All Leagues
NBA
WNBA
Olympics Women
Olympics Men
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Germany
Germany - Pro B North
Teams
ETV Hamburg
Lungongo Mayika
Lungongo
Mayika
Opponents
Feb 19, 1995 (29 years old)
German
2m10 / 6-11
C
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="238216" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Lungongo Mayika has faced 186 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Abdulai Abaker
LOK Bernau
(GER-3)
1
Nolan Adekunle
LOK Bernau
(GER-3)
2
Aurimas Adomaitis
SC Rist Wedel
(GER-3)
2
Johann Albrecht
RheinStars Koln
(GER-3)
1
Paul Albrecht
Dragons Rhondorf
(GER-3)
2
Anell Alexis
EN BASKETS Schwelm
(GER-3)
1
Elijah Allen
VfL SparkassenStars Bochum
(GER-3)
1
Aleksej Andjelic
BSW Sixers
(GER-3)
1
Sandro Antunovic
BSW Sixers
(GER-3)
2
Rijad Avdic
WWU Baskets Munster
(GER-3)
1
Gian Aydinoglu
LOK Bernau
(GER-3)
4
Karolis Babkauskas
TKS 49ers
(GER-3)
1
Helge Baues
WWU Baskets Munster
(GER-3)
1
Marius Behr
VfL SparkassenStars Bochum
(GER-3)
2
Niklas Bilski
VfL SparkassenStars Bochum
(GER-3)
2
Mario Blessing
SC Rist Wedel
(GER-3)
1
Marko Boksic
Itzehoe Eagles
(GER-3)
1
Lennart Boner
ART Giants Dusseldorf
(GER-3)
2
Ben Bother
VfL SparkassenStars Bochum
(GER-3)
1
Lorenz Brenneke
LOK Bernau
(GER-3)
1
Linus Briesemeister
TKS 49ers
(GER-3)
1
Nicolas Buchholz
Dragons Rhondorf
(GER-3)
2
Marco Buljevic
VfL SparkassenStars Bochum
(GER-3)
2
Lasse Bungart
VfL SparkassenStars Bochum
(GER-3)
2
Jonas Buss
Iserlohn Kangaroos
(GER-3)
3
Liam Carpenter
LOK Bernau
(GER-3)
2
Alieu Ceesay
Itzehoe Eagles
(GER-3)
1
Marck Coffin
WWU Baskets Munster
(GER-3)
2
Josh Dahmen
Iserlohn Kangaroos
(GER-3)
3
Ruben Dahmen
Iserlohn Kangaroos
(GER-3)
3
Robin Danes
BSW Sixers
(GER-3)
1
Malte Delow
LOK Bernau
(GER-3)
2
Malcolm Delpeche
WWU Baskets Munster
(GER-3)
2
Hasan Demirbas
ART Giants Dusseldorf
(GER-3)
1
Karl Dia
RheinStars Koln
(GER-3)
2
Noah Dickerson
VfL SparkassenStars Bochum
(GER-3)
1
Kilian Dietz
VfL SparkassenStars Bochum
(GER-3)
1
Benjamin Dizdar
Iserlohn Kangaroos
(GER-3)
2
Max Dohmen
RheinStars Koln
(GER-3)
2
Hendrik Drescher
SC Rist Wedel
(GER-3)
2
Oshane Drews
Dragons Rhondorf
(GER-3)
2
Esli Edigin
Dragons Rhondorf
(GER-3)
2
David Ewald
EN BASKETS Schwelm
(GER-3)
1
Friedrich Feldrappe
LOK Bernau
(GER-3)
1
Dario Fiorentino
EN BASKETS Schwelm
(GER-3)
1
Maximilian Fouhy
ART Giants Dusseldorf
(GER-3)
2
Rabbie Francisco
Iserlohn Kangaroos
(GER-3)
2
Viktor Frankl-Maus
Dragons Rhondorf
(GER-3)
2
Vincent Friederici
BSW Sixers
(GER-3)
2
Marc Friederici
LOK Bernau
(GER-3)
1
Sebastian Fulle
TKS 49ers
(GER-3)
3
Mark Gebhardt
ART Giants Dusseldorf
(GER-3)
2
Niklas Geske
VfL SparkassenStars Bochum
(GER-3)
2
Alexander Giese
TKS 49ers
(GER-3)
2
Vincent Golson
RheinStars Koln
(GER-3)
2
Tanner Graham
Iserlohn Kangaroos
(GER-3)
1
Cosmo Gruhn
WWU Baskets Munster
(GER-3)
3
Shawn Gulley
ART Giants Dusseldorf
(GER-3)
2
Jasper Gunther
WWU Baskets Munster
(GER-3)
4
Thorben Haake
Itzehoe Eagles
(GER-3)
1
Leonard Hampl
TKS 49ers
(GER-3)
3
Kai Hanig
WWU Baskets Munster
(GER-3)
3
Yannick Hildebrandt
TKS 49ers
(GER-3)
3
Linus Hoffmann
SC Rist Wedel
(GER-3)
3
Jacob Hollatz
SC Rist Wedel
(GER-3)
2
Marco Hollersbacher
EN BASKETS Schwelm
(GER-3)
1
Chris Hooper
Itzehoe Eagles
(GER-3)
1
Ralph Hounnou
Dragons Rhondorf
(GER-3)
2
Moritz Hubner
Iserlohn Kangaroos
(GER-3)
3
Till Isemann
LOK Bernau
(GER-3)
2
Julian Jasinski
VfL SparkassenStars Bochum
(GER-3)
1
Marley Jean-Louis
RheinStars Koln
(GER-3)
1
Martin Jelic
BSW Sixers
(GER-3)
SC Rist Wedel
(GER-3)
4
Yngve Jentz
SC Rist Wedel
(GER-3)
3
Faton Jetullahi
Iserlohn Kangaroos
(GER-3)
1
Johannes Joos
VfL SparkassenStars Bochum
(GER-3)
2
Robin Jorch
TKS 49ers
(GER-3)
1
John Joseph Saigge
RheinStars Koln
(GER-3)
1
Gabriel Jung
VfL SparkassenStars Bochum
(GER-3)
2
Abdulah Kameric
LOK Bernau
(GER-3)
2
Nico Kaml
TKS 49ers
(GER-3)
1
Lars Kamp
VfL SparkassenStars Bochum
(GER-3)
1
Tidjan Keita
Iserlohn Kangaroos
(GER-3)
1
Nikita Khartchenkov
EN BASKETS Schwelm
(GER-3)
1
Yannik Kneesch
RheinStars Koln
(GER-3)
3
Moritz Knobloch
RheinStars Koln
(GER-3)
2
Jan Koenig
WWU Baskets Munster
(GER-3)
2
Andrej Koenig
WWU Baskets Munster
(GER-3)
2
Yasin Kolo
Itzehoe Eagles
(GER-3)
1
Fabien Kondo
SC Rist Wedel
(GER-3)
1
Johannes Konradt
Itzehoe Eagles
(GER-3)
1
Joachim Koschade
RheinStars Koln
(GER-3)
1
Konstantin Kovalev
LOK Bernau
(GER-3)
1
Moritz Kroger
SC Rist Wedel
(GER-3)
2
Anton Kruger
SC Rist Wedel
(GER-3)
1
Lars Kröger
Itzehoe Eagles
(GER-3)
1
Kristian Kuhn
TKS 49ers
(GER-3)
1
Gabriel Kuku
SC Rist Wedel
(GER-3)
2
Robert Kulawick
LOK Bernau
(GER-3)
2
Tjark Lademacher
LOK Bernau
(GER-3)
5
Tim Fritz Lang
VfL SparkassenStars Bochum
(GER-3)
1
Patrick Liebert
ART Giants Dusseldorf
(GER-3)
2
Emil Loch
Iserlohn Kangaroos
(GER-3)
2
Quadre Lollis
ART Giants Dusseldorf
(GER-3)
2
Lias Luneburg
LOK Bernau
(GER-3)
1
Andrej Mangold
RheinStars Koln
(GER-3)
1
Elias Marei
Iserlohn Kangaroos
(GER-3)
2
Mauricio Marin
LOK Bernau
(GER-3)
4
Dennis Mavin
ART Giants Dusseldorf
(GER-3)
2
Daniel Mayr
EN BASKETS Schwelm
(GER-3)
1
Mark Mboya Kotieno
Dragons Rhondorf
(GER-3)
2
Felix Meyer-Tonndorf
EN BASKETS Schwelm
(GER-3)
1
Thomas Michel
RheinStars Koln
(GER-3)
3
Andrius Mikutis
ART Giants Dusseldorf
(GER-3)
2
Jonathon Mines
LOK Bernau
(GER-3)
1
Alexander Moller
Iserlohn Kangaroos
(GER-3)
3
Jordan Muller
TKS 49ers
(GER-3)
2
Ron Mvouika
RheinStars Koln
(GER-3)
1
Leif Möller
SC Rist Wedel
(GER-3)
2
Tobias Möller
Itzehoe Eagles
(GER-3)
1
Nemanja Nadjfeji
BSW Sixers
(GER-3)
1
Ousmane Ndiaye
Dragons Rhondorf
(GER-3)
1
Samuel Nellessen
Dragons Rhondorf
(GER-3)
1
Lorenz Neuhaus
WWU Baskets Munster
(GER-3)
1
Niklas Ney
TKS 49ers
(GER-3)
1
Kresimir Nikic
LOK Bernau
(GER-3)
3
Erik Nyberg
Itzehoe Eagles
(GER-3)
1
Andrew Onwuegbuzie
WWU Baskets Munster
(GER-3)
2
Dan Oppland
LOK Bernau
(GER-3)
6
Oliver Pahnke
WWU Baskets Munster
(GER-3)
4
Djordje Pantelic
BSW Sixers
(GER-3)
2
Simonas Paukste
SC Rist Wedel
(GER-3)
2
Erik Penteker
LOK Bernau
(GER-3)
1
Luka Petkovic
BSW Sixers
(GER-3)
2
Finn Pook
ART Giants Dusseldorf
(GER-3)
2
Marco Porcher
RheinStars Koln
(GER-3)
2
Toni Prostran
Iserlohn Kangaroos
(GER-3)
3
Till Radtke
EN BASKETS Schwelm
(GER-3)
1
Marco Rahn
BSW Sixers
(GER-3)
2
Evans Rapieque
LOK Bernau
(GER-3)
2
Thomas Reuter
WWU Baskets Munster
(GER-3)
4
Osaro Rich
SC Rist Wedel
(GER-3)
1
Ryan Timothy Richmond
WWU Baskets Munster
(GER-3)
2
Maximilian Rockmann
LOK Bernau
(GER-3)
4
Elias Roedl
LOK Bernau
(GER-3)
2
Marcelo Ruediger
Dragons Rhondorf
(GER-3)
2
Toms Saraks
BSW Sixers
(GER-3)
1
Marian Schick
ART Giants Dusseldorf
(GER-3)
1
Samuel Schmedes
SC Rist Wedel
(GER-3)
1
Elijah Schmidt
RheinStars Koln
(GER-3)
1
Lucien Schmikale
BSW Sixers
(GER-3)
2
Moritz Schneider
Iserlohn Kangaroos
(GER-3)
2
Ole Schrader
SC Rist Wedel
(GER-3)
2
Emanuel Schuler
TKS 49ers
(GER-3)
1
Rikus Schulte
LOK Bernau
(GER-3)
4
Montrael Scott
EN BASKETS Schwelm
(GER-3)
1
Miquel Servera Rodriguez
VfL SparkassenStars Bochum
(GER-3)
1
Ole Sievers
BSW Sixers
(GER-3)
2
Joshua Sievers
WWU Baskets Munster
(GER-3)
1
Roni Sijarina
RheinStars Koln
(GER-3)
1
Niclas Sperber
Itzehoe Eagles
(GER-3)
1
Nikola Sredojevic
SC Rist Wedel
(GER-3)
2
Max Stolzel
TKS 49ers
(GER-3)
3
Flavio Stuckemann
Itzehoe Eagles
(GER-3)
1
Pablo Suarez
LOK Bernau
(GER-3)
1
Tibor Taras
RheinStars Koln
(GER-3)
1
Marc Christoph Tilly
LOK Bernau
(GER-3)
4
Malik Toppin
TKS 49ers
(GER-3)
2
Adam Touray
WWU Baskets Munster
(GER-3)
3
Linus Trettin
Iserlohn Kangaroos
(GER-3)
1
Yasin Turan
BSW Sixers
(GER-3)
2
Benjamin Uzoma
ART Giants Dusseldorf
(GER-3)
1
Benedict Van Laack
RheinStars Koln
(GER-3)
2
Leonik Wadehn
TKS 49ers
(GER-3)
3
Lukas Wagner
TKS 49ers
(GER-3)
3
Jordan Walker
SC Rist Wedel
(GER-3)
2
Hendrik Warner
LOK Bernau
(GER-3)
1
Florian Wendeler
RheinStars Koln
(GER-3)
3
Stefan Wess
WWU Baskets Munster
(GER-3)
4
Helge Wezorke
WWU Baskets Munster
(GER-3)
2
Laurits Wilke
VfL SparkassenStars Bochum
(GER-3)
2
Muhammed Yildiz
RheinStars Koln
(GER-3)
1
Milen Zahariev
EN BASKETS Schwelm
(GER-3)
1
Achmadschah Zazai
Itzehoe Eagles
(GER-3)
1
Ferdinand von Saldern
TKS 49ers
(GER-3)
1
Jannis von Seckendorff
RheinStars Koln
(GER-3)
1