All Leagues
NBA
WNBA
Olympics Women
Olympics Men
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Belarus
Belarus - Premier League
Teams
Impuls-BGUIR
Andrey Radishevskiy
Andrey
Radishevskiy
Opponents
Jan 16, 1998 (26 years old)
Belorussian
1m91 / 6-3
SF
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="66770" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Andrey Radishevskiy has faced 198 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Danil Adaskov
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
3
Andrey Ageenko
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
Grodno-93
(BLR-1)
6
Viacheslav Akulich
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Ivan Aladka
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
6
Danilo Astapenko
BGU Minsk
(BLR-1)
1
Ammar Barri
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
8
Dzmitry Barysionak
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
7
Egor Belanka
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
7
Yauheni Beliankou
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
2
Maksim Bertosh
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
1
Pavel Bliznets
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
Grodno-93
(BLR-1)
4
Uladzislau Blizniuk
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
4
Aleksandr Bogatyrev
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
6
Alexandr Butkevich
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
4
Yuriy Cherepanau
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
4
Kiryl Chumakov
Grodno-93
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
12
Dmitriy Chumakov
Prinemanye
(BLR-1)
3
Dmitriy Danilik
BGU Minsk
(BLR-1)
1
Dmitriy Dmitruk
Brest Region
(BLR-1)
1
Aleksey Dmitryenko
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Maksim Dolgonosov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
4
Sarhei Doschenko
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
2
Yauheni Drobov
Prinemanye
(BLR-1)
5
Timur Dryukov
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
2
Egor Dudov
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
4
Andrey Filippovich
Prinemanye
(BLR-1)
1
Vadim Filippovich
Prinemanye
(BLR-1)
4
Andrey Filippovich66795
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
4
Glyeb Galkovskeey
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Valery Gaponik
Prinemanye
(BLR-1)
2
Egor Gil
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
9
Roman Gladkih
BGU Minsk
(BLR-1)
1
Pavel Gladkiy
BGU Minsk
(BLR-1)
1
Yegor Goranskiy
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
4
Ruslan Goreglian
BGU Minsk
(BLR-1)
1
Justin Gray
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Evgeny Gromyko
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Andrew Gutsulyak
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
5
Vadzim Haidukevich
Grodno-93
(BLR-1)
1
Alexander Harkevich
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
8
Darol Hernandez
Grodno-93
(BLR-1)
4
Anthony Hilliard
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Andrey Horuzhy
Prinemanye
(BLR-1)
6
Aleksandr Hribtenko
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
6
Yuriy Ignatiev
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
5
Viktar Ilyukevich
Grodno-93
(BLR-1)
5
Evgeni Ivanov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
4
Aliaksei Kachan
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
5
Pavyel Kadol
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
4
Roman Kalenko
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
4
Ivan Kalyaev
Grodno-93
(BLR-1)
11
Vytautas Kamarunas
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
5
Pavel Karasevich
Grodno-93
(BLR-1)
10
Anton Karatkevich
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Yahor Karneyenkau
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Siarhei Kazlou
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
2
Vatali Khakholka
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
4
Aleksandr Kharitonov
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
4
Uladzislau Khomchanka
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
2
Valentin Konovchuk
Brest Region
(BLR-1)
1
Aleksandr Kopacev
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
4
Evgeny Kopylov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Maksim Koratcov
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
4
Denis Kornilov
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
1
Vyacheslau Korzh
Grodno-93
(BLR-1)
10
Evgenij Kostyukevich
BGU Minsk
(BLR-1)
1
Ivan Koval
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
3
Aleksey Kovalev
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
4
Artem Kozlov
BGU Minsk
(BLR-1)
1
Vladimir Kozlov
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
2
Maksym Kozlovets
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
8
Aleksandr Kozodaev
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
7
Grzegorz Kruk
Prinemanye
(BLR-1)
2
Grigory Kruk
Grodno-93
(BLR-1)
3
Fedor Kryukov
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
3
Mikita Kuchkou
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
5
Aliaksandr Kudrautsau
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
2
Aleksey Kulikov
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
2
Kanstantsin Kuptsevich
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
5
Yaroslav Kurapov
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
6
Dmitry Kuratnik
Prinemanye
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
9
Ruslan Kutskevich
Prinemanye
(BLR-1)
5
Dzmitry Kuzmin
Grodno-93
(BLR-1)
12
Ilya Kuzniatsou
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
1
Anton Lagunovskiy
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
6
Aliaksei Lashkevich
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
2
Vitaly Lebedev
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
8
Maxim Legchilin
Prinemanye
(BLR-1)
Grodno-93
(BLR-1)
8
Maksim Liutych
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
9
Yuri Loika
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Aleh Makarau
Grodno-93
(BLR-1)
Prinemanye
(BLR-1)
8
Bahdan Makarevich
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
2
Artem Malkov
Grodno-93
(BLR-1)
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
9
Andriy Malysh
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Ivan Maras
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Kiril Markashanskiy
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
3
Dmitriy Markovskiy
Brest Region
(BLR-1)
1
Sergei Masko
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
1
Andrei Mastou
Grodno-93
(BLR-1)
6
Yelisei Matsiushonak
BGU Minsk
(BLR-1)
1
Ruslan Matusevich
Brest Region
(BLR-1)
1
Aliaksandr Matveyeu
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Kiryl Mikhailau
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
5
Yauheni Mikhailovskiy
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
2
Denis Mikheev
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
2
Vladislav Milashevskiy
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
1
Branko Mirkovic
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Maksim Misevich
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
4
Yury Mishukov
Grodno-93
(BLR-1)
12
Pavel Moroz
Brest Region
(BLR-1)
1
Dmitriy Morozov
Brest Region
(BLR-1)
1
Sergey Moshko
Brest Region
(BLR-1)
1
Andrei Navoichyk
Grodno-93
(BLR-1)
10
Aliaksei Navoichyk
Prinemanye
(BLR-1)
3
Valentin Nazarov
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
4
Evgeny Nikitin
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Stanislav Ogorodnikov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Sergei Oshuyko
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
2
Viktor Ovsepian
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
5
Marsel Ovsepian
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
5
Hleb Pahrabitski
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
4
Illia Palanevich
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
4
Dmitriy Palchevskiy
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
1
Arseni Pazniak
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Ruslan Pischeyko
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
10
Artur Pischulenok
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
3
Nikolay Podayko
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
1
Vladislav Poplavskiy
Prinemanye
(BLR-1)
3
Timofey Porolev
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
4
Egor Potupchik
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Aliaksei Prakapenka
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
1
Vasiliy Prokofiev
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
1
Pavel Pronin
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
9
Aleksandr Prudnikov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Roman Radkovskiy
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
3
Andrei Rahozenka
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
9
Dmitriy Roslikov
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
7
Roman Rubinshteyn
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Andrei Rudakov
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
4
Dmitriy Rusakovich
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
4
Evgeniy Rybkin
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
4
Ilyas Salsanau
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
1
Maksim Samusik
Brest Region
(BLR-1)
1
Siarhei Sapegin
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
6
Konstantin Satsuk
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
3
Maksim Sazonov
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
4
Ilya Scherba
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
4
Valentin Sedunov
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
2
Nikita Selevich
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
2
Alexandr Semenov
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
2
Nikita Shalak
Prinemanye
(BLR-1)
2
Anton Shchurko
Brest Region
(BLR-1)
1
Vladislav Shvakel
Prinemanye
(BLR-1)
3
Dzmitry Shylovich
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
2
Kiril Sitnik
Grodno-93
(BLR-1)
8
Denis Sivatskiy
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
2
Yauheni Skrypko
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
2
Evgeni Smyrnov
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
11
Nikita Solgan
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
2
Konstantin Solyshko
Brest Region
(BLR-1)
1
Andrei Stabrouski
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
7
Artem Stankevich
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
2
Mikita Stasilevich
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
2
Mikita Strukov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Vadzim Stubeda
Prinemanye
(BLR-1)
3
Evgeniy Sugonyako
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
6
Pavel Suvorov
Prinemanye
(BLR-1)
8
Artem Syrovatko
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
1
Artsiom Tarasou
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
9
Sergey Tatur
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
8
Michail Tolkachev
Prinemanye
(BLR-1)
1
Ilya Tolkanitsa
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
2
Alexander Toru
BGU Minsk
(BLR-1)
1
Aliaksandr Trashenko
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
2
Andrei Trofimovich
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
4
Andrei Tsyvinski
BGU Minsk
(BLR-1)
1
Aleksandr Tumachenko
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
1
Igor Turskiy
BGU Minsk
(BLR-1)
1
Stainslau Ulyanka
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
4
Pavel Ulyanko
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
2
Siarhei Vabishchevich
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
6
Alyeksyey Vaseelyenko
Prinemanye
(BLR-1)
1
Anton Vashkevich
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
3
Tsimafei Viaroukin
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
2
Denis Vikentyev
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
8
Kirill Vinokurov
Brest Region
(BLR-1)
1
Konstantin Vistunov
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
3
Alexander Vodeyko
Prinemanye
(BLR-1)
8
Kiril Volodkin
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
6
Dmitry Vorchakov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
5
Denis Yarets
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
5
Yuriy Yaromenok
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
2
Tsimafei Yeusiyevich
Grodno-93
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
8
Henadziy Zakhar
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
6
Anton Zaretski
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
4
Viktor Zelenya
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
1
Andrew Zhandarov
BGU Minsk
(BLR-1)
1
Nikita Zhukovets
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
2