All Leagues
NBA
WNBA
Olympic games
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Spain
Spain - LEB Silver
Teams
Clinicas Rincon
Jose Rodriguez
Jose
Rodriguez
Opponents
Nov 1, 1998 (25 years old)
Spanish
1m87 / 6-2
PG
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="70780" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Jose Rodriguez has faced 184 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Gregorio Adon
Marin Peixe Galego
(SPA-3)
2
Emir Ahmedic
U18 Spars Sarajevo
(ANGT)
1
Joel Almeida
Cambados Xuven
(SPA-3)
2
Matas Andruskevicius
U18 Zalgiris Kaunas
(ANGT)
1
Jon Aramburu
HLA Alicante
(SPA-3)
1
Aleksandar Aranitovic
U18 Crvena Zvezda mts
(ANGT)
1
Pablo Arenaza
Juaristi ISB
(SPA-3)
5
Jonathan Arranz
Real Valladolid
(SPA-3)
1
Ander Arruti
Zornotza
(SPA-3)
2
Adnan Arslanagic
U18 Spars Sarajevo
(ANGT)
1
Stefan Asanin
Avila
(SPA-3)
6
Aitor Astigarraga Beloki
Juaristi ISB
(SPA-3 PO)
1
Daniel Astilleros
Real Valladolid
(SPA-3)
2
Edin Atic
U18 Spars Sarajevo
(ANGT)
1
Jordi Barbera Espuny
Ibersol CB Tarragona
(SPA-3)
1
Adjehi Baru
Cambados Xuven
(SPA-3)
1
Laurynas Beliauskas
U18 Zalgiris Kaunas
(ANGT)
1
Laurynas Birutis
U18 Zalgiris Kaunas
(ANGT)
1
Johan Bitjaa Kody
HLA Alicante
(SPA-3)
1
Fernando Boada Lopez
Ibersol CB Tarragona
(SPA-3)
1
Adrian Bowie
HLA Alicante
(SPA-3)
1
Martin Buesa
Araberri Basket Club
(SPA-3)
1
Mirza Bulic
Araberri Basket Club
(SPA-3)
2
Michael Callaghan
Cambados Xuven
(SPA-3)
2
Sani Campara
U18 Spars Sarajevo
(ANGT)
1
Ibon Carreto
Zornotza
(SPA-3)
1
Bernardo Castillo
Coviran Granada
(SPA-3)
2
Francisco Centeno
Real Valladolid
(SPA-3)
1
Adrian Chapela
Cambados Xuven
(SPA-3)
2
Nikola Cirkovic
Juaristi ISB
(SPA-3)
1
Ivan Corovic
U18 Crvena Zvezda mts
(ANGT)
1
Arturo Cruz
Zornotza
(SPA-3)
2
David Cuellar
Getafe
(SPA-3)
1
Sergio De La Fuente
Real Valladolid
(SPA-3)
1
Tyran De Lattibeaudiere
Araberri Basket Club
(SPA-3)
2
Jesus Diaz
Cambados Xuven
(SPA-3)
2
Mykolas Dieninis
U18 Zalgiris Kaunas
(ANGT)
1
Michel Diouf
Cambados Xuven
(SPA-3)
1
Marek Dolezaj
El Olivar
(SPA-3)
1
Marvin Dominique
Getafe
(SPA-3)
1
Jovan Drljaca
U18 Crvena Zvezda mts
(ANGT)
1
Atif Durak
U18 Spars Sarajevo
(ANGT)
1
Ibrahim Durmo
U18 Spars Sarajevo
(ANGT)
1
Martynas Echodas
U18 Zalgiris Kaunas
(ANGT)
1
Osas Ehigitor
Getafe
(SPA-3)
1
Etinosa Erebvenagie
Zornotza
(SPA-3)
1
Joseba Estalayo
Zornotza
(SPA-3)
2
Arturo Fernandez
Real Valladolid
(SPA-3)
2
Guillermo Fernandez
Real Valladolid
(SPA-3)
1
Jesus Fernandez
Coviran Granada
(SPA-3)
2
Jorge Fernandez
Coviran Granada
(SPA-3)
2
David Fernandez
Ibersol CB Tarragona
(SPA-3)
1
Alexandre Fernandez
Marin Peixe Galego
(SPA-3)
1
Manuel Ferreiro
Marin Peixe Galego
(SPA-3)
2
Adrian Fuentes
HLA Alicante
(SPA-3)
1
Tyler Gaffaney
El Olivar
(SPA-3)
1
Diego Gallardo
Ibersol CB Tarragona
(SPA-3)
1
David Garcia
Coviran Granada
(SPA-3)
2
Pablo Garcia
Coviran Granada
(SPA-3)
1
Bernardo Garcia
Avila
(SPA-3)
7
Ander Garcia
Zornotza
(SPA-3)
2
Sergi Garcia
El Olivar
(SPA-3)
1
Amar Gegic
U18 Spars Sarajevo
(ANGT)
1
Shota Gelazonia
Real Valladolid
(SPA-3)
1
Brock Gillespie
Real Valladolid
(SPA-3)
2
Marc Gimenez Quebradas
Ibersol CB Tarragona
(SPA-3)
1
Lur Goenaga Urbieta
Juaristi ISB
(SPA-3 PO)
1
Miguel Gonzalez
Real Valladolid
(SPA-3)
2
Jose Luis Gonzalez
HLA Alicante
(SPA-3)
1
Javier Gonzalez
Real Valladolid
(SPA-3)
1
Rowell Graham
Real Valladolid
(SPA-3)
1
Javonte Green
Marin Peixe Galego
(SPA-3)
2
Eduardo Guillen
HLA Alicante
(SPA-3)
1
Ibon Guridi
Juaristi ISB
(SPA-3)
4
Ruben Gutierrez
Juaristi ISB
(SPA-3)
5
Joseph Hart
Araberri Basket Club
(SPA-3)
2
Javier Hernandez
Coviran Granada
(SPA-3)
2
Cesar Hidalgo
El Olivar
(SPA-3)
1
Carlos Hidalgo
Getafe
(SPA-3)
1
Maximilian Hopfgartner
Cambados Xuven
(SPA-3)
2
Antonio Izquierdo
Real Valladolid
(SPA-3)
2
Duane James
Coviran Granada
(SPA-3)
2
Jose Jimenez
Avila
(SPA-3)
6
Javier Juan
Real Valladolid
(SPA-3)
2
Nemanja Kapetanovic
U18 Crvena Zvezda mts
(ANGT)
1
Stefan Kenic
U18 Crvena Zvezda mts
(ANGT)
1
Abdul-Azeze Keshinro
C.B. Moron
(SPA-3)
1
Verners Kohs
El Olivar
(SPA-3)
1
Edmond Koyanouba
Marin Peixe Galego
(SPA-3)
1
Arnoldas Kulboka
U18 Zalgiris Kaunas
(ANGT)
1
Beau Levesque
Araberri Basket Club
(SPA-3)
2
Alvaro Lobo
Avila
(SPA-3)
6
Luis Lopez
Coviran Granada
(SPA-3)
1
Markel Lopez
Araberri Basket Club
(SPA-3)
2
Daniel Lorenzo
Araberri Basket Club
(SPA-3)
2
Gaizka Maiza
Juaristi ISB
(SPA-3)
5
Rinalds Malmanis
Araberri Basket Club
(SPA-3)
1
Fahrudin Manjgafic
U18 Spars Sarajevo
(ANGT)
1
Aleksandar Marcius
Juaristi ISB
(SPA-3)
5
Nikola Maric
Getafe
(SPA-3)
1
Alejandro Marin
C.B. Moron
(SPA-3)
2
Javier Marin Ortega
C.B. Moron
(SPA-3)
1
Marc Marti
El Olivar
(SPA-3)
1
Alvaro Martin Fernandez
Getafe
(SPA-3)
1
Carlos Martinez
HLA Alicante
(SPA-3)
1
Ivan Martinez
Coviran Granada
(SPA-3)
1
Ruben Martinez
Getafe
(SPA-3)
1
Carles Marzo
Avila
(SPA-3)
7
Gytis Masiulis
U18 Zalgiris Kaunas
(ANGT)
1
Bryant Mbamalu
Avila
(SPA-3)
7
Pape Mbaye
Marin Peixe Galego
(SPA-3)
1
Borja Mendia
Zornotza
(SPA-3)
1
Sergio Mendiola
Getafe
(SPA-3)
1
David Miladinovic
U18 Crvena Zvezda mts
(ANGT)
1
Jose Morales
C.B. Moron
(SPA-3)
2
Victor Moreno
Getafe
(SPA-3)
1
Alejandro Navajas
Marin Peixe Galego
(SPA-3)
2
Luka Nikolic
Avila
(SPA-3)
6
Charles Nkaloulou
Zornotza
(SPA-3)
2
Carlos Noguerol
Marin Peixe Galego
(SPA-3)
1
Amos Olatayo
Getafe
(SPA-3)
1
Juan Martin Orellano
Cambados Xuven
(SPA-3)
2
Xabier Oroz
Juaristi ISB
(SPA-3)
5
David Ortega Diez
Real Valladolid
(SPA-3)
1
Jose Oubina
Marin Peixe Galego
(SPA-3)
2
Orion Outerbridge
Ibersol CB Tarragona
(SPA-3)
1
Antonio Pantin
Marin Peixe Galego
(SPA-3)
2
Ajdin Penava
U18 Spars Sarajevo
(ANGT)
1
Eduardo Perez
Coviran Granada
(SPA-3)
1
Pablo Perez Garrido
Real Valladolid
(SPA-3)
2
Michael Phillips
C.B. Moron
(SPA-3)
2
Sergi Pinol
Ibersol CB Tarragona
(SPA-3)
1
Alija Piric
U18 Spars Sarajevo
(ANGT)
1
Nikola Popovic
U18 Crvena Zvezda mts
(ANGT)
1
Marco Porcher
HLA Alicante
(SPA-3)
1
Simon Pursl
El Olivar
(SPA-3)
1
Erik Quintela
Cambados Xuven
(SPA-3)
2
Sergi Quintela
Cambados Xuven
(SPA-3)
2
Aleksa Radanov
U18 Crvena Zvezda mts
(ANGT)
1
Matija Radovic
U18 Crvena Zvezda mts
(ANGT)
1
Nikola Rakicevic
U18 Crvena Zvezda mts
(ANGT)
1
Ignas Ramasauskas
Zornotza
(SPA-3)
1
Oscar Raya
Zornotza
(SPA-3)
1
Norman Rey
Marin Peixe Galego
(SPA-3)
2
Zygimantas Riauka
El Olivar
(SPA-3)
1
Alberto Rodriguez
Cambados Xuven
(SPA-3)
2
Ignacio Rodriguez
Avila
(SPA-3)
1
Gabriel Antony Rogers
Marin Peixe Galego
(SPA-3)
1
Luis Rueda
HLA Alicante
(SPA-3)
1
Rafael Rufian
C.B. Moron
(SPA-3)
2
Iker Salazar
Zornotza
(SPA-3)
2
Miquel Salvo
Ibersol CB Tarragona
(SPA-3)
1
Guillermo Sanchez
C.B. Moron
(SPA-3)
2
Fabio Santana
Araberri Basket Club
(SPA-3)
2
Alvaro Sanz
El Olivar
(SPA-3)
1
Inigo Sarasola
Juaristi ISB
(SPA-3)
4
John Schoof
Coviran Granada
(SPA-3)
2
Brandon Sebirumbi
Avila
(SPA-3)
7
Lander Segurola
Juaristi ISB
(SPA-3)
5
Jordan Semple
Juaristi ISB
(SPA-3)
5
Kaj-Bjorn Sherman
HLA Alicante
(SPA-3)
1
Borisa Simanic
U18 Crvena Zvezda mts
(ANGT)
1
Nikolas Skouen
Juaristi ISB
(SPA-3)
5
Parker Smith
Araberri Basket Club
(SPA-3)
2
Pape Amadou Sow
C.B. Moron
(SPA-3)
2
Vojislav Stojanovic
U18 Crvena Zvezda mts
(ANGT)
1
Jordan Stone
Coviran Granada
(SPA-3)
2
Jorge Tejera
Avila
(SPA-3)
6
Jordan Threloff
C.B. Moron
(SPA-3)
1
Juan Toledo
C.B. Moron
(SPA-3)
2
Carlos Toledo
Avila
(SPA-3)
1
Ferran Torres
Ibersol CB Tarragona
(SPA-3)
1
Adrian Uso
Avila
(SPA-3)
1
Jesus Vargas
C.B. Moron
(SPA-3)
2
Martynas Varnas
U18 Zalgiris Kaunas
(ANGT)
1
Arnas Velicka
U18 Zalgiris Kaunas
(ANGT)
1
Alejandro Vergara
C.B. Moron
(SPA-3)
2
Antoni Jaume Vicens
Getafe
(SPA-3)
1
Guido Villamil
Cambados Xuven
(SPA-3)
1
Kerman Villate
Araberri Basket Club
(SPA-3)
1
Jamal Wilson
Ibersol CB Tarragona
(SPA-3)
1
Enosch Wolf
Zornotza
(SPA-3)
1
Miguel Young Mediero
Avila
(SPA-3)
1
Augustas Zilinskas
U18 Zalgiris Kaunas
(ANGT)
1