All Leagues
NBA
WNBA
Olympics Women
Olympics Men
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Slovenia
Slovenia - 2. SKL
Teams
Postojna
Luka Vadnov
Luka
Vadnov
Opponents
Jul 1, 1996 (28 years old)
Slovenian
-
-
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="54905" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Luka Vadnov has faced 257 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Blaz Abram
Krka mladi II
(SLO-2)
1
Robert Abramovic
Terme Olimia Podčetrtek
(SLO-2)
1
Jani Afric
Plama Pur
(SLO-2)
1
Matej Ahacic
ECE Triglav Kranj
(SLO-2)
2
Matjaz Ajhmajer
AKK Branik
(SLO-2)
1
Dino Ajkic
Brinox Medvode
(SLO-2)
1
Luka Ambroz
Koper Primorska
(SLO-2)
2
Matic Babic
Hrastnik
(SLO-2)
3
Robert Babic
Brinox Medvode
(SLO-2)
1
Niko Bacvic
Radenska
(SLO-2)
1
Ziga Bahor
Portoroz
(SLO-2)
2
Klemen Balazic
Koper Primorska
(SLO-2)
4
Jan Barbaric
UKK Koper
(SLO-2)
Portoroz
(SLO-2)
3
Bine Barbaric
Radenska
(SLO-2)
4
Davor Barovic
AKK Branik
(SLO-2)
1
Klemen Belicic
Crnomelj
(SLO-2)
1
Jan Bezica
Jance
(SLO-2)
2
Jean Luca Bilbija
ECE Triglav Kranj
(SLO-2)
5
Juraj Bilic
Radenska
(SLO-2)
3
Zdenko Bilic
Radenska
(SLO-2)
2
Matic Bizjak
GGD Sencur
(SLO-2)
1
Djordje Bjedov
AKK Branik
(SLO-2)
1
Anel Blazevic
GGD Sencur
(SLO-2)
4
Sebastjan Borse
Portoroz
(SLO-2)
1
Boris Bosnjak
LTH Castings
(SLO-2)
1
Peter Bradac
Jance
(SLO-2)
1
Matej Bratina
AKK Branik
(SLO-2)
1
Drago Brcina
Terme Olimia Podčetrtek
(SLO-2)
1
Primoz Brolih
AKK Branik
(SLO-2)
1
Jure Brolih
AKK Branik
(SLO-2)
1
Dejan Buncic
Brinox Medvode
(SLO-2)
1
Klemen Bunta
AKK Branik
(SLO-2)
2
Nejc Butala
Crnomelj
(SLO-2)
3
Tomo Cajic
LTH Castings
(SLO-2)
1
Jan Ceko
Hrastnik
(SLO-2)
1
Anze Cerkovnik
Crnomelj
(SLO-2)
4
Dalibor Cevriz
ECE Triglav Kranj
(SLO-2)
2
Nejc Cipot
Jance
(SLO-2)
1
Miha Cmer
Hrastnik
(SLO-2)
2
Filip Contala
Radenska
(SLO-2)
1
Timotej Cuk
Konjice
(SLO-2)
1
Nebojsa Cukovic
Litija
(SLO-2)
Jance
(SLO-2)
3
Aleks Cveticanin
Portoroz
(SLO-2)
2
Domen Demsar
GGD Sencur
(SLO-2)
2
Grega Dezman
ECE Triglav Kranj
(SLO-2)
5
Matevz Dobravec
Litija
(SLO-2)
1
Ziga Dobrin
AKK Branik
(SLO-2)
2
Dusan Dolinar
Koper Primorska
(SLO-2)
Hrastnik
(SLO-2)
Brinox Medvode
(SLO-2)
4
Jaka Doljak
Parklji
(SLO-2)
2
Ziga Doljak
Parklji
(SLO-2)
2
Roman Dominko
Radenska
(SLO-2)
1
Sanel Dzombic
Litija
(SLO-2)
1
Zan Erjavec
Litija
(SLO-2)
1
Jure Erzen
GGD Sencur
(SLO-2)
3
Marko Filipovic
Parklji
(SLO-2)
2
Simon Finzgar
LTH Castings
(SLO-2)
1
Lovro Fizuleto
LTH Castings
(SLO-2)
1
Matej Franko
Brinox Medvode
(SLO-2)
1
Mica Gavric
AKK Branik
(SLO-2)
1
Anze Germ
Litija
(SLO-2)
2
Nejc Glavas
Koper Primorska
(SLO-2)
2
Uros Globovnik
Terme Olimia Podčetrtek
(SLO-2)
4
Rok Gobec
Terme Olimia Podčetrtek
(SLO-2)
4
Robi Gobec
Konjice
(SLO-2)
1
Luka Golez
Litija
(SLO-2)
1
Mitja Gomboc
Radenska
(SLO-2)
3
Rok Gominsek
Litija
(SLO-2)
1
Marko Grbic
Crnomelj
(SLO-2)
3
Peter Grdesic
Crnomelj
(SLO-2)
3
Jurij Grdesic
Crnomelj
(SLO-2)
2
Nik Gregorcic
Brinox Medvode
(SLO-2)
1
Matic Grusovnik
AKK Branik
(SLO-2)
2
Marko Guskic
Litija
(SLO-2)
1
Alen Hasanovic
Hrastnik
(SLO-2)
2
Andrej Henigman
Crnomelj
(SLO-2)
4
Tomaz Hercan
Radenska
(SLO-2)
3
Roman Horvat
GGD Sencur
(SLO-2)
4
Tadej Horvat
Radenska
(SLO-2)
5
Luka Horvat
AKK Branik
(SLO-2)
1
Luka Hren
Parklji
(SLO-2)
Litija
(SLO-2)
3
Lovro Hren
Litija
(SLO-2)
2
Robi Hrescak
Plama Pur
(SLO-2)
1
Janos Hunski
Terme Olimia Podčetrtek
(SLO-2)
1
Aljaz Iskra
Plama Pur
(SLO-2)
1
Ziga Ivacic
Koper Primorska
(SLO-2)
1
Mihael Ivanusa
Crnomelj
(SLO-2)
2
Viktor Jacovic
UKK Koper
(SLO-2)
2
Gregor Jakhel Kolarevic
Koper Primorska
(SLO-2)
1
Rok Jakobcic
ECE Triglav Kranj
(SLO-2)
5
David Jamnik
LTH Castings
(SLO-2)
1
Domen Janc
Krka mladi II
(SLO-2)
1
Ervin Jancic
Konjice
(SLO-2)
1
Gregor Jankovic
GGD Sencur
(SLO-2)
2
Aljaz Janza
Koper Primorska
(SLO-2)
2
Edin Jasencic
Litija
(SLO-2)
1
Gabrijel Jelinic
Parklji
(SLO-2)
1
Primoz Jenko
Koper Primorska
(SLO-2)
1
Uros Jenko
Plama Pur
(SLO-2)
1
Zan Jenko
Brinox Medvode
(SLO-2)
1
Tomaz Jereb
Konjice
(SLO-2)
1
Gasper Jeromen
Brinox Medvode
(SLO-2)
1
Boris Jersin
ECE Triglav Kranj
(SLO-2)
GGD Sencur
(SLO-2)
3
Marko Jovanovic
Portoroz
(SLO-2)
1
Timotej Jurcek
Parklji
(SLO-2)
2
Jernej Jutersnik
Radenska
(SLO-2)
4
Miha Juvan
Koper Primorska
(SLO-2)
3
Omer Kadric
AKK Branik
(SLO-2)
1
Ambroz Kajtna
Litija
(SLO-2)
5
Nenad Kalamanda
Brinox Medvode
(SLO-2)
1
Svit Katanec
Brinox Medvode
(SLO-2)
1
Alen Katonar
Portoroz
(SLO-2)
2
Andraz Kavas
Jance
(SLO-2)
2
Adin Kavgic
Portoroz
(SLO-2)
Plama Pur
(SLO-2)
3
Filip Kelek
Hrastnik
(SLO-2)
2
Darijo Keric
GGD Sencur
(SLO-2)
1
Teo Matej Klepac
UKK Koper
(SLO-2)
2
Milan Klepo
Koper Primorska
(SLO-2)
3
Devin Knapic
UKK Koper
(SLO-2)
1
Nejc Kobal
Parklji
(SLO-2)
2
Iztok Kocevar
Terme Olimia Podčetrtek
(SLO-2)
1
Denis Kondic
ECE Triglav Kranj
(SLO-2)
2
Jure Kopac
ECE Triglav Kranj
(SLO-2)
2
Matevz Korosec
Koper Primorska
(SLO-2)
2
Aljaz Korosec
Koper Primorska
(SLO-2)
2
Matic Korosec
GGD Sencur
(SLO-2)
ECE Triglav Kranj
(SLO-2)
4
Stefan Kosec
GGD Sencur
(SLO-2)
4
Jernej Kosi
AKK Branik
(SLO-2)
1
Zan Kosic
Radenska
(SLO-2)
2
Simeon Kotnik
Radenska
(SLO-2)
1
Hasan Kovacevic
ECE Triglav Kranj
(SLO-2)
1
Ardijan Krasnici
Hrastnik
(SLO-2)
2
Dario Krejic
GGD Sencur
(SLO-2)
Brinox Medvode
(SLO-2)
3
Aljosa Kristo
GGD Sencur
(SLO-2)
4
Tilen Kukel
Radenska
(SLO-2)
1
Ales Kunc
Crnomelj
(SLO-2)
LTH Castings
(SLO-2)
3
Uros Kuret
Plama Pur
(SLO-2)
1
Tadej Lajnscek
Konjice
(SLO-2)
1
Tilen Lamut
Crnomelj
(SLO-2)
4
Lan Lazar
UKK Koper
(SLO-2)
2
Luka Lican
LTH Castings
(SLO-2)
1
Crt Lipovsek
Hrastnik
(SLO-2)
Litija
(SLO-2)
4
Saso Ljubenovic
Parklji
(SLO-2)
Litija
(SLO-2)
3
Matic Lozar
Crnomelj
(SLO-2)
3
Matej Luznar
Parklji
(SLO-2)
4
Anze Macek
Hrastnik
(SLO-2)
3
Andrej Macek
Terme Olimia Podčetrtek
(SLO-2)
3
Gasper Mahkovic
ECE Triglav Kranj
(SLO-2)
3
Mitja Majc
Radenska
(SLO-2)
3
Zan Marijanovic
Litija
(SLO-2)
3
Miha Markic
UKK Koper
(SLO-2)
2
Ziga Markus
Koper Primorska
(SLO-2)
2
Simon Marsic
Portoroz
(SLO-2)
2
Jar Ziga Marusic
UKK Koper
(SLO-2)
2
Marko Matijevic
AKK Branik
(SLO-2)
2
Blaz Meglic
Konjice
(SLO-2)
1
Fuad Memcic
Terme Olimia Podčetrtek
(SLO-2)
2
David Mervar
Crnomelj
(SLO-2)
Krka mladi II
(SLO-2)
2
Martin Mezan
Crnomelj
(SLO-2)
2
Luka Mezan
GGD Sencur
(SLO-2)
2
Tomaz Mezek
LTH Castings
(SLO-2)
1
Tadej Mihalic
Jance
(SLO-2)
1
Dejan Milasinovic
LTH Castings
(SLO-2)
1
Dejan Mlakar
Jance
(SLO-2)
2
Miha Mofardin
UKK Koper
(SLO-2)
1
Klemen Muha
Plama Pur
(SLO-2)
1
Luka Nemanic
Parklji
(SLO-2)
4
Luka Novak
Koper Primorska
(SLO-2)
1
Ales Novak
Radenska
(SLO-2)
2
Anej Nucic
Litija
(SLO-2)
2
Gasper Ovnik
Litija
(SLO-2)
4
Saso Ozbolt
Portoroz
(SLO-2)
1
Klemen Panic
Litija
(SLO-2)
ECE Triglav Kranj
(SLO-2)
4
Nejc Pavlin
ECE Triglav Kranj
(SLO-2)
1
Aleksander Pavlovic
UKK Koper
(SLO-2)
3
Alan Pehlic
UKK Koper
(SLO-2)
2
Ziga Percel
Portoroz
(SLO-2)
Koper Primorska
(SLO-2)
4
Rok Perko
GGD Sencur
(SLO-2)
2
Jernej Pesic
Terme Olimia Podčetrtek
(SLO-2)
3
Jost Peterca
Koper Primorska
(SLO-2)
Jance
(SLO-2)
5
Miroslav Petrovic
Terme Olimia Podčetrtek
(SLO-2)
1
Lenart Plavcak
Terme Olimia Podčetrtek
(SLO-2)
2
Tomaz Podboj
Parklji
(SLO-2)
2
Andraz Poglajen
Litija
(SLO-2)
2
Imran Polutak
Krka mladi II
(SLO-2)
1
Aljaz Primozic
Litija
(SLO-2)
1
Alen Prole
UKK Koper
(SLO-2)
2
Jaka Pticak
Jance
(SLO-2)
2
Beno Pungartnik
Terme Olimia Podčetrtek
(SLO-2)
2
Dragan Pusic
GGD Sencur
(SLO-2)
4
Matija Radanovic
UKK Koper
(SLO-2)
2
Dejan Radojevic
UKK Koper
(SLO-2)
2
Emil Radoncic
ECE Triglav Kranj
(SLO-2)
4
Rok Razdevsek
Litija
(SLO-2)
2
Aljosa Remus
Portoroz
(SLO-2)
Terme Olimia Podčetrtek
(SLO-2)
AKK Branik
(SLO-2)
4
Jure Ribnikar
GGD Sencur
(SLO-2)
2
Emanuel Richter
UKK Koper
(SLO-2)
1
Crt Ristic
ECE Triglav Kranj
(SLO-2)
Crnomelj
(SLO-2)
4
Jure Ritlop
Krka mladi II
(SLO-2)
1
Andraz Rogelja
Parklji
(SLO-2)
3
Tjaz Rotar
ECE Triglav Kranj
(SLO-2)
1
Kristjan Runovc
Parklji
(SLO-2)
1
Ado Salihovic
Jance
(SLO-2)
2
Leon Santelj
UKK Koper
(SLO-2)
4
Niko Senekovic
AKK Branik
(SLO-2)
2
Salem Sepic
AKK Branik
(SLO-2)
2
Rok Serucar
Litija
(SLO-2)
1
Dean Sipura
Hrastnik
(SLO-2)
Konjice
(SLO-2)
4
Matic Sirnik
Jance
(SLO-2)
2
Bostjan Sivka
Konjice
(SLO-2)
1
Tim Skerbec
UKK Koper
(SLO-2)
1
Davorin Skornik
Radenska
(SLO-2)
Konjice
(SLO-2)
4
Sandi Skrbinsek
AKK Branik
(SLO-2)
3
Gasper Smolic
GGD Sencur
(SLO-2)
1
Gasper Soln
Koper Primorska
(SLO-2)
1
Jure Span
Litija
(SLO-2)
5
Igor Spesic
Terme Olimia Podčetrtek
(SLO-2)
Radenska
(SLO-2)
4
Anze Srebovt
Plama Pur
(SLO-2)
1
Nejc Steblaj
Krka mladi II
(SLO-2)
1
Anze Stern
Koper Primorska
(SLO-2)
2
Jakob Strazar
Jance
(SLO-2)
2
Timotej Strlic
Jance
(SLO-2)
2
Jure Struc
Radenska
(SLO-2)
Terme Olimia Podčetrtek
(SLO-2)
4
Jure Stukelj
Crnomelj
(SLO-2)
1
Robert Suran
Radenska
(SLO-2)
3
Tadej Tabak
Terme Olimia Podčetrtek
(SLO-2)
1
Jernej Teras
AKK Branik
(SLO-2)
Konjice
(SLO-2)
2
Matjaz Terzan
Terme Olimia Podčetrtek
(SLO-2)
3
Aleksandar Tomic
LTH Castings
(SLO-2)
1
Jan Tratnik
AKK Branik
(SLO-2)
1
Bostjan Trupaj
Terme Olimia Podčetrtek
(SLO-2)
1
Ziga Turk
Plama Pur
(SLO-2)
1
Tadej Tusek
Litija
(SLO-2)
4
Jurij Ucman
Koper Primorska
(SLO-2)
4
David Ugrekhelidze
Crnomelj
(SLO-2)
1
Peter Uranic
ECE Triglav Kranj
(SLO-2)
2
Aljaz Urbanc
GGD Sencur
(SLO-2)
1
Robi Urbancic
Parklji
(SLO-2)
3
Matic Urbas
Parklji
(SLO-2)
3
David Vac
UKK Koper
(SLO-2)
1
Taras Velikonja Grbac
Litija
(SLO-2)
2
Zan Videcnik
Konjice
(SLO-2)
1
Jakob Virk
Koper Primorska
(SLO-2)
1
Aleksander Vojicic
ECE Triglav Kranj
(SLO-2)
5
Matija Vravnik
ECE Triglav Kranj
(SLO-2)
1
Bor Vrecko
AKK Branik
(SLO-2)
3
Dominik Vrsnik
ECE Triglav Kranj
(SLO-2)
2
Matej Vujasinovic
Brinox Medvode
(SLO-2)
1
Boban Vukovic
UKK Koper
(SLO-2)
2
Jaka Zagorc
Portoroz
(SLO-2)
2
Tilen Zalar
Plama Pur
(SLO-2)
1
Marko Zaro
Portoroz
(SLO-2)
1
Ziga Zatezic
Krka mladi II
(SLO-2)
1
Luka Zavrsnik
ECE Triglav Kranj
(SLO-2)
3
Anze Zdolsek
Hrastnik
(SLO-2)
3
Nejc Zupan
Krka mladi II
(SLO-2)
1
Matic Zupanc
Litija
(SLO-2)
1
Rene Zvan
Crnomelj
(SLO-2)
1