All Leagues
NBA
WNBA
Olympics Women
Olympics Men
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Belarus
Belarus - Premier League
Teams
Impuls-BGUIR
Dmitry Orobeyko
Dmitry
Orobeyko
Opponents
Mar 14, 1998 (26 years old)
Belorussian
1m80 / 5-11
PG
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="66766" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Dmitry Orobeyko has faced 224 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Danil Adaskov
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
4
Andrey Ageenko
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
Grodno-93
(BLR-1)
7
Viacheslav Akulich
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Ivan Aladka
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
6
Danilo Astapenko
BGU Minsk
(BLR-1)
1
Viktar Ausepian
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
4
Ammar Barri
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
6
Daniil Barysevich
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Dzmitry Barysionak
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
3
Egor Belanka
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
5
Yauheni Beliankou
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
3
Maksim Bertosh
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
1
Pavel Bliznets
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
5
Uladzislau Blizniuk
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
3
Aleksandr Bogatyrev
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
6
Alexandr Butkevich
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
4
Timofey Bystrov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Yuriy Cherepanau
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
4
Kiryl Chumakov
Grodno-93
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
11
Dmitriy Chumakov
Grodno-93
(BLR-1)
Prinemanye
(BLR-1)
9
Justin Coleman
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
3
Sergey Dadukin
Grodno-93
(BLR-1)
4
Dmitriy Danilik
BGU Minsk
(BLR-1)
1
Aleksandr Derjavcev
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
3
Dmitriy Dmitruk
Brest Region
(BLR-1)
3
Aleksey Dmitryenko
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Maksim Dolgonosov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
5
Sarhei Doschenko
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
2
Yauheni Drobov
Prinemanye
(BLR-1)
5
Timur Dryukov
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
5
Egor Dudov
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
5
Viktor Filipenko
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Andrey Filippovich
Prinemanye
(BLR-1)
1
Vadim Filippovich
Prinemanye
(BLR-1)
4
Andrey Filippovich66795
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
3
Glyeb Galkovskeey
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Valery Gaponik
Prinemanye
(BLR-1)
2
Egor Gil
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
11
Roman Gladkih
BGU Minsk
(BLR-1)
1
Pavel Gladkiy
BGU Minsk
(BLR-1)
1
Yegor Goranskiy
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
2
Ruslan Goreglian
BGU Minsk
(BLR-1)
1
Justin Gray
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Evgeny Gromyko
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Andrew Gutsulyak
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
4
Vadzim Haidukevich
Grodno-93
(BLR-1)
1
Alexander Harkevich
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
9
Darol Hernandez
Grodno-93
(BLR-1)
2
Raman Hests
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Andrey Horuzhy
Prinemanye
(BLR-1)
8
Aleksandr Hribtenko
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
4
Yuriy Ignatiev
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
5
Viktar Ilyukevich
Grodno-93
(BLR-1)
4
Nikita Iovich
Brest Region
(BLR-1)
2
Evgeni Ivanov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
7
Aliaksei Kachan
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
6
Pavyel Kadol
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
6
Roman Kalenko
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
4
Ivan Kalyaev
Grodno-93
(BLR-1)
12
Vytautas Kamarunas
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
4
Pavel Karasevich
Grodno-93
(BLR-1)
6
Anton Karatkevich
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Yahor Karneyenkau
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Siarhei Kazlou
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Vatali Khakholka
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
2
Aleksandr Kharitonov
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
6
Anatoliy Konev
Prinemanye
(BLR-1)
3
Valentin Konovchuk
Brest Region
(BLR-1)
3
Aleksandr Kopacev
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
6
Evgeny Kopylov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Maksim Koratcov
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
5
Vyacheslau Korzh
Grodno-93
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
10
Evgenij Kostyukevich
BGU Minsk
(BLR-1)
1
Ivan Koval
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
3
Aleksey Kovalev
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
5
Artem Kozlov
BGU Minsk
(BLR-1)
1
Vladimir Kozlov
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
2
Maksym Kozlovets
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
6
Aleksandr Kozodaev
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
3
Egor Kranin
Prinemanye
(BLR-1)
4
Grzegorz Kruk
Prinemanye
(BLR-1)
2
Grigory Kruk
Grodno-93
(BLR-1)
Prinemanye
(BLR-1)
9
Fedor Kryukov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
6
Mikita Kuchkou
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
3
Aliaksandr Kudrautsau
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Aleksey Kulikov
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
3
Andriy Kulish
Grodno-93
(BLR-1)
5
Kanstantsin Kuptsevich
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
3
Yaroslav Kurapov
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
4
Dmitry Kuratnik
Prinemanye
(BLR-1)
Grodno-93
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
13
Ruslan Kutskevich
Prinemanye
(BLR-1)
8
Dzmitry Kuzmin
Grodno-93
(BLR-1)
13
Anton Lagunovskiy
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
6
Aliaksei Lashkevich
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
2
Maksim Lavrinenko
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Vitaly Lebedev
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
8
Maxim Legchilin
Prinemanye
(BLR-1)
Grodno-93
(BLR-1)
12
Ilya Lemeshev
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Maksim Liutych
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
10
Yuri Loika
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Artsiom Lukyanenka
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Aleh Makarau
Prinemanye
(BLR-1)
Grodno-93
(BLR-1)
7
Bahdan Makarevich
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
2
Artem Malkov
Grodno-93
(BLR-1)
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
6
Ivan Maras
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Kiril Markashanskiy
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
3
Dmitriy Markovskiy
Brest Region
(BLR-1)
3
Jan Marynin
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Sergei Masko
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
1
Andrei Mastou
Grodno-93
(BLR-1)
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
4
Yelisei Matsiushonak
BGU Minsk
(BLR-1)
1
Ruslan Matusevich
Brest Region
(BLR-1)
4
Aliaksandr Matveyeu
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Kiryl Mikhailau
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
3
Yauheni Mikhailovskiy
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
2
Denis Mikheev
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
2
Vladislav Milashevskiy
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
1
Maksym Miroshnychenko
Grodno-93
(BLR-1)
5
Maksim Misevich
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
3
Yury Mishukov
Grodno-93
(BLR-1)
13
Pavel Moroz
Brest Region
(BLR-1)
4
Vladislav Moroz
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Dmitriy Morozov
Brest Region
(BLR-1)
2
Sergey Moshko
Brest Region
(BLR-1)
4
Andrei Navoichyk
Grodno-93
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
10
Aliaksei Navoichyk
Prinemanye
(BLR-1)
4
Valentin Nazarov
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
3
Evgeny Nikitin
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Stanislav Ogorodnikov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
3
Karim Oniogo
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Sergei Oshuyko
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
1
Viktor Ovsepian
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
2
Marsel Ovsepian
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
7
Hleb Pahrabitski
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
3
Illia Palanevich
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
5
Dmitriy Palchevskiy
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
1
Denis Pastukhov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Bendzhamin Pavel Dudu
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Arseni Pazniak
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Ruslan Pischeyko
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
11
Artur Pischulenok
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
6
German Plotnikov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Nikolay Podayko
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
1
Gleb Pogrebickiy
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
2
Ilija Popkov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Vladislav Poplavskiy
Prinemanye
(BLR-1)
3
Timofey Porolev
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Egor Potupchik
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
8
Aliaksei Prakapenka
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
1
Pavel Pronin
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
5
Aleksandr Prudnikov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Roman Radkovskiy
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
4
Andrei Rahozenka
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
8
Dmitriy Roslikov
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
5
Roman Rubinshteyn
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
3
Andrei Rudakov
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
4
Dmitriy Rusakovich
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
1
Evgeniy Rybkin
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
6
Maksim Samusik
Brest Region
(BLR-1)
4
Siarhei Sapegin
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
8
Konstantin Satsuk
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
3
Maksim Sazonov
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
4
Ilya Scherba
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
6
Valentin Sedunov
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
2
Artem Sekushenko
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
3
Nikita Selevich
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
2
Alexandr Semenov
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Nikita Shalak
Prinemanye
(BLR-1)
2
Ilya Sharipov
Grodno-93
(BLR-1)
2
Anton Shchurko
Brest Region
(BLR-1)
4
Maksim Shustau
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
5
Vladislav Shvakel
Prinemanye
(BLR-1)
8
Dzmitry Shylovich
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
2
Kiril Sitnik
Grodno-93
(BLR-1)
9
Denis Sivatskiy
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
4
Yauheni Skrypko
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
2
Evgeni Smyrnov
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
12
Nikita Solgan
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
4
Konstantin Solyshko
Brest Region
(BLR-1)
3
Dmitriy Solyshko
Brest Region
(BLR-1)
2
Andrei Stabrouski
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
7
Artem Stankevich
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
3
Evgeniy Starostenko
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Mikita Stasilevich
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Aleksey Stepura
Brest Region
(BLR-1)
2
Alexander Strauther-Griggsby
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
3
Mikita Strukov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Vadzim Stubeda
Prinemanye
(BLR-1)
4
Evgeniy Sugonyako
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
6
Pavel Suvorov
Prinemanye
(BLR-1)
Grodno-93
(BLR-1)
14
Artem Syrovatko
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
1
Artsiom Tarasou
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
6
Sergey Tatur
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
10
Michail Tolkachev
Prinemanye
(BLR-1)
6
Ilya Tolkanitsa
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
2
Alexander Toru
BGU Minsk
(BLR-1)
1
Aliaksandr Trashenko
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
2
Vadzim Tratsiak
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
2
Andrei Trofimovich
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
4
Alex Tsynkevich
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Andrei Tsyvinski
BGU Minsk
(BLR-1)
1
Aleksandr Tumachenko
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
1
Igor Turskiy
BGU Minsk
(BLR-1)
1
Stainslau Ulyanka
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
5
Pavel Ulyanko
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Siarhei Vabishchevich
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
3
Alyeksyey Vaseelyenko
Prinemanye
(BLR-1)
5
Anton Vashkevich
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
4
Tsimafei Viaroukin
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
4
Denis Vikentyev
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
6
Kirill Vinokurov
Brest Region
(BLR-1)
2
Konstantin Vistunov
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
3
Alexander Vodeyko
Prinemanye
(BLR-1)
13
Kiril Volodkin
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
6
Dmitry Vorchakov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
6
Denis Yarets
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
3
Yuriy Yaromenok
Dynamo Polotsk
(BLR-1)
2
Tsimafei Yeusiyevich
Grodno-93
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
7
Henadziy Zakhar
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
6
Anton Zaretski
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
5
Viktor Zelenya
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
1
Andrew Zhandarov
BGU Minsk
(BLR-1)
1
Vladislav Zhmailik
Prinemanye
(BLR-1)
2
Nikita Zhukovets
Bk Svisloch Osipovichi
(BLR-1)
2