All Leagues
NBA
WNBA
Olympic games
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Brazil
Brazil - NBB
Teams
Joinville
Durval Cunha
Durval
Cunha
Opponents
Jan 15, 1992 (32 years old)
Brazilian
2m00 / 6-7
SF
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="56996" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Durval Cunha has faced 331 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Jeffrey Addai
Paulistano
(BRA-1)
2
Jefferson Agba
Bauru
(BRA-1)
4
Ezz Ahmed
U19 Egypt
(U19 WC)
1
Assem Ahmed
U19 Egypt
(U19 WC)
1
Thyago Aleo
Bauru
(BRA-1)
2
Wellington Alvarenga
Vila Velha
(BRA-1)
1
Pilar Alves
Bauru
(BRA-1)
4
Lucas Alves
Unitri Uberlandia
(BRA-1)
4
Biro Alves
Limeira
(BRA-1)
2
Fernando Alvim
Limeira
(BRA-1)
Tijuca
(BRA-1)
3
Ricardo Andreotti Borda
Paulistano
(BRA-1)
1
Zezinho Jose Anibal
Araraquara
(BRA-1)
2
Ralfi Ansaloni
Liga Sorocabana
(BRA-1)
2
Jefferson Antonio
São José Basketball
(BRA-1)
3
Karlis Apsitis
U19 Latvia
(U19 WC)
2
Cesar Araujo
Liga Sorocabana
(BRA-1)
Tijuca
(BRA-1)
4
Guillermo Araujo
Paulistano
(BRA-1)
Pinheiros
(BRA-1)
4
Rafael Araujo
Mogi Das Cruzes
(BRA-1)
2
Kesley Araujo
Bauru
(BRA-1)
1
Lucas Avelino
Bauru
(BRA-1)
2
Ibrahim Badmus
Vila Velha
(BRA-1)
1
Andre Bambu
Pinheiros
(BRA-1)
Limeira
(BRA-1)
3
Matheus Barba
Vila Velha
(BRA-1)
Limeira
(BRA-1)
2
Emiliano Basabe
U19 Argentina
(U19 WC)
1
Edward Basden
Franca
(BRA-1)
2
Jermaine Beal
Minas
(BRA-1)
2
Murilo Becker
São José Basketball
(BRA-1)
3
Vitor Benite
Limeira
(BRA-1)
Flamengo
(BRA-1)
4
Davis Bertans
U19 Latvia
(U19 WC)
2
Rashad Bishop
Tijuca
(BRA-1)
1
Rodrigo Bahia Bispo
Tijuca
(BRA-1)
4
Paulinho Boracini
Pinheiros
(BRA-1)
4
Mark Borders
Minas
(BRA-1)
3
Arturs Bremers
U19 Latvia
(U19 WC)
2
David Brito
Tijuca
(BRA-1)
1
Caleb Brown
Palmeiras
(BRA-1)
2
Manteguinha Brugger
Tijuca
(BRA-1)
Paulistano
(BRA-1)
3
Jordan Burger
Minas
(BRA-1)
Palmeiras
(BRA-1)
4
Marcellus Camara
Tijuca
(BRA-1)
4
Erick Camilo-Rodrigues
São José Basketball
(BRA-1)
Paulistano
(BRA-1)
3
Jefferson Campos
Suzano
(BRA-1)
Vila Velha
(BRA-1)
3
Andre Candido
Suzano
(BRA-1)
1
Renato Carbonari
Paulistano
(BRA-1)
4
Heitor Cardoso
Liga Sorocabana
(BRA-1)
1
Thiago Carneiro
Paulistano
(BRA-1)
1
Omar Carter
Limeira
(BRA-1)
2
Eddy Carvalho
Paulistano
(BRA-1)
3
F. Carvalho
Tijuca
(BRA-1)
1
Arthur Casimiro
Paulistano
(BRA-1)
1
Daniel Castellar
Limeira
(BRA-1)
4
Rafael Castellon
Liga Sorocabana
(BRA-1)
1
Paulao Castro
São José Basketball
(BRA-1)
1
Pedro Cavalin
Pinheiros
(BRA-1)
2
Gege Chaia
Tijuca
(BRA-1)
Flamengo
(BRA-1)
4
Chandler Chaves
Araraquara
(BRA-1)
São José Basketball
(BRA-1)
2
Victor Chueke
BRB/Brasília
(BRA-1)
2
Marcio Cipriano
BRB/Brasília
(BRA-1)
3
Claudio Clemente
Unitri Uberlandia
(BRA-1)
2
Davis Coders
U19 Latvia
(U19 WC)
2
Henrique Coelho
Unitri Uberlandia
(BRA-1)
Minas
(BRA-1)
4
DeAndre Coleman
Bauru
(BRA-1)
2
Robby Collum
Unitri Uberlandia
(BRA-1)
3
Fernando Coloneze
Tijuca
(BRA-1)
Palmeiras
(BRA-1)
3
Diego Conceicao
Tijuca
(BRA-1)
2
Daniel Conti
Liga Sorocabana
(BRA-1)
1
Nicolas Copello
U19 Argentina
(U19 WC)
1
Cristian Cortes
Mogi Das Cruzes
(BRA-1)
2
Deivisson Costa
São José Basketball
(BRA-1)
Araraquara
(BRA-1)
3
Matheus Costa
São José Basketball
(BRA-1)
Fortaleza B.C.
(BRA-1)
4
Paul Crosby
Minas
(BRA-1)
1
Tyrone Curnell
Palmeiras
(BRA-1)
1
Rafael Da Silva
Suzano
(BRA-1)
2
Kenny Dawkins
Liga Sorocabana
(BRA-1)
4
Robert Day
Unitri Uberlandia
(BRA-1)
4
Fulvio Chiantia De Assis
São José Basketball
(BRA-1)
3
Ricardo De Bem
Liga Sorocabana
(BRA-1)
2
Davi De Oliveira
Fortaleza B.C.
(BRA-1)
Pinheiros
(BRA-1)
3
Jimmy De Oliveira
Fortaleza B.C.
(BRA-1)
2
Sidnei De Santana
Bauru
(BRA-1)
1
Chico Delben
São José Basketball
(BRA-1)
3
Marcos Delia
U19 Argentina
(U19 WC)
1
Leo Demetrio
Minas
(BRA-1)
1
Jason Detrick
Bauru
(BRA-1)
1
Felipe Dias
Araraquara
(BRA-1)
2
Lucas Dias
Pinheiros
(BRA-1)
2
Lucas Diaz
U19 Argentina
(U19 WC)
1
Marcio Dornelles
Franca
(BRA-1)
Pinheiros
(BRA-1)
4
Nezinho Dos Santos
BRB/Brasília
(BRA-1)
4
Jhonatan Dos Santos
Limeira
(BRA-1)
Franca
(BRA-1)
4
Radovan Dragovic
Fortaleza B.C.
(BRA-1)
1
William Drudi
Franca
(BRA-1)
Fortaleza B.C.
(BRA-1)
4
Betinho Duarte
Paulistano
(BRA-1)
Minas
(BRA-1)
4
Edmunds Dukulis
U19 Latvia
(U19 WC)
2
Mohamed Elmoataz
U19 Egypt
(U19 WC)
1
Leonardo Eltink
Palmeiras
(BRA-1)
1
Mohamed Farjallah
U19 Tunisia
(U19 WC)
1
Cristiano Felicio
Minas
(BRA-1)
2
Adyb Fernandes
Liga Sorocabana
(BRA-1)
1
Jose Ferreira
Unitri Uberlandia
(BRA-1)
3
Fernando Ferreira
Bauru
(BRA-1)
1
Juan Pablo Figueroa
Pinheiros
(BRA-1)
Franca
(BRA-1)
4
Daniel File
Araraquara
(BRA-1)
Vila Velha
(BRA-1)
4
Arnaldo Filho
Tijuca
(BRA-1)
2
Guilherme Filipin
Mogi Das Cruzes
(BRA-1)
2
Bruno Fiorotto
Pinheiros
(BRA-1)
1
Fernando Fischer
Bauru
(BRA-1)
2
Ricardo Fischer
São José Basketball
(BRA-1)
Bauru
(BRA-1)
4
Danilo Fuzaro Siqueira
Minas
(BRA-1)
1
Tayavek Gallizzi
U19 Argentina
(U19 WC)
1
Ahmed Gamal
U19 Egypt
(U19 WC)
1
Alex Garcia
BRB/Brasília
(BRA-1)
3
Helio Garcia
Franca
(BRA-1)
Unitri Uberlandia
(BRA-1)
3
Patricio Garino
U19 Argentina
(U19 WC)
1
Thomas Gehrke
Mogi Das Cruzes
(BRA-1)
2
Juan Giaveno
U19 Argentina
(U19 WC)
1
Tomasz Gielo
U19 Poland
(U19 WC)
1
Franco Giorgetti
U19 Argentina
(U19 WC)
1
Guilherme Giovannoni
BRB/Brasília
(BRA-1)
4
Andre Goes
Fortaleza B.C.
(BRA-1)
2
Gleb Goldyrev
U19 Russia
(U19 WC)
1
Diego Gomes
Liga Sorocabana
(BRA-1)
4
Isaac Goncalves
BRB/Brasília
(BRA-1)
Vila Velha
(BRA-1)
3
Luciano Gonzales
Minas
(BRA-1)
2
Grzegorz Grochowski
U19 Poland
(U19 WC)
1
Luis Gruber
Unitri Uberlandia
(BRA-1)
4
Jan Grzelinski
U19 Poland
(U19 WC)
1
Aleksandr Gudumak
U19 Russia
(U19 WC)
1
Moustafa Hany
U19 Egypt
(U19 WC)
1
Christopher Hayes
Flamengo
(BRA-1)
1
Arnolds Helmanis
U19 Latvia
(U19 WC)
2
Firass Hemdani
U19 Tunisia
(U19 WC)
1
Desmond Holloway
Liga Sorocabana
(BRA-1)
2
Marcos Hubner
Tijuca
(BRA-1)
2
Guilherme Hubner
Minas
(BRA-1)
Limeira
(BRA-1)
4
Bruno Irigoyen
Minas
(BRA-1)
4
Vuk Ivanovic
Franca
(BRA-1)
1
David Jackson
Flamengo
(BRA-1)
2
Allens Jemmott
Vila Velha
(BRA-1)
2
Jermaine Johnson
Franca
(BRA-1)
1
Federico Kammerichs
Flamengo
(BRA-1)
2
Sergey Karasev
U19 Russia
(U19 WC)
1
Przemyslaw Karnowski
U19 Poland
(U19 WC)
1
Hamdi Karoui
U19 Tunisia
(U19 WC)
1
Rogerio Klafke
Limeira
(BRA-1)
Fortaleza B.C.
(BRA-1)
3
Leonardo Klassmann
Unitri Uberlandia
(BRA-1)
3
Jakub Koelner
U19 Poland
(U19 WC)
1
Dmitry Kulagin
U19 Russia
(U19 WC)
1
Douglas Kurtz
Franca
(BRA-1)
2
Thiago Labbate
Liga Sorocabana
(BRA-1)
3
Everson Lacerda
Liga Sorocabana
(BRA-1)
1
Bruninho Langsdorff
Tijuca
(BRA-1)
2
Andre Laws
São José Basketball
(BRA-1)
4
Jeff Ledbetter
Vila Velha
(BRA-1)
1
Renan Leichtweis
Tijuca
(BRA-1)
2
Luiz Lemes
São José Basketball
(BRA-1)
2
Frederico Lima
Flamengo
(BRA-1)
Tijuca
(BRA-1)
3
Helio Vitor Lima
Flamengo
(BRA-1)
Limeira
(BRA-1)
4
Ulisses Lima
Tijuca
(BRA-1)
2
Luis Fernando Lima
Araraquara
(BRA-1)
2
Pedro Lima
Paulistano
(BRA-1)
4
Gustavinho Lima
Mogi Das Cruzes
(BRA-1)
2
Higor Simas Pereira Lima
Tijuca
(BRA-1)
1
Tiago Lima
Palmeiras
(BRA-1)
2
Gustavo Lino
Palmeiras
(BRA-1)
2
Andrey Loginov
U19 Russia
(U19 WC)
1
Paulo Lustosa
São José Basketball
(BRA-1)
1
Sofian M'rad
U19 Tunisia
(U19 WC)
1
Marcelo Machado
Flamengo
(BRA-1)
2
Duda Machado
Flamengo
(BRA-1)
4
Adriano Machado
Paulistano
(BRA-1)
Fortaleza B.C.
(BRA-1)
4
Renars Magone
U19 Latvia
(U19 WC)
1
Aymen Mahmoud
U19 Tunisia
(U19 WC)
1
Rafael Malfi
Liga Sorocabana
(BRA-1)
1
Ahmed Manai
U19 Tunisia
(U19 WC)
1
Lucas Mariano
Franca
(BRA-1)
3
Tobias Marramarco
Minas
(BRA-1)
2
Marcos Martins
Vila Velha
(BRA-1)
1
Alvaro Masa
São José Basketball
(BRA-1)
3
Luciano Massarelli
U19 Argentina
(U19 WC)
1
Wagner Mattos
Flamengo
(BRA-1)
Paulistano
(BRA-1)
4
Rashaun McLemore
Tijuca
(BRA-1)
1
Magen McNeil
Vila Velha
(BRA-1)
1
Leo Meindl
Franca
(BRA-1)
3
Youssef Mejri
U19 Tunisia
(U19 WC)
1
Kojo Mensah
Flamengo
(BRA-1)
2
Michal Michalak
U19 Poland
(U19 WC)
1
Rafael Mineiro
Minas
(BRA-1)
Liga Sorocabana
(BRA-1)
3
Luiz Mingau
Araraquara
(BRA-1)
1
Salsicha Miranda
Unitri Uberlandia
(BRA-1)
1
Omar Mohamed
U19 Egypt
(U19 WC)
1
Marawan Mohamed
U19 Egypt
(U19 WC)
1
Zyad Mohamed
U19 Egypt
(U19 WC)
1
Lucas Henrique Moreira
Limeira
(BRA-1)
2
Leonardo Morro
Pinheiros
(BRA-1)
2
Bruno Mortari
Pinheiros
(BRA-1)
3
Anderson Mosso
Bauru
(BRA-1)
3
Ahmed Mostafa
U19 Egypt
(U19 WC)
1
Joel Munoz
Paulistano
(BRA-1)
1
Paulo Nery
Liga Sorocabana
(BRA-1)
Suzano
(BRA-1)
3
Arlindo Neto
Limeira
(BRA-1)
Liga Sorocabana
(BRA-1)
4
Elio Neto
Paulistano
(BRA-1)
4
Ismar Neto
BRB/Brasília
(BRA-1)
2
Piotr Niedzwiedzki
U19 Poland
(U19 WC)
1
Douglas Nunes
Bauru
(BRA-1)
Minas
(BRA-1)
4
Alex Oliveira
Paulistano
(BRA-1)
3
Carlos Paredes
U19 Argentina
(U19 WC)
1
Icaro Parisotto
São José Basketball
(BRA-1)
1
Audrei Parisotto
Unitri Uberlandia
(BRA-1)
2
James Parker
Vila Velha
(BRA-1)
Liga Sorocabana
(BRA-1)
3
Alex Passilongo
Bauru
(BRA-1)
Suzano
(BRA-1)
2
Vinicius Pastor
Paulistano
(BRA-1)
2
Pedro Patekoski
Mogi Das Cruzes
(BRA-1)
2
Arthur Pecos
Palmeiras
(BRA-1)
2
Fernando Penna
Franca
(BRA-1)
Pinheiros
(BRA-1)
3
Guilherme Pereira
Bauru
(BRA-1)
4
Guto Pereira
Flamengo
(BRA-1)
Palmeiras
(BRA-1)
3
Matheus Pereira
Limeira
(BRA-1)
1
Pablo Perez
U19 Argentina
(U19 WC)
1
Thiago Perez
Araraquara
(BRA-1)
Liga Sorocabana
(BRA-1)
3
Feliciano Perez
Flamengo
(BRA-1)
1
Michal Pietrzak
U19 Poland
(U19 WC)
1
Diego Pinheiro
Limeira
(BRA-1)
3
Alexandre Pinheiro
Vila Velha
(BRA-1)
2
Renato Lamas Pinto
Minas
(BRA-1)
Pinheiros
(BRA-1)
3
Fabiao Pires
Mogi Das Cruzes
(BRA-1)
2
Fabio Pizzolato
Suzano
(BRA-1)
1
Fernando Podesta
U19 Argentina
(U19 WC)
1
Mateusz Ponitka
U19 Poland
(U19 WC)
1
Ricardo Probst
Franca
(BRA-1)
1
Ronald Ramon
Limeira
(BRA-1)
4
Deryk Evandro Ramos
Limeira
(BRA-1)
2
Caio Ranches
Mogi Das Cruzes
(BRA-1)
2
Ronald Reis
BRB/Brasília
(BRA-1)
4
Fernando Reis
Vila Velha
(BRA-1)
1
Diego Marques Rezende
Flamengo
(BRA-1)
1
Felipe Ribeiro
Fortaleza B.C.
(BRA-1)
Paulistano
(BRA-1)
3
Maurice Riddick
Mogi Das Cruzes
(BRA-1)
2
Bernard Robinson
Fortaleza B.C.
(BRA-1)
1
Everson Rodrigues
Liga Sorocabana
(BRA-1)
2
Olivinha Rodriguez
Pinheiros
(BRA-1)
Flamengo
(BRA-1)
4
Tatu Romualdo
Limeira
(BRA-1)
BRB/Brasília
(BRA-1)
3
Aleksejs Rostovs
U19 Latvia
(U19 WC)
2
Louay Roudesli
U19 Tunisia
(U19 WC)
1
Fabricio Russo
Liga Sorocabana
(BRA-1)
3
Bilel Saddadi
U19 Tunisia
(U19 WC)
1
Seif Samir
U19 Egypt
(U19 WC)
1
Nilson Santana
Suzano
(BRA-1)
2
Atila Santos
Flamengo
(BRA-1)
2
Case Santos
Tijuca
(BRA-1)
Vila Velha
(BRA-1)
4
Lucao Santos
Mogi Das Cruzes
(BRA-1)
1
Shilton Santos
Flamengo
(BRA-1)
2
Guilherme Schneider
Fortaleza B.C.
(BRA-1)
1
Cleiton Sebastiao
Suzano
(BRA-1)
2
Ojars Silins
U19 Latvia
(U19 WC)
2
Arthur Silva
BRB/Brasília
(BRA-1)
4
Rodrigo Cesar Silva
Minas
(BRA-1)
Vila Velha
(BRA-1)
3
Valtinho Silva
Unitri Uberlandia
(BRA-1)
2
Diego Silva
Paulistano
(BRA-1)
1
Rafael Silva
Unitri Uberlandia
(BRA-1)
1
Benzor Simmons
Vila Velha
(BRA-1)
2
Joe Smith
Pinheiros
(BRA-1)
2
Pedro Soares
Vila Velha
(BRA-1)
1
Eric Soares
Suzano
(BRA-1)
2
Jefferson Sobral
Tijuca
(BRA-1)
1
Jefferson Socas
Franca
(BRA-1)
2
Evandro Soro
Liga Sorocabana
(BRA-1)
Unitri Uberlandia
(BRA-1)
3
Maher Souabni
U19 Tunisia
(U19 WC)
1
Romario Souza
Franca
(BRA-1)
2
Kevin Sowell
Franca
(BRA-1)
2
Pawel Spica
U19 Poland
(U19 WC)
1
Rafael Stabile
Araraquara
(BRA-1)
1
Shamell Stallworth
Pinheiros
(BRA-1)
4
Luciano Starling
Minas
(BRA-1)
1
Dede Stefanelli
São José Basketball
(BRA-1)
4
Daniel Szymkiewicz
U19 Poland
(U19 WC)
1
Lucas Taets
Vila Velha
(BRA-1)
2
Larry Taylor
Bauru
(BRA-1)
4
Guilherme Teichmann
Franca
(BRA-1)
2
Nathan Thomas
Bauru
(BRA-1)
1
Alexander Tikhonin
U19 Russia
(U19 WC)
1
Janis Timma
U19 Latvia
(U19 WC)
2
Lucas Tischer
BRB/Brasília
(BRA-1)
1
Caio Torres
Flamengo
(BRA-1)
4
Steven Toyloy
Paulistano
(BRA-1)
Limeira
(BRA-1)
3
Igor Guimaraes Tracci
Suzano
(BRA-1)
2
Jeff Trepagnier
Liga Sorocabana
(BRA-1)
1
Wanderson Trigueiro
Franca
(BRA-1)
Tijuca
(BRA-1)
4
Otavio Troyano
Minas
(BRA-1)
1
Vladislav Trushkin
U19 Russia
(U19 WC)
1
Alexander Varnakov
U19 Russia
(U19 WC)
1
Kaspars Vecvagars
U19 Latvia
(U19 WC)
2
Joao Vianna
Suzano
(BRA-1)
2
Luiz Henrique Vieira
Paulistano
(BRA-1)
1
Chupeta Vieira
Flamengo
(BRA-1)
1
Carioca Vieira
Unitri Uberlandia
(BRA-1)
1
Romulo Vieira
Fortaleza B.C.
(BRA-1)
1
Artem Vikhrov
U19 Russia
(U19 WC)
1
Marquinhos Vinicius
Pinheiros
(BRA-1)
Flamengo
(BRA-1)
4
Gobor Vinicius
Mogi Das Cruzes
(BRA-1)
2
Marcao Vinicius
Palmeiras
(BRA-1)
2
Arturs Vitins
U19 Latvia
(U19 WC)
1
Anthony Walton
Minas
(BRA-1)
1
Pedro Wellausen
Pinheiros
(BRA-1)
1
Antwaine Wiggins
Palmeiras
(BRA-1)
2
Luan Pereira Xavier
Unitri Uberlandia
(BRA-1)
1
Ricardo Zanini
Franca
(BRA-1)
2
Bruno Zanotti
Flamengo
(BRA-1)
1
Viktor Zaryazhko
U19 Russia
(U19 WC)
1
Gaucho Zillmer
Bauru
(BRA-1)
1
Luisinho da Silva
Araraquara
(BRA-1)
2
Felipe da Silva
Araraquara
(BRA-1)
2
Leandro da Silva
Limeira
(BRA-1)
Minas
(BRA-1)
3
Bruno da Silva
Vila Velha
(BRA-1)
1
Luciano de Abreu Machado
Liga Sorocabana
(BRA-1)
2
Eder Borges de Araujo
Vila Velha
(BRA-1)
2
Ricardo de Azevedo
Araraquara
(BRA-1)
2
Pitico de Mattos
Tijuca
(BRA-1)
1
Luis Enrique de Moraes
Fortaleza B.C.
(BRA-1)
1
Fabio de Oliveira
BRB/Brasília
(BRA-1)
1
Edu de Oliveira
Araraquara
(BRA-1)
Fortaleza B.C.
(BRA-1)
4
Darlan de Oliveira
Vila Velha
(BRA-1)
1
Gustavo de Paula
Palmeiras
(BRA-1)
2
Andrezao de Sousa
Bauru
(BRA-1)
4
Rafael de Souza
Pinheiros
(BRA-1)
4
Manuil de Souza
Vila Velha
(BRA-1)
1
Alirio de Souza
BRB/Brasília
(BRA-1)
2
Rossi dos Santos
BRB/Brasília
(BRA-1)
4
Ricardinho dos Santos
Tijuca
(BRA-1)
2
Caue Borges dos Santos
Minas
(BRA-1)
Franca
(BRA-1)
2
Paulo dos Santos
Araraquara
(BRA-1)
1
Correa dos Santos Douglas
Flamengo
(BRA-1)
1