All Leagues
NBA
WNBA
Olympics Women
Olympics Men
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Lithuania
Lithuania - NKL Up
Teams
Vilniaus Perlas Energija
Gytis Brazauskas
Gytis
Brazauskas
Opponents
Jul 12, 1995 (29 years old)
Lithuanian
2m00 / 6-7
PF
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="64051" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Gytis Brazauskas has faced 242 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Paulius Abramavicius
Vytis Sakiai
(LIT-2)
2
Martynas Airosius
Klaipėdos Neptūnas-Akvaservis
(LIT-2)
2
Edvinas Alunderis
Silute
(LIT-2)
2
Raimundas Ambrulaitis
Moletu Ezerunas-Atletas
(LIT-2)
2
Simonas Andraitis
Rasai
(LIT-2 PO)
1
Matas Andruskevicius
Klaipėdos Neptūnas-Akvaservis
(LIT-2)
1
Evaldas Aniulis
Jonavos CBet
(LIT-2)
2
Deivydas Anuzis
Palangos Kuršiai
(LIT-2)
6
Benas Bagdonavicius
Suduva
(LIT-2)
Lietkabelis II
(LIT-2)
2
Deividas Baika
JAZZ-Diremta
(LIT-2)
2
Nerijus Barauskas
Telsiai
(LIT-2)
Zalgiris Kaunas II
(LIT-2)
5
Luis Becerra
U18 Real Betis
(ANGT)
1
Laurynas Beliauskas
Klaipėdos Neptūnas-Akvaservis
(LIT-2)
1
Paulius Beliavicius
Vytis Sakiai
(LIT-2)
4
Sarunas Beniusis
M Basket-Delamode
(LIT-2)
4
Dovis Bickauskis
Suduva
(LIT-2)
4
Rytis Biliartas
Klaipėdos Neptūnas-Akvaservis
(LIT-2)
2
Aurimas Birgelis
Vytis Sakiai
(LIT-2)
3
Laurynas Birutis
Zalgiris Kaunas II
(LIT-2)
3
Karolis Brusokas
Vytis Sakiai
(LIT-2)
3
Ernestas Bruzas
Klaipėdos Neptūnas-Akvaservis
(LIT-2)
2
Paulius Budreckis
M Basket-Delamode
(LIT-2)
2
Tadas Buinauskas
Lietkabelis II
(LIT-2)
2
Mintautas Bulanovas
Jonavos CBet
(LIT-2)
1
Beka Burjanadze
U18 Real Betis
(ANGT)
1
Gediminas Butkus
Lietkabelis II
(LIT-2)
1
Adrian Camino
U18 Real Betis
(ANGT)
1
Rokas Cepanonis
Delikatesas
(LIT-2)
7
Tomas Cerkunovas
Jonavos CBet
(LIT-2)
1
Viktoras Chodosovskis
Klaipėdos Neptūnas-Akvaservis
(LIT-2)
4
Andrius Cizikas
Suduva
(LIT-2)
1
Guillermo Corrales
U18 Real Betis
(ANGT)
1
Rokas Danielius
Telsiai
(LIT-2)
4
Ignas Dauksys
Suduva
(LIT-2)
4
Javier De La Blanca
U18 Real Madrid
(ANGT)
1
Brano Djukanovic
U18 Crvena Zvezda mts
(ANGT)
1
Tomas Domarkas
Telsiai
(LIT-2)
4
Dominykas Domarkas
Vytis Sakiai
(LIT-2)
3
Evaldas Dziaugys
Rasai
(LIT-2)
2
Martynas Echodas
Zalgiris Kaunas II
(LIT-2)
3
Aidas Einikis
Klaipėdos Neptūnas-Akvaservis
(LIT-2)
2
Ernestas Ezerskis
Delikatesas
(LIT-2 PO)
4
Ignas Fiodorovas
Zalgiris Kaunas II
(LIT-2)
1
Oleksandr Furs
Palangos Kuršiai
(LIT-2)
1
Gvidas Galinauskas
Silute
(LIT-2)
2
Lukas Ganas
Rasai
(LIT-2)
1
Carlos Garcia
U18 Real Betis
(ANGT)
1
Airidas Giedraitis
Rasai
(LIT-2)
5
Alberto Gil
U18 Real Madrid
(ANGT)
1
Elvinas Gintvainis
Telsiai
(LIT-2)
M Basket-Delamode
(LIT-2)
5
Carlos Gomez
U18 Real Madrid
(ANGT)
1
Lukas Grabauskas
Jonavos CBet
(LIT-2)
3
Darius Gricius
Rasai
(LIT-2)
Radviliskis
(LIT-2)
6
Marius Grigaitis
Klaipėdos Neptūnas-Akvaservis
(LIT-2)
2
Rytis Grigaitis
Radviliskis
(LIT-2)
1
Rokas Grinius
JAZZ-Diremta
(LIT-2)
Jonavos CBet
(LIT-2)
3
Darius Griskenas
Delikatesas
(LIT-2)
2
Marko Guduric
U18 Crvena Zvezda mts
(ANGT)
1
Dainius Gulbinas
Jonavos CBet
(LIT-2)
2
Emilijus Gumuliauskas
Telsiai
(LIT-2)
3
Agnius Gurklys
Radviliskis
(LIT-2)
1
Paulius Gvazdaitis
Suduva
(LIT-2)
1
Arvydas Gydra
M Basket-Delamode
(LIT-2)
4
Yifeng Heng
U18 team China
(ANGT)
1
Willy Hernangomez
U18 Real Madrid
(ANGT)
1
Gabriel Herrera
U18 Real Betis
(ANGT)
1
Jordan Hester
Silute
(LIT-2)
1
Mindaugas Jakstas
JAZZ-Diremta
(LIT-2)
2
Augustinas Jankaitis
Rasai
(LIT-2)
2
Kai Jiang
U18 team China
(ANGT)
1
Francisco Jimenez
U18 Real Madrid
(ANGT)
1
Linas Jonuska
Klaipėdos Neptūnas-Akvaservis
(LIT-2 PO)
1
Kostas Jonuska
M Basket-Delamode
(LIT-2)
4
Vuk Jovanovic
U18 Crvena Zvezda mts
(ANGT)
1
Matas Jucikas
Palangos Kuršiai
(LIT-2)
5
Andrius Juknevicius
Moletu Ezerunas-Atletas
(LIT-2)
2
Mantas Kadzevicius
Delikatesas
(LIT-2)
1
Ovidijus Kaminskis
Telsiai
(LIT-2)
4
Dorde Kaplanovic
U18 Crvena Zvezda mts
(ANGT)
1
Laurynas Kaveckis
Telsiai
(LIT-2)
4
Deivydas Keburys
Klaipėdos Neptūnas-Akvaservis
(LIT-2)
2
Zydrunas Kelys
Rasai
(LIT-2 PO)
3
Darius Kibildis
Silute
(LIT-2)
2
Aurimas Kieza
Suduva
(LIT-2)
4
Paulius Kleiza
Vytis Sakiai
(LIT-2)
1
Paulius Klemas
Delikatesas
(LIT-2)
Rasai
(LIT-2 PO)
8
Tautvydas Kliucinykas
Suduva
(LIT-2)
5
Paulius Knyza
Suduva
(LIT-2)
1
Aleh Kojenets
Zalgiris Kaunas II
(LIT-2)
1
Vitalijus Kozys
Palangos Kuršiai
(LIT-2)
1
Linas Krivickas
Radviliskis
(LIT-2)
1
Vytautas Kruzikas
Jonavos CBet
(LIT-2)
3
Erikas Kubilius
Klaipėdos Neptūnas-Akvaservis
(LIT-2)
1
Zilvinas Kuklierius
Suduva
(LIT-2)
3
Sarunas Kulevicius
Delikatesas
(LIT-2)
2
Deividas Kumelis
Silute
(LIT-2)
M Basket-Delamode
(LIT-2 Up)
4
Giedrius Kurtinaitis
Rasai
(LIT-2)
1
Aivaras Kvedaravicius
Delikatesas
(LIT-2)
5
Gintautas Kybartas
JAZZ-Diremta
(LIT-2)
2
Ignas Labutis
Suduva
(LIT-2)
3
Junhao Lai
U18 team China
(ANGT)
1
Lukas Lekavicius
Zalgiris Kaunas II
(LIT-2)
1
Tomas Lekunas
Silute
(LIT-2)
1
Simonas Lekys
Moletu Ezerunas-Atletas
(LIT-2)
2
Arturas Lencevicius
JAZZ-Diremta
(LIT-2)
2
Paulius Lescinskas
Moletu Ezerunas-Atletas
(LIT-2)
1
Li Li
U18 team China
(ANGT)
1
Irmantas Lianzbergas
Delikatesas
(LIT-2)
4
Sergi Llufriu
U18 Real Betis
(ANGT)
1
Laurynas Lucinskas
Klaipėdos Neptūnas-Akvaservis
(LIT-2 PO)
1
Eimantas Maksvytis
Palangos Kuršiai
(LIT-2)
1
Paulius Malasauskas
Delikatesas
(LIT-2)
2
Audrius Maneikis
Telsiai
(LIT-2)
4
Darius Marcinkevicius
Lietkabelis II
(LIT-2)
Radviliskis
(LIT-2)
3
Mantas Margis
Delikatesas
(LIT-2)
2
Alberto Martin
U18 Real Madrid
(ANGT)
1
Gytis Masiulis
Zalgiris Kaunas II
(LIT-2)
3
Gintautas Matulis
Suduva
(LIT-2)
2
Dominikas Matutis
Palangos Kuršiai
(LIT-2)
Klaipėdos Neptūnas-Akvaservis
(LIT-2)
5
Tadas Mazelis
Klaipėdos Neptūnas-Akvaservis
(LIT-2)
2
Pape Mbaye
U18 Real Madrid
(ANGT)
1
Arunas Mikalauskas
Klaipėdos Neptūnas-Akvaservis
(LIT-2)
1
Laurynas Mikalauskas
Suduva
(LIT-2 Up)
1
David Miladinovic
U18 Crvena Zvezda mts
(ANGT)
1
Tomas Milinskas
Jonavos CBet
(LIT-2)
3
Tadas Mince
Lietkabelis II
(LIT-2)
2
Aivaras Mince
Lietkabelis II
(LIT-2)
1
Audrius Mineikis
Suduva
(LIT-2)
1
Regimantas Miniotas
Zalgiris Kaunas II
(LIT-2)
3
Edvinas Misiunas
Lietkabelis II
(LIT-2)
2
Antanas Montrimavicius
Klaipėdos Neptūnas-Akvaservis
(LIT-2)
2
Gabriel Moton
Rasai
(LIT-2)
5
Pijus Mykolaitis
Zalgiris Kaunas II
(LIT-2)
1
Raidas Nacius
Klaipėdos Neptūnas-Akvaservis
(LIT-2)
1
Placide Nakidjim
U18 Real Madrid
(ANGT)
1
Justas Narusis
Moletu Ezerunas-Atletas
(LIT-2)
1
Eimantas Narusis
Moletu Ezerunas-Atletas
(LIT-2)
2
Stefan Nikolic
U18 Crvena Zvezda mts
(ANGT)
1
Donatas Norkus
Klaipėdos Neptūnas-Akvaservis
(LIT-2)
2
Mindaugas Norkus
Telsiai
(LIT-2)
4
Justinas Olechnavicius
Silute
(LIT-2)
2
Martynas Pacevicius
Vytis Sakiai
(LIT-2 Up)
1
Carlos Padilla
U18 Real Madrid
(ANGT)
1
Darius Pakamanis
M Basket-Delamode
(LIT-2)
4
Tautvydas Paliukenas
Delikatesas
(LIT-2)
1
Augustas Pampikas
Delikatesas
(LIT-2)
1
Vitalis Pancerevas
Radviliskis
(LIT-2)
1
Paulius Parachomikas
Vytis Sakiai
(LIT-2)
1
Modestas Paulauskas
Zalgiris Kaunas II
(LIT-2 Up)
1
Arturs Pelss
Vytis Sakiai
(LIT-2)
1
Zilvinas Petraitis
Delikatesas
(LIT-2)
7
Vytautas-Edvardas Pikalavicius
M Basket-Delamode
(LIT-2)
4
Lukas Pipiras
Radviliskis
(LIT-2)
1
Vilius Pocius
Telsiai
(LIT-2)
4
Deividas Poguzinskas
Lietkabelis II
(LIT-2)
1
Kristaps Porzingis
U18 Real Betis
(ANGT)
1
Aurelijus Pukelis
Silute
(LIT-2)
2
Mantas Pukinskas
Delikatesas
(LIT-2)
5
Matas Ragauskas
Vytis Sakiai
(LIT-2)
1
Tomas Rakauskas
Radviliskis
(LIT-2)
1
Nikola Rakicevic
U18 Crvena Zvezda mts
(ANGT)
1
Petar Rakocevic
Palangos Kuršiai
(LIT-2 Up)
1
Evaldas Rastenis
Moletu Ezerunas-Atletas
(LIT-2)
2
Rytis Rauktys
Radviliskis
(LIT-2)
1
Simas Raupys
JAZZ-Diremta
(LIT-2)
2
Laimonas Remeikis
Silute
(LIT-2)
1
Mindaugas Reminas
Palangos Kuršiai
(LIT-2)
7
Tomas Rimsa
Lietkabelis II
(LIT-2)
2
Tadas Rinkunas
Delikatesas
(LIT-2)
Palangos Kuršiai
(LIT-2)
2
Dusan Ristic
U18 Crvena Zvezda mts
(ANGT)
1
Titus Robinson
Palangos Kuršiai
(LIT-2 Up)
4
Guillermo Ruiz
U18 Real Madrid
(ANGT)
1
Edgaras Rupeika
Rasai
(LIT-2)
1
Donatas Sabeckis
Suduva
(LIT-2)
JAZZ-Diremta
(LIT-2)
6
Deividas Sabeckis
JAZZ-Diremta
(LIT-2)
2
Arunas Sajavicius
Delikatesas
(LIT-2 PO)
4
Martynas Sajus
Zalgiris Kaunas II
(LIT-2)
1
Povilas Sakinis
Palangos Kuršiai
(LIT-2)
7
Jorge Sanchez
U18 Real Madrid
(ANGT)
1
Karolis Sarukas
Jonavos CBet
(LIT-2)
3
Evaldas Saulys
M Basket-Delamode
(LIT-2)
4
Valdemaras Savostjanovas
Rasai
(LIT-2)
3
Tadas Sebeziovas
Jonavos CBet
(LIT-2)
2
Dovydas Semeklis
Rasai
(LIT-2 PO)
3
Domantas Senda
Suduva
(LIT-2 Up)
1
Ernestas Serkevicius
Vytis Sakiai
(LIT-2)
3
Mantas Serksnas
Moletu Ezerunas-Atletas
(LIT-2)
2
Edvinas Seskus
Rasai
(LIT-2)
1
Lun Shu
U18 team China
(ANGT)
1
Renaldas Simanavicius
Vytis Sakiai
(LIT-2)
1
Reginald Sims
Palangos Kuršiai
(LIT-2)
6
Ali Sinera
U18 Real Betis
(ANGT)
1
Thabo Sithole
Zalgiris Kaunas II
(LIT-2 Up)
1
Petar Skoknic
U18 Crvena Zvezda mts
(ANGT)
1
Dziugas Slavinskas
Klaipėdos Neptūnas-Akvaservis
(LIT-2)
2
Simonas Slivka
Lietkabelis II
(LIT-2)
2
Ksystof Songin
Moletu Ezerunas-Atletas
(LIT-2)
2
Edgaras Sosnovskis
Moletu Ezerunas-Atletas
(LIT-2)
2
Vidmantas Sragauskis
Vytis Sakiai
(LIT-2)
3
Matas Staniukaitis
JAZZ-Diremta
(LIT-2)
2
Rokas Stankevicius
Suduva
(LIT-2)
2
Giedrius Stankevicius
Suduva
(LIT-2 Up)
1
Audrius Stasaitis
Lietkabelis II
(LIT-2)
1
Mantvydas Staselis
JAZZ-Diremta
(LIT-2)
1
Mindaugas Stasys
Klaipėdos Neptūnas-Akvaservis
(LIT-2)
2
Vilius Sumskis
Rasai
(LIT-2 PO)
Vytis Sakiai
(LIT-2)
4
Jokubas Svambaris
Zalgiris Kaunas II
(LIT-2)
3
Taurantas Tamosiunas
Vytis Sakiai
(LIT-2)
3
Justas Tamulis
Zalgiris Kaunas II
(LIT-2)
1
Donatas Tarolis
Zalgiris Kaunas II
(LIT-2)
1
Valentas Tarolis
Klaipėdos Neptūnas-Akvaservis
(LIT-2)
2
Ulysses Thomas
Silute
(LIT-2)
2
Vaidas Trepocka
Radviliskis
(LIT-2)
1
Tauras Ulevicius
Silute
(LIT-2)
1
Rokas Ulvydas
Zalgiris Kaunas II
(LIT-2)
1
Aurimas Urbonas
Palangos Kuršiai
(LIT-2)
Jonavos CBet
(LIT-2)
7
Zygimantas Uselis
Silute
(LIT-2)
1
Marijus Uzupis
Vytis Sakiai
(LIT-2)
4
Vytas Vaiksnis
Vytis Sakiai
(LIT-2)
1
Paulius Vaitiekunas
Suduva
(LIT-2)
2
Ignas Vaitkus
Vytis Sakiai
(LIT-2 Up)
Silute
(LIT-2)
3
Benas Vaitulionis
Palangos Kuršiai
(LIT-2)
7
Paulius Valinskas
Zalgiris Kaunas II
(LIT-2)
4
Marius Valukonis
Suduva
(LIT-2)
5
Martynas Varnas
Zalgiris Kaunas II
(LIT-2)
4
Edvinas Vaupsas
Delikatesas
(LIT-2)
5
Justas Vazalis
Jonavos CBet
(LIT-2)
2
Arnas Velicka
Zalgiris Kaunas II
(LIT-2)
3
Haroldas Venskus
Klaipėdos Neptūnas-Akvaservis
(LIT-2)
2
Ricardas Verbickas
Jonavos CBet
(LIT-2)
3
Sarunas Vingelis
M Basket-Delamode
(LIT-2)
4
Tomas Virvicius
JAZZ-Diremta
(LIT-2)
1
Petar Vorkapic
U18 Crvena Zvezda mts
(ANGT)
1
Henrikas Vorotnikovas
Jonavos CBet
(LIT-2)
3
Quan Wu
U18 team China
(ANGT)
1
Yufeng Xu
U18 team China
(ANGT)
1
Jinmeng Yang
U18 team China
(ANGT)
1
Gediminas Zalalis
Lietkabelis II
(LIT-2)
M Basket-Delamode
(LIT-2 Up)
3
Kristupas Zemaitis
Zalgiris Kaunas II
(LIT-2)
3
Tianyi Zhao
U18 team China
(ANGT)
1
Raimundas Zuklevicius
Jonavos CBet
(LIT-2)
1
Dominykas Zupkauskas
Moletu Ezerunas-Atletas
(LIT-2)
2