brusokas
Kaysersberg
(FRA-3)
2
Dwight Burke
SOM Boulogne
(FRA-3)
2
Joe Burton
Blois
(FRA-2)
1
Arthur Buttner
Kaysersberg
(FRA-3)
1
Ismael Cadiau
La Charité
(FRA-3)
1
Chrislain Cairo
Orchies
(FRA-3)
1
Moussa Camara
La Charité
(FRA-3)
1
Maxime Carene
Pôle France
(FRA-3)
1
Matt Carlino
Roanne
(FRA-2)
2
Corentin Carne
Nanterre
(CdF)
1
Willis Castard
Tarbes-Lourdes
(FRA-3)
1
Clement Cavallo
Roanne
(FRA-2)
2
Jerome Cazenobe
Denain
(CdF)
1
Dimitry Cesar
Vichy-Clermont
(FRA-2)
1
Marius Chambre
Orléans
(FRA-2)
1
Antonin Chardon
Aubenas
(FRA-3)
1
Mehdi Cheriet
SOM Boulogne
(FRA-3)
2
Maxime Choplin
Quimper
(FRA-2)
1
Yohan Choupas
Pôle France
(FRA-3)
1
Maxime Chupin
Brissac
(FRA-3)
1
Brandon Clark
Andrézieux-Bouthéon
(FRA-3)
2
Gaetan Clerc
Caen
(FRA-2)
1
Patrick Clerence
Chartres
(FRA-3)
2
Travis Cohn
Quimper
(FRA-2)
1
Al'lonzo Coleman
Rouen
(FRA-2)
1
Hugo Comby
Feurs
(FRA-3)
1
David Conde
Mulhouse
(FRA-3)
2
Thomas Cornely
Blois
(FRA-2)
1
Kevin Corre
Aix-Maurienne
(FRA-2LC)
4
Valentin Correia
Souffelweyersheim
(FRA-3)
1
Marko Coudreau
Pôle France
(FRA-3)
1
John Cox
Nancy
(FRA-2LC)
1
Simon Cretaux
Orchies
(FRA-3)
2
Timothe Crusol
Pôle France
(FRA-3)
1
Andell Cumberbatch
Vichy-Clermont
(FRA-2)
1
Gaylor Curier
Orléans
(FRA-2)
1
Xane D'almeida
Tarbes-Lourdes
(FRA-3)
1
Maxence Dadiet
Denain
(CdF)
1
Jean-Philippe Dally
Denain
(CdF)
1
Romain Dardaine
Orchies
(FRA-3)
1
Daviin Davis
Saint-Quentin
(CdF)
1
Maxime Days
Kaysersberg
(FRA-3)
2
Thomas De Thaey
Orchies
(FRA-3)
1
Julien Delmas
Vitré
(CdF)
1
Rudy Demahis-Ballou
Pôle France
(FRA-3)
3
Mutlu Demir
Golbey-Epinal
(FRA-3)
1
David Denave
Vichy-Clermont
(FRA-2)
2
Nordine Derradji
Aubenas
(FRA-3)
1
Alexis Desespringalle
Quimper
(FRA-2)
1
Brice Dessert
Pôle France
(FRA-3)
2
Reda Diabi
Chartres
(FRA-3)
1
Amadou Diagne
Kaysersberg
(FRA-3)
2
Victor Diallo
Pôle France
(FRA-3)
1
Abou Diallo
Golbey-Epinal
(FRA-3)
2
Moise Diame
Brissac
(FRA-3)
1
Moustapha Diarra
Chartres
(FRA-3)
2
Theo Diehl
Souffelweyersheim
(FRA-3)
1
Quentin Diehl
Mulhouse
(FRA-3)
2
Ousmane Dieng
Pôle France
(FRA-3)
2
Gilles Dierickx
Orchies
(FRA-3)
1
Jamar Diggs
Rouen
(FRA-2)
1
Kevin Dinal
Evreux
(FRA-2)
1
Jimmy Djimrabaye
Quimper
(FRA-2)
1
Maxime Djo Ebala
Orchies
(FRA-3)
1
Marvin Dominique
Avignon Le Pontet
(FRA-3)
1
Nicolas Dos Santos
Besançon
(FRA-3)
1
Mathis Dossou-Yovo
Pôle France
(FRA-3)
1
Masse Doumbe
Golbey-Epinal
(FRA-3)
1
Bassa Doumbe
Mulhouse
(FRA-3)
Golbey-Epinal
(FRA-3)
3
Antoine Dudit
Challans
(FRA-3)
1
Hugo Dumortier
SOM Boulogne
(FRA-3)
2
Thomas Durand
Blois
(FRA-2)
1
Morgan Durand
Pont-de-Cheruy
(FRA-3)
2
Gilles Duro
Aubenas
(FRA-3)
1
Lucas Dussoulier
Quimper
(FRA-2)
1
Paul-Lou Duwiquet
Caen
(FRA-2)
1
Rigo Edzata
Denain
(CdF)
1
Arthur Ekani
Mulhouse
(FRA-3)
2
Adam El Ghazi
Souffelweyersheim
(FRA-3)
1
Mel Esso Essis
Caen
(FRA-2)
1
Michael Fakuade
Orléans
(FRA-2)
1
Theo Faure
Besançon
(FRA-3)
1
Ivan Fevrier
Roanne
(FRA-2)
1
Elvar Fridriksson
Denain
(CdF)
1
Anis Gabsi
Challans
(FRA-3)
2
Julian Gamble
Nanterre
(CdF)
1
Lionel Gaudoux
Pont-de-Cheruy
(FRA-3)
1
Dominique Gentil
Challans
(FRA-3)
2
Tommy Ghezala
Pont-de-Cheruy
(FRA-3)
1
Loic Gigant
Golbey-Epinal
(FRA-3)
3
Benoit Gillet
Saint-Quentin
(CdF)
1
Jonathan Godin
Kaysersberg
(FRA-3)
1
Youri Golitin
Denain
(CdF)
1
Enzo Goudou-Sinha
Nancy
(FRA-2LC)
1
Olivier Gouez
Challans
(FRA-3)
1
Malcolm Gountas
Orchies
(FRA-3)
Golbey-Epinal
(FRA-3)
3
Rochris Gouzhy
Feurs
(FRA-3)
1
Johan Grebongo
Mulhouse
(FRA-3)
2
Kadeem Green
Golbey-Epinal
(FRA-3)
1
Denzel Gregg
Denain
(CdF)
1
Romain Gregoire
Vitré
(CdF)
1
Omari Gudul
Blois
(FRA-2)
1
Charles Gurgey
Mulhouse
(FRA-3)
2
Miralem Halilovic
Orléans
(FRA-2)
1
Fabyon Harris
Souffelweyersheim
(FRA-3)
1
Antoine Heaulme
Saint-Quentin
(CdF)
1
Sullivan Hernandez
Aix-Maurienne
(FRA-2LC)
3
Thomas Hieu-Courtois
Aix-Maurienne
(FRA-2LC)
4
Steeve Ho You Fat
Evreux
(FRA-2)
1
Quinton Hooker
Vichy-Clermont
(FRA-2)
2
Meredis Houmounou
Nancy
(FRA-2LC)
1
Benoit Injai
Rouen
(FRA-2)
1
Hugo Invernizzi
Nanterre
(CdF)
1
Michel Ipouck
Aubenas
(FRA-3)
Pont-de-Cheruy
(FRA-3)
2
David Jackson
Roanne
(FRA-2)
2
Michel Jean-Baptiste Adolphe
SOM Boulogne
(FRA-3)
2
Brandon Jefferson
Orléans
(FRA-2)
1
Valdelicio Joaquim
Quimper
(FRA-2)
1
Tyren Johnson
Blois
(FRA-2)
1
Bradley Jomard
Golbey-Epinal
(FRA-3)
1
Adas Juskevicius
Nanterre
(CdF)
1
Ismael Kamagate
Pôle France
(FRA-3)
1
Lamine Kante
Saint-Quentin
(CdF)
1
Kenny Kasiama
Pôle France
(FRA-3)
2
Ruphin Kayembe
Evreux
(FRA-2)
1
Jean-Francois Kebe
Saint-Quentin
(CdF)
1
Mathis Keita
Roanne
(FRA-2)
2
Jermel Kennedy
Besançon
(FRA-3)
1
Arnaud Kerckhof
Orchies
(FRA-3)
2
Pierre-Baptiste Kieger
Golbey-Epinal
(FRA-3)
1
Lahaou Konate
Nanterre
(CdF)
1
Mohamed Kone
Vichy-Clermont
(FRA-2)
2
Vladyslav Koreniuk
Tarbes-Lourdes
(FRA-3)
1
Nemanja Kovanusic
Andrézieux-Bouthéon
(FRA-3)
2
Jonathan Kyungu
Feurs
(FRA-3)
2
Antony Labanca
Souffelweyersheim
(FRA-3)
1
Daniel Lamadji
Souffelweyersheim
(FRA-3)
1
Gregory Lance
Feurs
(FRA-3)
1
Luidgy Laporal
Golbey-Epinal
(FRA-3)
2
Thomas Laurent
Feurs
(FRA-3)
2
Kevin Lavieille
Evreux
(FRA-2)
1
Meven Le Douarin
Golbey-Epinal
(FRA-3)
2
Theo Lefebvre
Chartres
(FRA-3)
Orchies
(FRA-3)
3
Lucas Lenoir
Challans
(CdF)
1
Theo Leon
Evreux
(FRA-2)
1
Jonathan Leria
Besançon
(FRA-3)
2
Florian Lesca
Tarbes-Lourdes
(FRA-3)
1
Louis Lesmond
Pôle France
(FRA-3)
1
Etienne Limousin
Feurs
(FRA-3)
1
Ted Lissossi
Kaysersberg
(FRA-3)
1
Gaylor Lobela
Besançon
(FRA-3)
2
Corentin Lopez
Besançon
(FRA-3)
2
Florian Louart
Pôle France
(FRA-3)
1
Junior M'bida
Orléans
(FRA-2)
1
Jean-Baptiste Mace
Brissac
(FRA-3)
1
Jean-Baptiste Maille
Rouen
(FRA-2)
1
Rosaire Malonga
Kaysersberg
(FRA-3)
2
Cedric Mansare
Feurs
(FRA-3)
1
Eliot Maraux
Besançon
(FRA-3)
Lorient
(FRA-3)
3
Tom Mareschal
Besançon
(FRA-3)
2
Pavel Marinov
Caen
(FRA-2)
1
Duvaughn Maxwell
Chartres
(FRA-3)
2
Isaac Mayembo
La Charité
(FRA-3)
1
Benoit Mbala
Aix-Maurienne
(FRA-2)
1
Alpha Mbodj
Aubenas
(FRA-3)
1
Vanly Meite
Besançon
(FRA-3)
1
Elson Mendy
Souffelweyersheim
(FRA-3)
1
William Mensah
Feurs
(FRA-3)
Golbey-Epinal
(FRA-3)
3
Guillaume Merie
Vitré
(CdF)
1
Guy-Marc Michel
Vitré
(CdF)
1
Dominykas Milka
Lorient
(FRA-3)
1
Bacasso Minte
Mulhouse
(FRA-3)
2
Matthieu Missonnier
Golbey-Epinal
(FRA-3)
2
Jonathan Mitchell
Andrézieux-Bouthéon
(FRA-3)
2
Essome Miyem
Pôle France
(FRA-3)
2
Bryan Miyem Bell
Feurs
(FRA-3)
2
Kadri Moendadze
Orléans
(FRA-2)
1
Emmanuel Monceau
Rouen
(FRA-2)
1
Benjamin Monclar
Blois
(FRA-2)
1
Kevin Mondesir
Quimper
(FRA-2)
1
Romuald Morency
Vichy-Clermont
(FRA-2)
2
Duane Morgan
Vitré
(CdF)
1
Emryss Mormin
Avignon Le Pontet
(FRA-3)
Blois
(FRA-2)
2
Wayne Morris
Avignon Le Pontet
(FRA-3)
1
Justin Moss
Aubenas
(FRA-3)
1
Serge Mourtala
Vichy-Clermont
(FRA-2)
2
Theo Mousseau
Brissac
(FRA-3)
1
Valentin Mukuna
Andrézieux-Bouthéon
(FRA-3)
Orchies
(FRA-3)
4
Shekinah Munanga
Golbey-Epinal
(FRA-3)
2
Malela Mutuale
Orléans
(FRA-2)
1
Williams Narace
Nancy
(FRA-2LC)
1
Madiop Ndiaye
Golbey-Epinal
(FRA-3)
1
Momar Ndoye
Andrézieux-Bouthéon
(FRA-3)
2
Theo Nehlig
SOM Boulogne
(FRA-3)
2
Stephane Neri
Andrézieux-Bouthéon
(FRA-3)
2
Jared Newson
Lorient
(FRA-3)
1
Mehdy Ngouama
Vichy-Clermont
(FRA-2)
2
Tanguy Nicolas
Avignon Le Pontet
(FRA-3)
1
Karl-David Nkounkou
Aix-Maurienne
(FRA-2LC)
3
Marc-Eddy Norelia
Caen
(FRA-2)
1
Zimmy Nwogbo
Brissac
(FRA-3)
Rouen
(FRA-2)
2
Robert Nyakundi
Roanne
(FRA-2)
1
Michel-Ofik Nzege
Souffelweyersheim
(FRA-3)
1
Dinma Odiakosa
Nancy
(FRA-2LC)
1
Jarred Ogungbemi-Jackson
Aix-Maurienne
(FRA-2LC)
4
William Olugbeje
Lorient
(FRA-3)
1
Giovan Oniangue
Orléans
(FRA-2)
1
Yvan Ouedraogo
Pôle France
(FRA-3)
2
Gauthier Pad
Orchies
(FRA-3)
2
Haukur Palsson
Nanterre
(CdF)
1
Jean-Marc Pansa
Nanterre
(CdF)
1
Guillaume Payen
Mulhouse
(FRA-3)
2
Marc-Antoine Pellin
Pont-de-Cheruy
(FRA-3)
2
Brandon Peterson
Aix-Maurienne
(FRA-2LC)
3
Lien Phillip
Tarbes-Lourdes
(FRA-3)
1
Loic Piotrowski
Andrézieux-Bouthéon
(FRA-3)
1
Lucas Plasse
Mulhouse
(FRA-3)
2
Etienne Plateau
Vitré
(CdF)
1
Sya Plaucoste
Pôle France
(FRA-3)
1
Charly Pontens
Blois
(FRA-2)
1
Vincent Pota
Pont-de-Cheruy
(FRA-3)
1
Pierric Poupet
Denain
(CdF)
1
Vincent Pourchot
Lorient
(FRA-3)
1
Henry Preira
Challans
(CdF)
1
Ferdinand Prenom
Roanne
(FRA-2)
1
Vaidotas Pridotkas
Challans
(CdF)
1
Louis Prolhac
Vitré
(CdF)
1
Thomas Prost
Besançon
(FRA-3)
Quimper
(FRA-2)
3
Greg Pryor
Tarbes-Lourdes
(FRA-3)
1
Desmond Quincy-Jones
Saint-Quentin
(CdF)
1
Warren Racine
Tarbes-Lourdes
(FRA-3)
1
David Ramseyer
Caen
(FRA-2)
1
Johan Randriamananjara
Pôle France
(FRA-3)
1
Steven Ricard
Souffelweyersheim
(FRA-3)
1
Jeremy Ricard
Orchies
(FRA-3)
2
D.J. Richardson
Aix-Maurienne
(FRA-2LC)
3
Aurelien Rigaux
Brissac
(FRA-3)
1
Antone Robinson
Orchies
(FRA-3)
1
Olivier Romain
Chartres
(FRA-3)
2
Erwan Ruiz
Tarbes-Lourdes
(FRA-3)
1
Ronaldas Rutkauskas
Lorient
(FRA-3)
1
Loic Salaneuve
La Charité
(FRA-3)
1
Aurelien Salmon
Caen
(FRA-2)
1
Ibrahim Saounera
Challans
(FRA-3)
1
Mika Sattin
Nancy
(FRA-2LC)
1
Antwan Scott
Evreux
(FRA-2)
1
Dejan Sencanski
Chartres
(FRA-3)
2
Jeremy Senglin
Nanterre
(CdF)
1
Malik Sidibe
Golbey-Epinal
(FRA-3)
1
Yann Siegwarth
Chartres
(FRA-3)
Avignon Le Pontet
(FRA-3)
3
Garrick Sims
Challans
(CdF)
1
Justas Sinica
Orchies
(FRA-3)
2
Yohan Solle
Avignon Le Pontet
(FRA-3)
1
Issife Soumahoro
Pont-de-Cheruy
(FRA-3)
Brissac
(FRA-3)
3
Cheick Soumaoro
Pont-de-Cheruy
(FRA-3)
2
Brandon Spearman
Orléans
(FRA-2)
1
Anthony Spinali
Mulhouse
(FRA-3)
2
Hugo Suhard
Aix-Maurienne
(FRA-2LC)
4
Mamadou Sy
Brissac
(FRA-3)
1
Oumarou Sylla
Challans
(CdF)
1
Alexis Tanghe
Roanne
(FRA-2)
2
Bastien Tardy
Andrézieux-Bouthéon
(FRA-3)
2
Laurian Tarris
Kaysersberg
(FRA-3)
2
Darius Tarvydas
Brissac
(FRA-3)
1
Ralph Temgoua
SOM Boulogne
(FRA-3)
2
Lorenzo Thirouard Samson
Pôle France
(FRA-3)
1
Jordan Tolbert
Caen
(FRA-2)
1
Tristan Toneguzzo
Golbey-Epinal
(FRA-3)
2
Yohan Traore
Pôle France
(FRA-3)
1
Armel Traore
Pôle France
(FRA-3)
2
Demetrius Treadwell
Nanterre
(CdF)
1
Robert Turner
Orchies
(FRA-3)
Vitré
(CdF)
2
Paul Turpin
Challans
(FRA-3)
2
Guillaume Valayer
Tarbes-Lourdes
(FRA-3)
1
Mickael Var
Nancy
(FRA-2LC)
1
Bastien Vautier
Nancy
(FRA-2LC)
1
Jean Veillet
Vitré
(CdF)
1
Vincent Vent
Orléans
(FRA-2)
1
Joffrey Verbeke
Orchies
(FRA-3)
3
Timothe Vergiat
SOM Boulogne
(FRA-3)
2
Theo Vial
Feurs
(FRA-3)
2
Thomas Ville
Roanne
(FRA-2)
2
Thomas Vincent
Golbey-Epinal
(FRA-3)
1
Henrikas Vorotnikovas
Besançon
(FRA-3)
2
Hugo Voulfor
Golbey-Epinal
(FRA-3)
2
Bobby Anthony Walker
Saint-Quentin
(CdF)
1
Maurice Walker
Saint-Quentin
(CdF)
1
Kevin Walter
Kaysersberg
(FRA-3)
2
Dominic Waters
Nanterre
(CdF)
1
Diante Watkins
SOM Boulogne
(FRA-3)
2
David Weber
Golbey-Epinal
(FRA-3)
1
Colton Weisbrod
Kaysersberg
(FRA-3)
2
Larry Williams
Aubenas
(FRA-3)
1
Jason Williams
Roanne
(FRA-2)
2
Akeem Williams
La Charité
(FRA-3)
1
Julien Wiltz
Feurs
(FRA-3)
2
Junior Zero
Aix-Maurienne
(FRA-2LC)
4