All Leagues
NBA
WNBA
Olympics Women
Olympics Men
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Poland
Poland - 1 Liga
Teams
AZS Politechnik
Kamil Kubiak
Kamil
Kubiak
Opponents
Dec 15, 2004 (19 years old)
Polish
2m00 / 6-7
C
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="244676" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Kamil Kubiak has faced 115 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Mohamed Abdelaal
AZS AGH Krakow
(POL-2)
1
Arkadiusz Adamczyk
AZS AGH Krakow
(POL-2)
1
Joshua Ashaolu
WKK Wroclaw
(POL-2)
2
De Ante Barnes
MMKS Sokol Miedzychod
(POL-2)
1
Kamil Barnus
Start II Lublin
(POL-2)
1
Kacper Burczyk
Enea Astoria Bydgoszcz
(POL-2)
1
Damian Cechniak
KKS Polonia Warszawa
(POL-2)
1
Bruno Chalicki
Przemysl
(POL-2)
1
Bartosz Chodukiewicz
Mickiewicz-Romus Katowice
(POL-2)
1
Michal Chrabota
Przemysl
(POL-2)
1
Bartosz Ciechocinski
Start II Lublin
(POL-2)
1
Damian Ciesielski
AZS AGH Krakow
(POL-2)
2
Wojciech Czerlonko
SKS Starogard Gdanski
(POL-2)
2
Thomas Davis
Decka Pelplin
(POL-2)
1
Benjamin Didier-Urbaniak
SKS Starogard Gdanski
(POL-2)
2
Marcin Dutkiewicz
KKS Polonia Warszawa
(POL-2)
1
Damian Dyrda
AZS AGH Krakow
(POL-2)
2
Wojciech Dzierzak
Decka Pelplin
(POL-2)
1
Maximillian Egner
Przemysl
(POL-2)
1
Maksymilian Formella
Decka Pelplin
(POL-2)
1
Dawid Golus
AZS AGH Krakow
(POL-2)
2
Rohndell Goodwin
Enea Astoria Bydgoszcz
(POL-2)
1
Michael Gospodarek
Start II Lublin
(POL-2)
1
Grzegorz Grochowski
Dziki Warszawa
(POL-2)
1
Dominik Groth
Dziki Warszawa
(POL-2)
1
Michal Grzesiak
Start II Lublin
(POL-2)
1
Szymon Janczak
Przemysl
(POL-2)
1
Damian Janiak
SKS Starogard Gdanski
(POL-2)
2
Jakub Janik
Dziki Warszawa
(POL-2)
1
Roman Janik
Decka Pelplin
(POL-2)
1
Djery Jean-Baptiste
WKK Wroclaw
(POL-2)
1
Damian Jeszke
Start II Lublin
(POL-2)
Enea Astoria Bydgoszcz
(POL-2)
2
Maksymilian Karwik
WKK Wroclaw
(POL-2)
1
Patryk Kedel
Decka Pelplin
(POL-2)
1
Krzysztof Kempa
WKK Wroclaw
(POL-2)
2
Michal Kierlewicz
KKS Polonia Warszawa
(POL-2)
1
Szymon Kiwilsza
Enea Astoria Bydgoszcz
(POL-2)
1
Lukasz Klaczek
Mickiewicz-Romus Katowice
(POL-2)
1
Jakub Koelner
WKK Wroclaw
(POL-2)
2
Rafal Komenda
AZS AGH Krakow
(POL-2)
2
Mariusz Konopatzki
Decka Pelplin
(POL-2)
1
Pawel Kopycki
Dziki Warszawa
(POL-2)
1
Adrian Kordalski
SKS Starogard Gdanski
(POL-2)
2
Mikolaj Kowalczyk
WKK Wroclaw
(POL-2)
1
Tomasz Krzyminski
Mickiewicz-Romus Katowice
(POL-2)
1
Kajetan Kuczawski
Mickiewicz-Romus Katowice
(POL-2)
1
Jakub Kunc
MMKS Sokol Miedzychod
(POL-2)
1
Mikolaj Kurpisz
SKS Starogard Gdanski
(POL-2)
2
Przemyslaw Kuzkow
Dziki Warszawa
(POL-2)
KKS Polonia Warszawa
(POL-2)
2
Bartosz Lesniak
AZS AGH Krakow
(POL-2)
1
Jordan Lewis
MMKS Sokol Miedzychod
(POL-2)
1
Piotr Lis
SKS Starogard Gdanski
(POL-2)
2
Nicholas Lynch
MMKS Sokol Miedzychod
(POL-2)
1
Bartosz Majewski
Dziki Warszawa
(POL-2)
SKS Starogard Gdanski
(POL-2)
2
Kacper Majka
Przemysl
(POL-2)
1
Kacper Makowski
AZS AGH Krakow
(POL-2)
2
Mariusz Malachowski
MMKS Sokol Miedzychod
(POL-2)
1
Filip Malgorzaciak
Enea Astoria Bydgoszcz
(POL-2)
1
Fryderyk Matusiak
WKK Wroclaw
(POL-2)
2
Mark Mboya Kotieno
Przemysl
(POL-2)
1
Mateusz Miężał
MMKS Sokol Miedzychod
(POL-2)
1
Maksymilian Motel
KKS Polonia Warszawa
(POL-2)
1
Adam Mysliwiec
Start II Lublin
(POL-2)
1
Wiktor Nowak
SKS Starogard Gdanski
(POL-2)
1
Karol Nowakowski
Dziki Warszawa
(POL-2)
1
Przemyslaw Nowicki
AZS AGH Krakow
(POL-2)
1
Bartlomiej Nycz
Start II Lublin
(POL-2)
1
Karol Obarek
Start II Lublin
(POL-2)
1
Daniel Oladapo
Mickiewicz-Romus Katowice
(POL-2)
1
Michal Oleksy
KKS Polonia Warszawa
(POL-2)
1
Mateusz Orlowski
AZS AGH Krakow
(POL-2)
2
Jakub Osinski
KKS Polonia Warszawa
(POL-2)
1
Tomasz Palmowski
AZS AGH Krakow
(POL-2)
1
Jakub Parzenski
SKS Starogard Gdanski
(POL-2)
2
Jakub Patoka
WKK Wroclaw
(POL-2)
1
Bartlomiej Pelczar
Start II Lublin
(POL-2)
1
Patryk Pelka
KKS Polonia Warszawa
(POL-2)
1
Bartosz Perczak
WKK Wroclaw
(POL-2)
2
Jan Piliszczuk
AZS AGH Krakow
(POL-2)
Dziki Warszawa
(POL-2)
3
Michal Pluta
Enea Astoria Bydgoszcz
(POL-2)
1
Karol Prochorowicz
WKK Wroclaw
(POL-2)
1
Tymoteusz Pszczola
Start II Lublin
(POL-2)
1
Mikolaj Ratajczak
Mickiewicz-Romus Katowice
(POL-2)
1
Kacper Rojek
Mickiewicz-Romus Katowice
(POL-2)
1
Sebastian Rompa
Przemysl
(POL-2)
1
Patryk Rosolowski
WKK Wroclaw
(POL-2)
2
Michal Sadlo
Decka Pelplin
(POL-2)
1
Rafal Serwanski
Przemysl
(POL-2)
1
Filip Siewruk
SKS Starogard Gdanski
(POL-2)
1
Mikolaj Smarzy
MMKS Sokol Miedzychod
(POL-2)
1
Piotr Smigielski
Enea Astoria Bydgoszcz
(POL-2)
1
Jan Smiglak
AZS AGH Krakow
(POL-2)
2
Michał Spinczyk
AZS AGH Krakow
(POL-2)
1
Samir Stewart
SKS Starogard Gdanski
(POL-2)
1
Mikolaj Stopierzynski
WKK Wroclaw
(POL-2)
1
Filip Stryjewski
Decka Pelplin
(POL-2)
1
Jakub Stupnicki
Enea Astoria Bydgoszcz
(POL-2)
1
Oliwier Szczepanski
SKS Starogard Gdanski
(POL-2)
1
Mateusz Szwed
Dziki Warszawa
(POL-2)
1
Michal Szymanski
KKS Polonia Warszawa
(POL-2)
1
Damian Szymczak
MMKS Sokol Miedzychod
(POL-2)
1
Lukasz Uberna
Przemysl
(POL-2)
1
Aleksy Walczak
WKK Wroclaw
(POL-2)
2
Krzysztof Wasowicz
Start II Lublin
(POL-2)
1
Patryk Wieczorek
Mickiewicz-Romus Katowice
(POL-2)
1
Marcin Wielunski
Dziki Warszawa
(POL-2)
1
Piotr Winkowski
Enea Astoria Bydgoszcz
(POL-2)
1
Aleksander Wisniewski
SKS Starogard Gdanski
(POL-2)
2
Michal Wojtynski
KKS Polonia Warszawa
(POL-2)
1
Marcin Wrobel
MMKS Sokol Miedzychod
(POL-2)
1
Maciej Zablocki
Enea Astoria Bydgoszcz
(POL-2)
1
Mateusz Zebrok
Mickiewicz-Romus Katowice
(POL-2)
1
Filip Zegzula
Enea Astoria Bydgoszcz
(POL-2)
1
Norbert Ziolko
Start II Lublin
(POL-2)
1
Oskar Zyczkowski
SKS Starogard Gdanski
(POL-2)
1