All Leagues
NBA
WNBA
Olympic games
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Italy
Italy - Serie B Girone B
Teams
Monfalcone
Stefano Marson
Stefano
Marson
Opponents
Aug 12, 2003 (20 years old)
Italian
1m97 / 6-6
SG / SF
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="256006" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Stefano Marson has faced 103 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Alessandro Abramo
San Vendemiano
(ITA-3 B)
1
Abba Adam Adamu
Brianza Casa Basket
(ITA-3 B)
1
Destiny Agbamu
Agribertocchi Orzinuovi
(ITA-3 B)
1
Nicolas Alessandrini
Agribertocchi Orzinuovi
(ITA-3 B)
1
Patrick Baldassarre
Capo d'Orlando
(ITA-3 B)
1
Giacomo Baldini
San Vendemiano
(ITA-3 B)
2
Giuseppe Basile
UBP Petrarca Padova
(ITA-3 B)
1
Marco Bedin
Virtus Padova
(ITA-3 B)
1
Alessandro Bertini
Brianza Casa Basket
(ITA-3 B)
1
Corrado Bianconi
UBP Petrarca Padova
(ITA-3 B)
1
Andrea Birra
Green Basket Palermo
(ITA-3 B)
1
Alessio Bolpin
UBP Petrarca Padova
(ITA-3 B)
1
Nicola Bombardieri
UBP Petrarca Padova
(ITA-3 B)
1
Marco Borsetto
UBP Petrarca Padova
(ITA-3 B)
1
Matias Bortolin
Gemini Mestre
(ITA-3 B)
1
Fabio Bugatti
Brianza Casa Basket
(ITA-3 B)
1
Giuseppe Caronna
Green Basket Palermo
(ITA-3 B)
1
Kurt Cassar
Virtus Ragusa
(ITA-3 B)
1
Edoardo Caversazio
Gemini Mestre
(ITA-3 B)
1
Giacomo Cecchinato
Virtus Padova
(ITA-3 B)
1
Roberto Chessari
Virtus Ragusa
(ITA-3 B)
1
Luca Colombo
San Vendemiano
(ITA-3 B)
1
Giacomo Contestabile
Brianza Casa Basket
(ITA-3 B)
1
Alberto Conti
Gemini Mestre
(ITA-3 B)
1
Matteo Coppo
UBP Petrarca Padova
(ITA-3 B)
1
Valerio Costa
Green Basket Palermo
(ITA-3 B)
1
Riccardo Crespi
Crema
(ITA-3 B)
1
Mattia Da Campo
Agribertocchi Orzinuovi
(ITA-3 B)
1
Francesco De Nicolao
Virtus Padova
(ITA-3 B)
1
Jona Di Giuliomaria
Green Basket Palermo
(ITA-3 B)
1
Manuel Di Meco
Gemini Mestre
(ITA-3 B)
1
Omar Dieng
San Vendemiano
(ITA-3 B)
1
Alessandro Esposito
Crema
(ITA-3 B)
1
Luca Fabiani
Brianza Casa Basket
(ITA-3 B)
1
Filippo Fazioli
Crema
(ITA-3 B)
1
Michele Ferrari
Virtus Padova
(ITA-3 B)
1
Vincenzo Festinese
Virtus Ragusa
(ITA-3 B)
1
Franco Gaetano
Virtus Ragusa
(ITA-3 B)
1
Matteo Galassi
Brianza Casa Basket
(ITA-3 B)
1
Giancarlo Galipo
Capo d'Orlando
(ITA-3 B)
1
Giovanni Gasparin
Agribertocchi Orzinuovi
(ITA-3 B)
1
Nicolo Gatti
San Vendemiano
(ITA-3 B)
1
Enrico Maria Gobbato
San Vendemiano
(ITA-3 B)
1
Davide Guazzotti
San Vendemiano
(ITA-3 B)
1
Damir Hadzic
San Vendemiano
(ITA-3 B)
2
Giovanni Ianelli
Virtus Ragusa
(ITA-3 B)
1
Francesco Ihedioha
Virtus Padova
(ITA-3 B)
1
Petar Jovanovic
Brianza Casa Basket
(ITA-3 B)
1
Ricards Klanskis
Capo d'Orlando
(ITA-3 B)
1
Tommaso Lanzi
Brianza Casa Basket
(ITA-3 B)
1
Andrija Lazukic
Crema
(ITA-3 B)
1
Ennio Leonzio
Agribertocchi Orzinuovi
(ITA-3 B)
1
Giuseppe Lombardo
Green Basket Palermo
(ITA-3 B)
1
Marco Lusvarghi
Virtus Padova
(ITA-3 B)
1
Dario Ludovico Maran
UBP Petrarca Padova
(ITA-3 B)
1
Leonardo Marangon
Virtus Padova
(ITA-3 B)
1
Nikola Markus
Green Basket Palermo
(ITA-3 B)
1
Giulio Mascherpa
Crema
(ITA-3 B)
1
Dario Masciarelli
Green Basket Palermo
(ITA-3 B)
1
Andrea Mazzucchelli
Gemini Mestre
(ITA-3 B)
1
Bogdan Milojevic
Virtus Ragusa
(ITA-3 B)
1
Vittorio Moltrasio
Green Basket Palermo
(ITA-3 B)
1
Francesco Morciano
Green Basket Palermo
(ITA-3 B)
1
Ivan Morgillo
UBP Petrarca Padova
(ITA-3 B)
1
Edoardo Musco
Gemini Mestre
(ITA-3 B)
1
Matteo Nicoli
San Vendemiano
(ITA-3 B)
2
Daniele Okereke
Capo d'Orlando
(ITA-3 B)
1
Federico Osellieri
Virtus Padova
(ITA-3 B)
1
Matteo Palermo
San Vendemiano
(ITA-3 B)
1
Francesco Paolin
Virtus Padova
(ITA-3 B)
1
Marco Passera
Capo d'Orlando
(ITA-3 B)
1
Nicolo Pellicano
Gemini Mestre
(ITA-3 B)
1
Marco Perin
San Vendemiano
(ITA-3 B)
1
Marco Planezio
Agribertocchi Orzinuovi
(ITA-3 B)
1
Riziero Ponziani
Agribertocchi Orzinuovi
(ITA-3 B)
1
Davide Poser
Brianza Casa Basket
(ITA-3 B)
1
Alessandro Procacci
Agribertocchi Orzinuovi
(ITA-3 B)
1
Paolo Redaelli
Brianza Casa Basket
(ITA-3 B)
1
Ador Roda
Brianza Casa Basket
(ITA-3 B)
1
Alessio Ronconi
Green Basket Palermo
(ITA-3 B)
1
Tommaso Rossi
Gemini Mestre
(ITA-3 B)
1
Samuel Sackey
San Vendemiano
(ITA-3 B)
2
Daniele Sandri
Capo d'Orlando
(ITA-3 B)
1
Giacomo Sanguinetti
San Vendemiano
(ITA-3 B)
2
Federico Schiavon
Virtus Padova
(ITA-3 B)
1
Fabio Sebastianelli
Gemini Mestre
(ITA-3 B)
1
Andrea Sorrentino
Virtus Ragusa
(ITA-3 B)
1
Enrico Stavla
UBP Petrarca Padova
(ITA-3 B)
1
Arsenije Stepanovic
Crema
(ITA-3 B)
1
Samuele Telesca
Capo d'Orlando
(ITA-3 B)
1
Davide Todeschini
Brianza Casa Basket
(ITA-3 B)
1
Emanuele Trapani
Agribertocchi Orzinuovi
(ITA-3 B)
1
Daniel Trebeschi
Agribertocchi Orzinuovi
(ITA-3 B)
1
Alberto Triassi
Capo d'Orlando
(ITA-3 B)
1
Mirco Turel
UBP Petrarca Padova
(ITA-3 B)
1
Filippo Valenti
Virtus Ragusa
(ITA-3 B)
1
Simone Vecerina
Capo d'Orlando
(ITA-3 B)
1
Jacopo Vedovato
San Vendemiano
(ITA-3 B)
2
Riccardo Venier
Virtus Padova
(ITA-3 B)
1
Riccardo Vinciguerra
UBP Petrarca Padova
(ITA-3 B)
1
William Luca Wiltshire
Crema
(ITA-3 B)
1
Matteo Zanetti
Virtus Ragusa
(ITA-3 B)
1
Lorenzo Ziviani
Crema
(ITA-3 B)
1