All Leagues
NBA
WNBA
Olympic games
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Spain
Spain - LEB Silver
Teams
Palma
Sidney Correia
Sidney
Correia
Opponents
Sep 19, 1999 (24 years old)
Guinean
2m06 / 6-9
C
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="237190" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Sidney Correia has faced 274 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Seydou Aboubacar Hima
Rio Breogan
(SPA-2 PO)
1
Gregorio Adon
La Roda
(SPA-3)
2
Victor Aguilar
Cartagena
(SPA-3)
1
Roope Ahonen
Rio Breogan
(SPA-2 PO)
1
Pablo Albisu
Grupo Alega Cantabria
(SPA-3)
1
Jon Aldecoa-Otalora
Zornotza
(SPA-3)
1
Diego Alderete
Hestia Menorca
(SPA-3)
2
Ezekiel Alley
C.B. Prat
(SPA-3)
1
Jose Manuel Alonso
CBA Gran Canaria
(SPA-3)
1
Mario Alvarez
Zamora Enamora
(SPA-3)
1
Lucas Antunez
Sant Antoni
(SPA-3)
2
Jon Aramburu
Maderas Sorli Benicarlo
(SPA-3)
1
Jose Salvador Arco
Rio Breogan
(SPA-2 PO)
1
Alejandro Arencibia
CBA Gran Canaria
(SPA-3)
1
Eduard Arques
Cornella
(SPA-3)
C.B. Prat
(SPA-3)
3
Daniel Astilleros
Real Valladolid
(SPA-2)
Cartagena
(SPA-3)
2
David Avila
NCS Alcobendas
(SPA-3)
1
Ignacio Ballespin
Zentro Basket Madrid
(SPA-3)
2
Amidou Bamba
Clinica Ponferrada
(SPA-3)
1
Ken Issanza Baoko
Godella
(SPA-3)
1
David Barbera
Valencia B.C.
(SPA-3)
1
Oumar Barry
Cornella
(SPA-3)
1
Pol Bassas
Villarrobledo
(SPA-3)
2
Alejandro Bellver
Valencia B.C.
(SPA-3)
2
Ignasi Belver
Mollet
(SPA-3)
2
Andre Berry
Cartagena
(SPA-3)
1
Oliver Bieshaar
Albacete
(SPA-3)
2
Matija Bilalovic
Sant Antoni
(SPA-3)
2
David Barbera Blanch
Godella
(SPA-3)
1
Gerard Blat
Albacete
(SPA-3)
2
Pape Bocar Sall
Zentro Basket Madrid
(SPA-3)
2
Jean-Jacques Boissy
Cornella
(SPA-3)
1
Gonzalo Bressan
Valencia B.C.
(SPA-3)
2
Nil Bria
Pajarraco CB Santfeliuenc
(SPA-3)
1
Sam Buxton
Algeciras
(SPA-3)
1
Walter Cabral
Grupo Alega Cantabria
(SPA-3)
1
Gonzalo Cabrera
CBA Gran Canaria
(SPA-3)
1
Bakary Camara
Cartagena
(SPA-3)
1
Jose Carrasco
Villarrobledo
(SPA-3)
1
Raimon Carrasco
Cornella
(SPA-3)
C.B. Prat
(SPA-3)
3
Pau Carreno
Sant Antoni
(SPA-3)
2
John Carroll
Albacete
(SPA-3)
Zamora Enamora
(SPA-3)
3
Tyler Cartaino
C.B. Prat
(SPA-3)
1
Rafael Casanova
Clinica Ponferrada
(SPA-3)
1
Victor Castellon
Pajarraco CB Santfeliuenc
(SPA-3)
1
Leo Cizmic
Grupo Alega Cantabria
(SPA-3)
1
Adria Codinachs
Pajarraco CB Santfeliuenc
(SPA-3)
1
Jose Manuel Coego
Mollet
(SPA-3)
1
Juan Jose Coello
Cartagena
(SPA-3)
1
Daniel Contreras
Grupo Alega Cantabria
(SPA-3)
1
Deshaun Cooper
Maderas Sorli Benicarlo
(SPA-3)
2
Ismael Corraliza
La Roda
(SPA-3)
2
Sergi Costa
Zamora Enamora
(SPA-3)
1
Ivan Cruz
Rio Breogan
(SPA-2 PO)
1
Javier Dalmau
Alginet
(SPA-3)
2
Radshad Davis
La Roda
(SPA-3)
1
Djesom De Barros
Villarrobledo
(SPA-3)
1
Sergio De La Fuente
Real Valladolid
(SPA-2)
1
Sergio De Larrea
Valencia B.C.
(SPA-3)
Godella
(SPA-3)
3
Ruben De Oliveira
C.B. Prat
(SPA-3)
1
Adrian Del Cerro
CBA Gran Canaria
(SPA-3)
1
Mateo Diaz
Rio Breogan
(SPA-2 PO)
1
Wellington Diaz
Zentro Basket Madrid
(SPA-3)
2
Pa Mor Diene
Maderas Sorli Benicarlo
(SPA-3)
1
Sidy Djitte
C.B. Prat
(SPA-3)
1
Jorge Escapa
Circulo Gijon
(SPA-3)
1
Joseba Estalayo
Zornotza
(SPA-3)
1
Maxim Esteban
Maderas Sorli Benicarlo
(SPA-3)
2
Yago Estevez
Algeciras
(SPA-3)
1
Danny Evans
Villarrobledo
(SPA-3)
1
Guim Exposito
Pajarraco CB Santfeliuenc
(SPA-3)
1
Khadim Fall
La Roda
(SPA-3)
2
Daniel Fernandez
Zamora Enamora
(SPA-3)
1
Javier Fernandez
Algeciras
(SPA-3)
1
Arturo Fernandez
Circulo Gijon
(SPA-3)
1
Martin Fernandez
Villarrobledo
(SPA-3)
1
Alvaro Fernandez
Maderas Sorli Benicarlo
(SPA-3)
1
Luis Ferrando
Clinica Ponferrada
(SPA-3)
1
Guillem Ferrando
Valencia B.C.
(SPA-3)
1
Antoni Figuerola
Mollet
(SPA-3)
2
Alejandro Fortes
NCS Alcobendas
(SPA-3)
1
Rokas Gadiliauskas
Alginet
(SPA-3)
1
Jon Galarza
Alginet
(SPA-3)
2
Adrian Galvez
Alginet
(SPA-3)
2
Aaron Ganal
Maderas Sorli Benicarlo
(SPA-3)
1
Bernardo Garcia
Zornotza
(SPA-3)
1
Ismael Garcia
Circulo Gijon
(SPA-3)
1
Rafa Garcia
CBA Gran Canaria
(SPA-3)
1
Pedro Garcia
Maderas Sorli Benicarlo
(SPA-3)
1
Pol Barbecho Garcia
Pajarraco CB Santfeliuenc
(SPA-3)
1
Carlos Garcia Castillo
La Roda
(SPA-3)
2
Vincent Gielen
Zentro Basket Madrid
(SPA-3)
2
Luis Gomez
Grupo Alega Cantabria
(SPA-3)
1
Pablo Gonzalez
Hestia Menorca
(SPA-3)
2
Thomas Granado
Grupo Alega Cantabria
(SPA-3)
1
Jordi Grimau
Sant Antoni
(SPA-3)
2
Sergi Marti Guardia
Mollet
(SPA-3)
1
Makhtar Gueye
Hestia Menorca
(SPA-3)
1
Francisco Guillem
Clinica Ponferrada
(SPA-3)
1
Israel Gutierrez
Rio Breogan
(SPA-2 PO)
1
Dyon Halman
Villarrobledo
(SPA-3)
1
Alejandro Harguindey
Sant Antoni
(SPA-3)
2
Aleix Haro
Sant Antoni
(SPA-3)
2
Joona Heinonen
Zentro Basket Madrid
(SPA-3)
1
Micaiah Henry
La Roda
(SPA-3)
1
Pablo Hernandez
Clinica Ponferrada
(SPA-3)
1
Sergio Hernandez
Alginet
(SPA-3)
2
Adria Hernandez
Cornella
(SPA-3)
2
Jorge Carot Hernandez
Godella
(SPA-3)
1
Javier Hernandez Gimenez
Maderas Sorli Benicarlo
(SPA-3)
2
Juan Hierrezuelo
Valencia B.C.
(SPA-3)
2
Kurt James
Zentro Basket Madrid
(SPA-3)
1
Titas Janusevicius
Villarrobledo
(SPA-3)
Zornotza
(SPA-3)
3
Musa Jeng
Clinica Ponferrada
(SPA-3)
1
Hector Jimenez
La Roda
(SPA-3)
2
Jorge Jimenez
Hestia Menorca
(SPA-3)
2
Millan Jimenez
Valencia B.C.
(SPA-3)
2
Jose Jimenez
Cornella
(SPA-3)
2
Mindaugas Kacinas
Rio Breogan
(SPA-2 PO)
1
Joel Kanyinda
Clinica Ponferrada
(SPA-3)
1
Matej Kavas
Real Valladolid
(SPA-2)
1
Martyce Kimbrough
Cartagena
(SPA-3)
1
Filip Knezevic
Villarrobledo
(SPA-3)
1
David Knudsen
Albacete
(SPA-3)
2
Johan Kody
Cartagena
(SPA-3)
1
Justin Kohajda
Real Valladolid
(SPA-2)
1
Bakary Konate
La Roda
(SPA-3)
2
Luka Kovacevic
CBA Gran Canaria
(SPA-3)
2
Filip Krajina
NCS Alcobendas
(SPA-3)
1
Kevin Larsen
Rio Breogan
(SPA-2 PO)
1
Anthony Libroia
Zamora Enamora
(SPA-3)
Maderas Sorli Benicarlo
(SPA-3)
2
Jaime Llano
Circulo Gijon
(SPA-3)
1
Ferran Llorens
Pajarraco CB Santfeliuenc
(SPA-3)
1
Raul Lobaco
Clinica Ponferrada
(SPA-3)
1
Juan-Miguel Lopez
Algeciras
(SPA-3)
1
Ruben Lopez
CBA Gran Canaria
(SPA-3)
1
Marcale Lotts
Cornella
(SPA-3)
2
Javier Lucas
Circulo Gijon
(SPA-3)
1
Bautista Lugarini
Valencia B.C.
(SPA-3)
1
Nestor Luis
CBA Gran Canaria
(SPA-3)
1
Ernest Maize
Algeciras
(SPA-3)
1
Sergio Malla
Algeciras
(SPA-3)
1
Jon Manjon
Zornotza
(SPA-3)
1
Lucas Mari
Valencia B.C.
(SPA-3)
Godella
(SPA-3)
3
Alejandro Marin
Circulo Gijon
(SPA-3)
1
Guillem Marin
Alginet
(SPA-3)
2
David Marina
NCS Alcobendas
(SPA-3)
1
Jermaine Marrow
Hestia Menorca
(SPA-3)
1
Jose Ignacio Martin
Real Valladolid
(SPA-2)
1
Alberto Martin
C.B. Prat
(SPA-3)
1
Miguel Martinez
Alginet
(SPA-3)
2
Imanol Martinez
Mollet
(SPA-3)
1
Eduardo Martinez Alvarez
NCS Alcobendas
(SPA-3)
1
Carles Marzo
Mollet
(SPA-3)
2
Antoine Mason
Real Valladolid
(SPA-2)
1
Jhery Matos
Maderas Sorli Benicarlo
(SPA-3)
2
Isaac Mayo
Cornella
(SPA-3)
2
Sebastian Mbansogo Obiang
NCS Alcobendas
(SPA-3)
1
Papa Mbaye
Cartagena
(SPA-3)
1
William McDonald
La Roda
(SPA-3)
2
Javier Medori
Sant Antoni
(SPA-3)
1
Jhan-Paul Mejia
NCS Alcobendas
(SPA-3)
1
Jorge Mejias
Albacete
(SPA-3)
2
Borja Mendia
Zornotza
(SPA-3)
1
Unai Mendicote Rubio
Zamora Enamora
(SPA-3)
1
Javier Menendez
Maderas Sorli Benicarlo
(SPA-3)
2
Kevin Mickle
Cornella
(SPA-3)
2
Pol Molins
Zamora Enamora
(SPA-3)
1
Yeikson Montero
Mollet
(SPA-3)
2
Alberto Moreno
CBA Gran Canaria
(SPA-3)
1
Victor Moreno
Albacete
(SPA-3)
Maderas Sorli Benicarlo
(SPA-3)
2
Will Moreton
Albacete
(SPA-3)
2
Angel Moro
Circulo Gijon
(SPA-3)
1
Sarper Mutaf
CBA Gran Canaria
(SPA-3)
2
Joe Mvuezolo
Algeciras
(SPA-3)
1
Toni Naspler
Zentro Basket Madrid
(SPA-3)
2
Kevin Navarro
Villarrobledo
(SPA-3)
1
Joel Ndondo
Villarrobledo
(SPA-3)
2
Jabs Newby
Circulo Gijon
(SPA-3)
Cartagena
(SPA-3)
2
Sangone Niang
Grupo Alega Cantabria
(SPA-3)
1
Mor Niang
Algeciras
(SPA-3)
1
Javier Nicolau
Alginet
(SPA-3)
2
Willy Nunez
Villarrobledo
(SPA-3)
1
Julen Olaizola
Godella
(SPA-3)
1
Bola Olaniyan
Algeciras
(SPA-3)
1
Pol Olivier
Pajarraco CB Santfeliuenc
(SPA-3)
1
Diamond Onwuka
Villarrobledo
(SPA-3)
2
Anej Orel
Hestia Menorca
(SPA-3)
2
Volodymyr Orlov
Maderas Sorli Benicarlo
(SPA-3)
Zornotza
(SPA-3)
4
Miguel Ortega
Algeciras
(SPA-3)
1
Alejandro Ortega
Valencia B.C.
(SPA-3)
Godella
(SPA-3)
2
Alfonso Ortiz
Zentro Basket Madrid
(SPA-3)
1
Marc Pages
Mollet
(SPA-3)
2
Alvaro Palazuelos
Grupo Alega Cantabria
(SPA-3)
1
Melwin Pantzar
Real Valladolid
(SPA-2)
1
Jorge Parra
NCS Alcobendas
(SPA-3)
1
Santi Paz
Maderas Sorli Benicarlo
(SPA-3)
1
Ruben Perea
Algeciras
(SPA-3)
1
Tomas Pereyra
La Roda
(SPA-3)
1
Pablo Perez
Zentro Basket Madrid
(SPA-3)
2
Gerardo Perez
CBA Gran Canaria
(SPA-3)
2
Will Perry
Grupo Alega Cantabria
(SPA-3)
1
Erik Persson
Zentro Basket Madrid
(SPA-3)
1
Alexandre Pevadze
CBA Gran Canaria
(SPA-3)
1
Jean Pierre-Charles
Mollet
(SPA-3)
1
Marcos Portalez
Circulo Gijon
(SPA-3)
1
Jahvaughn Powell
NCS Alcobendas
(SPA-3)
1
Albert Prior
Cornella
(SPA-3)
2
Jaan Puidet
Real Valladolid
(SPA-2)
1
Sergio Quintana
Cornella
(SPA-3)
2
Erik Quintela
Rio Breogan
(SPA-2 PO)
1
Sergi Quintela
Rio Breogan
(SPA-2 PO)
1
Alberto Redondo
CBA Gran Canaria
(SPA-3)
2
Joaquin Reyes
Maderas Sorli Benicarlo
(SPA-3)
1
Pablo Ricciardiello
Grupo Alega Cantabria
(SPA-3)
1
Byron Richards
Sant Antoni
(SPA-3)
1
Adrian Riesgo
Circulo Gijon
(SPA-3)
1
Diego Rivas
Valencia B.C.
(SPA-3)
Godella
(SPA-3)
3
Alejandro Rivas
Valencia B.C.
(SPA-3)
Maderas Sorli Benicarlo
(SPA-3)
3
Gerard Martinez Rivera
Pajarraco CB Santfeliuenc
(SPA-3)
1
Bryson Robinson
Zornotza
(SPA-3)
1
Jeromy Rodriguez
Zornotza
(SPA-3)
1
Gerard Rodriguez
Cornella
(SPA-3)
2
Samuel Rodriguez
Cartagena
(SPA-3)
1
Javier Rodriguez Marin
Mollet
(SPA-3)
2
Sergio Romero
Alginet
(SPA-3)
2
Fausto Ruesga
Maderas Sorli Benicarlo
(SPA-3)
1
Victor Ruiz
Albacete
(SPA-3)
2
Facundo Rutenberg
Godella
(SPA-3)
1
Candido Sa
Maderas Sorli Benicarlo
(SPA-3)
2
Guillem Sabates
Maderas Sorli Benicarlo
(SPA-3)
2
Juan Saez
Real Valladolid
(SPA-2)
1
Musa Sagnia
Zentro Basket Madrid
(SPA-3)
2
Junior Saintel
C.B. Prat
(SPA-3)
1
Mikel Sainz
Zornotza
(SPA-3)
1
Iker Salazar
Zornotza
(SPA-3)
1
Quim Salvans
La Roda
(SPA-3)
C.B. Prat
(SPA-3)
3
Adrian Sanchez
Zentro Basket Madrid
(SPA-3)
2
Juan Santana
Albacete
(SPA-3)
2
Alvaro Sanz
La Roda
(SPA-3)
2
Logan Schilder
Hestia Menorca
(SPA-3)
2
Christian Segui
Albacete
(SPA-3)
1
Alioune Senghor
Zamora Enamora
(SPA-3)
1
Miguel Serrano
CBA Gran Canaria
(SPA-3)
2
Marc Sese
Mollet
(SPA-3)
C.B. Prat
(SPA-3)
3
Daniil Shelist
Zentro Basket Madrid
(SPA-3)
2
Filip Siewruk
Villarrobledo
(SPA-3)
2
Toms Skuja
Sant Antoni
(SPA-3)
2
Tautvydas Slezas
Sant Antoni
(SPA-3)
2
Thomas Smallwood
Hestia Menorca
(SPA-3)
2
Laron Smith
Sant Antoni
(SPA-3)
1
Diego Soarez
Clinica Ponferrada
(SPA-3)
1
Adam Sollazzo
Rio Breogan
(SPA-2 PO)
1
Mo Soluade
Rio Breogan
(SPA-2 PO)
1
Ilia Sorokin
Hestia Menorca
(SPA-3)
2
Joshua Steel
Clinica Ponferrada
(SPA-3)
1
Pablo Suarez
Hestia Menorca
(SPA-3)
1
Alex Tamayo
Hestia Menorca
(SPA-3)
2
Zach Tavitian
Zentro Basket Madrid
(SPA-3)
2
Jorge Tejera
NCS Alcobendas
(SPA-3)
1
Sergi Tell
Mollet
(SPA-3)
2
Ramel Thompkins
Sant Antoni
(SPA-3)
2
Reed Timmer
Real Valladolid
(SPA-2)
1
Raul Timoner
Hestia Menorca
(SPA-3)
2
Denis Tokaev
Alginet
(SPA-3)
1
Carlos Toledo
Grupo Alega Cantabria
(SPA-3)
1
Joey Van Zegeren
Real Valladolid
(SPA-2)
1
Bernat Vanaclocha
Alginet
(SPA-3)
1
Guillem Vazquez
Maderas Sorli Benicarlo
(SPA-3)
2
Luis Verdeguer
Alginet
(SPA-3)
2
Marcel Verdu
Alginet
(SPA-3)
2
Rafael Vila
Valencia B.C.
(SPA-3)
Godella
(SPA-3)
3
Jaume Zanca
Maderas Sorli Benicarlo
(SPA-3)
Pajarraco CB Santfeliuenc
(SPA-3)
3
Alejandro Zurbriggen
Alginet
(SPA-3)
1