All Leagues
NBA
WNBA
Olympics Women
Olympics Men
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Belarus
Belarus - Premier League
Teams
Impuls-BGUIR
Evgeniy Pankratovic
Evgeniy
Pankratovic
Opponents
Feb 22, 1998 (26 years old)
Belorussian
1m86 / 6-1
SG
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="66771" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Evgeniy Pankratovic has faced 281 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Danil Adaskov
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
9
Andrey Ageenko
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
Grodno-93
(BLR-1)
9
Viacheslav Akulich
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Ivan Aladka
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
12
Danilo Astapenko
BGU Minsk
(BLR-1)
1
Viktar Ausepian
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
4
Mikita Balaban
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Ammar Barri
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
6
Daniil Barysevich
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
6
Dzmitry Barysionak
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
10
Egor Belanka
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
5
Yauheni Beliankou
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
5
Igor Bernatskiy
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Maksim Bertosh
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
1
Dmitriy Bezrychenko
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
2
Pavel Bliznets
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
Grodno-93
(BLR-1)
14
Uladzislau Blizniuk
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
11
Aleksandr Bogatyrev
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
5
Nikita Borodin
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
4
Anton Boyarin
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
4
Andrey Boyko
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
2
Guilherme Brodt
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Alexandr Butkevich
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
3
Timofey Bystrov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
4
Siarhei Charykau
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Yuriy Cherepanau
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
3
Kiryl Chumakov
Grodno-93
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
16
Dmitriy Chumakov
Prinemanye
(BLR-1)
Grodno-93
(BLR-1)
8
Justin Coleman
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
6
Sergey Dadukin
Grodno-93
(BLR-1)
4
Dmitriy Danilik
BGU Minsk
(BLR-1)
1
Mikita Dashkevich
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
3
Aleksandr Derjavcev
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
6
Dmitriy Dmitruk
Brest Region
(BLR-1)
5
Aleksey Dmitryenko
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Maksim Dolgonosov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
4
Sarhei Doschenko
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
2
Yauheni Drobov
Prinemanye
(BLR-1)
5
Timur Dryukov
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
6
Egor Dudov
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
10
Sergey Fedorchuk
Brest Region
(BLR-1)
4
Viktor Filipenko
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
3
Andrey Filippovich
Prinemanye
(BLR-1)
1
Vadim Filippovich
Prinemanye
(BLR-1)
2
Andrey Filippovich66795
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
4
Anton Gaidel
Prinemanye
(BLR-1)
3
Glyeb Galkovskeey
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
1
Valery Gaponik
Prinemanye
(BLR-1)
2
Egor Gil
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
12
Roman Gladkih
BGU Minsk
(BLR-1)
1
Pavel Gladkiy
BGU Minsk
(BLR-1)
1
Yegor Goranskiy
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
4
Ruslan Goreglian
BGU Minsk
(BLR-1)
1
Justin Gray
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Dmitriy Grohovskiy
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Evgeny Gromyko
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Andrew Gutsulyak
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
4
Nikita Hadun
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Vadzim Haidukevich
Grodno-93
(BLR-1)
1
Alexander Harkevich
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
17
Darol Hernandez
Grodno-93
(BLR-1)
3
Raman Hests
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
7
Anthony Hilliard
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
2
Andrey Horuzhy
Prinemanye
(BLR-1)
9
Aleksandr Hribtenko
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
4
Yuriy Ignatiev
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
4
Viktar Ilyukevich
Grodno-93
(BLR-1)
Prinemanye
(BLR-1)
7
Nikita Iovich
Brest Region
(BLR-1)
2
Evgeni Ivanov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
13
Aliaksei Kachan
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
14
Pavyel Kadol
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
13
Roman Kalenko
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
4
Aleksandr Kalugin
Prinemanye
(BLR-1)
3
Ivan Kalyaev
Grodno-93
(BLR-1)
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
15
Vytautas Kamarunas
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
7
Pavel Karasevich
Grodno-93
(BLR-1)
10
Anton Karatkevich
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Yahor Karneyenkau
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Timofey Karpuk
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
Brest Region
(BLR-1)
6
Siarhei Kazlou
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
3
Vatali Khakholka
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
4
Aleksandr Kharitonov
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
15
Uladzislau Khomchanka
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
4
Daniil Kolesnikov
Brest Region
(BLR-1)
1
Anatoliy Konev
Prinemanye
(BLR-1)
4
Valentin Konovchuk
Brest Region
(BLR-1)
3
Aleksandr Kopacev
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
9
Evgeny Kopylov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Maksim Koratcov
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
10
Denis Kornilov
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
1
Vyacheslau Korzh
Grodno-93
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
11
Evgenij Kostyukevich
BGU Minsk
(BLR-1)
1
Ivan Koval
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
4
Aleksey Kovalev
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
10
Artem Kovalev
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Artem Kozlov
BGU Minsk
(BLR-1)
1
Vladimir Kozlov
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
2
Maksym Kozlovets
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
10
Aleksandr Kozodaev
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
7
Egor Kranin
Prinemanye
(BLR-1)
8
Grzegorz Kruk
Prinemanye
(BLR-1)
4
Grigory Kruk
Prinemanye
(BLR-1)
Grodno-93
(BLR-1)
9
Uladzimir Krysevich
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
1
Fedor Kryukov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
7
Mikita Kuchkou
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
5
Aliaksandr Kudrautsau
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
3
Aleksey Kulikov
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
7
Andriy Kulish
Grodno-93
(BLR-1)
3
Kanstantsin Kuptsevich
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
5
Yaroslav Kurapov
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
5
Dmitry Kuratnik
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
Prinemanye
(BLR-1)
Grodno-93
(BLR-1)
16
Aleksandr Kurlovich
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Arseni Kustrei
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
3
Ruslan Kutskevich
Prinemanye
(BLR-1)
8
Dzmitry Kuzmin
Grodno-93
(BLR-1)
14
Ilya Kuzniatsou
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
1
Vladislav Lagodich
Brest Region
(BLR-1)
4
Nikita Lagun
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Anton Lagunovskiy
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
5
Aliaksei Lashkevich
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
4
Maksim Lavrinenko
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Vitaly Lebedev
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
12
Maxim Legchilin
Prinemanye
(BLR-1)
Grodno-93
(BLR-1)
13
Ilya Lemeshev
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Sergey Lemeshevskiy
Prinemanye
(BLR-1)
3
Maksim Liutych
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
16
Yuri Loika
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Artsiom Lukyanenka
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
5
Dmitriy Mahnach
Prinemanye
(BLR-1)
2
Aleh Makarau
Grodno-93
(BLR-1)
Prinemanye
(BLR-1)
5
Bahdan Makarevich
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
2
Oleg Makarov
Grodno-93
(BLR-1)
1
Daniil Makritskiy
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Artem Malkov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
Grodno-93
(BLR-1)
16
Andriy Malysh
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Ivan Maras
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Kiril Markashanskiy
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
3
Dmitriy Markovskiy
Brest Region
(BLR-1)
3
Jan Marynin
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
5
Sergei Masko
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
1
Andrei Mastou
Grodno-93
(BLR-1)
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
9
Yelisei Matsiushonak
BGU Minsk
(BLR-1)
1
Ruslan Matusevich
Brest Region
(BLR-1)
8
Aliaksandr Matveyeu
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
1
Taras Miatsezh
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
3
Kiryl Mikhailau
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
5
Yauheni Mikhailovskiy
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
2
Denis Mikheev
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
2
Vladislav Milashevskiy
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
1
Branko Mirkovic
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
2
Maksym Miroshnychenko
Grodno-93
(BLR-1)
4
Maksim Misevich
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
4
Yury Mishukov
Grodno-93
(BLR-1)
14
Pavel Moroz
Brest Region
(BLR-1)
8
Vladislav Moroz
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
4
Dmitriy Morozov
Brest Region
(BLR-1)
2
Sergey Moshko
Brest Region
(BLR-1)
8
Nikita Myts
Brest Region
(BLR-1)
1
Andrei Navoichyk
Grodno-93
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
13
Aliaksei Navoichyk
Prinemanye
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
6
Valentin Nazarov
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
4
Aleksey Neshitoy
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
2
Evgeny Nikitin
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Stanislav Ogorodnikov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Karim Oniogo
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
4
Sergei Oshuyko
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
2
Viktor Ovsepian
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
6
Marsel Ovsepian
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
15
Hleb Pahrabitski
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
5
Illia Palanevich
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
10
Dmitriy Palchevskiy
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
1
Denis Pastukhov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
6
Bendzhamin Pavel Dudu
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
4
Arseni Pazniak
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Gleb Pekhtsiarou
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
2
Ruslan Pischeyko
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
19
Artur Pischulenok
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
9
German Plotnikov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
4
Nikolay Podayko
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
1
Gleb Pogrebickiy
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
4
Ilija Popkov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Vladislav Poplavskiy
Prinemanye
(BLR-1)
3
Timofey Porolev
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
7
Egor Potupchik
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
11
Aliaksei Prakapenka
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
1
Andrey Prikhodko
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
4
Vasiliy Prokofiev
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
1
Nikita Prokopenko
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
4
Pavel Pronin
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
9
Aleksandr Prudnikov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Roman Radkovskiy
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
10
Andrei Rahozenka
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
16
Vladislav Romanovich
Prinemanye
(BLR-1)
3
Dmitriy Roslikov
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
9
Roman Rubinshteyn
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
6
Andrei Rudakov
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
4
Dmitriy Rusakovich
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
4
Evgeniy Rybkin
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
13
Ilyas Salsanau
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Maksim Samusik
Brest Region
(BLR-1)
4
Siarhei Sapegin
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
16
Konstantin Satsuk
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
6
Evheniy Savostian
Prinemanye
(BLR-1)
3
Maksim Sazonov
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
11
Ilya Scherba
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
8
Valentin Sedunov
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
2
Artem Sekushenko
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
5
Nikita Selevich
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
2
Alexandr Semenov
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
2
Aliaksandr Semianiuk
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Nikita Shalak
Prinemanye
(BLR-1)
2
Ilya Sharipov
Grodno-93
(BLR-1)
3
Anton Shchurko
Brest Region
(BLR-1)
11
Artem Shkuratov
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Ernest Shundryk
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
Prinemanye
(BLR-1)
2
Maksim Shustau
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
9
Vladislav Shvakel
Prinemanye
(BLR-1)
8
Dmitry Shved
Brest Region
(BLR-1)
3
Dzmitry Shylovich
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
2
Kiril Sitnik
Grodno-93
(BLR-1)
10
Denis Sivatskiy
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
7
Yauheni Skrypko
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
2
Evgeni Smyrnov
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
16
Nikita Solgan
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
7
Konstantin Solyshko
Brest Region
(BLR-1)
10
Dmitriy Solyshko
Brest Region
(BLR-1)
8
Andrei Stabrouski
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
15
Artem Stankevich
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
5
Evgeniy Starostenko
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
3
Brian Starr
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Mikita Stasilevich
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
4
Aleksey Stepura
Brest Region
(BLR-1)
2
Vladislav Stotik
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
1
Alexander Strauther-Griggsby
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
6
Meexaeel Strigotskiy
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
1
Mikita Strukov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Vadzim Stubeda
Prinemanye
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
4
Evgeniy Sugonyako
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
8
Pavel Suvorov
Prinemanye
(BLR-1)
Grodno-93
(BLR-1)
12
Pavel Svinko
Brest Region
(BLR-1)
1
Artem Syrovatko
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
1
Artsiom Tarasou
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
7
Sergey Tatur
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
14
Michail Tolkachev
Prinemanye
(BLR-1)
9
Ilya Tolkanitsa
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
2
Alexander Toru
Brest Region
(BLR-1)
BGU Minsk
(BLR-1)
6
Aliaksandr Trashenko
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
2
Vadzim Tratsiak
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
3
Andrei Trofimovich
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
3
Alex Tsynkevich
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
7
Andrei Tsyvinski
BGU Minsk
(BLR-1)
1
Arseni Tugarinov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
4
Aleksandr Tumachenko
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
1
Igor Turskiy
BGU Minsk
(BLR-1)
1
Stainslau Ulyanka
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
8
Pavel Ulyanko
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
3
Siarhei Vabishchevich
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
6
Alyeksyey Vaseelyenko
Prinemanye
(BLR-1)
8
Anton Vashkevich
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
8
Tsimafei Viaroukin
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
10
Denis Vikentyev
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
6
Kirill Vinokurov
Brest Region
(BLR-1)
7
Konstantin Vistunov
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
3
Alexander Vodeyko
Prinemanye
(BLR-1)
12
Kiril Volodkin
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
5
Dmitry Vorchakov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
6
Maksim Vyrvich
Brest Region
(BLR-1)
1
Aleksey Yanchuk
Brest Region
(BLR-1)
6
Denis Yarets
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
3
Denis Yarets
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
6
Yuriy Yaromenok
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
2
Aleksandr Yasevich
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
6
Konstantin Yatchenko
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
2
Tsimafei Yeusiyevich
Grodno-93
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
11
Henadziy Zakhar
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
5
Anton Zaretski
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
10
Sergey Zarovskiy
Brest Region
(BLR-1)
2
Viktor Zelenya
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
1
Andrew Zhandarov
BGU Minsk
(BLR-1)
1
Vladislav Zhmailik
Prinemanye
(BLR-1)
5
Nikita Zhukovets
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
2