All Leagues
NBA
WNBA
Olympics Women
Olympics Men
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Belarus
Belarus - Premier League
Teams
RCOP
Egor Kozlov
Egor
Kozlov
Opponents
May 6, 2005 (19 years old)
Belorussian
1m94 / 6-4
SF
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="236878" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Egor Kozlov has faced 188 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Kapachev
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Stepan Abramovich
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
5
Danil Adaskov
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
4
Andrey Ageenko
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Maksim Alekseev
RGUOR Minsk
(BLR-1)
1
Konstantin Andreev
Brest Region
(BLR-1)
RGUOR Minsk
(BLR-1)
5
Daniel Asmolovsky
Mogliev
(BLR-1)
3
Alexander Baidakov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
1
Daniel Bakin
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
2
Denis Bakshaev
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1 PD)
2
Ivan Balduev
RGUOR Minsk
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
2
Dmitriy Bezrychenko
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
Mogliev
(BLR-1)
3
Gleb Bigun
Brest Region
(BLR-1)
10
Pavel Bliznec
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
1
Andrei Bobkov
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
2
Aleksey Bochkar
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
7
Nikita Bogdel
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
4
Dmitry Borisevich
Mogliev
(BLR-1)
5
Nikita Borodin
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
4
Artsiom Brashko
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
6
Daniil Bugaev
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
1
Vatslav Bugaev
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
1
Viacheslav Buldyk
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
4
Egor Chesnov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
7
Aleksandr Chivel
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
3
Kiryl Chumakov
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Tavin Cummings
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Brooks Debisschop
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Daniil Diakov
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
5
Oleg Dobromyslov
Mogliev
(BLR-1)
4
Maksim Dobrovolskiy
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
1
Ilya Dolnikov
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Vladislav Dubovik
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
1
Ivan Dudchenko
Mogliev
(BLR-1)
4
Egor Dudov
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
8
Roman Dyrman
Brest Region
(BLR-1)
3
Georgy Fastov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
5
Sergey Fedorchuk
Brest Region
(BLR-1)
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
10
Rostislav Fiyas
Grodno-93-GrGU
(BLR-1 PD)
1
Anton Gaidel
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
4
Roman Gest
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Aleksandr Gogarev
RGUOR Minsk
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
3
Mikhail Golubko
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
5
Daniil Gorbachevskiy
Mogliev
(BLR-1)
5
Artem Govin
Brest Region
(BLR-1)
5
Alexander Grigorenko
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
2
Nazar Guliev
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Maxim Hantsevich
Brest Region
(BLR-1)
3
Dmitry Harlamenkov
Brest Region
(BLR-1)
3
Nathan Hoover
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Nikita Hrabarev
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
5
Alexander Hryhorenko
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
2
Marcanvis Hymon
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Ivan Ignashin
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
6
Yuriy Ignatiev
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
1
Pavel Ilinchik
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Danila Ilnitsky
Rubon Vitebsk II
(BLR-1 PD)
1
Nazar Ilyuschenko
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Aleksey Iudkin
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
2
Artsom Ivshenko
Brest Region
(BLR-1)
4
Ivan Kalyaev
Grodno-93
(BLR-1)
1
Pavel Karasevich
Grodno-93
(BLR-1)
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Timofey Karpuk
Brest Region
(BLR-1)
8
Andrey Karpusyuk
Brest Region
(BLR-1)
3
Maksim Khantsevich
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
4
Aleksandr Kharkevich
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Dmitry Kharlamenkov
Mogliev
(BLR-1)
5
Daniil Kisel
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
6
Egor Klyshnikov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Ivan Knyazevich
Brest Region
(BLR-1)
1
Daniil Kolesnikov
Brest Region
(BLR-1 PD)
6
Yaroslav Kolotovsky
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
3
Aleksandr Kopachev
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Zakhar Koptelev
Mogliev
(BLR-1 PD)
1
Maksim Kopytski
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
8
Maksim Koratcov
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Vyacheslav Korzh
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
3
Daniil Kosko
RGUOR Minsk
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
2
Aleksey Kovalev
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
5
Sviatoslav Kovalev
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Aleksandr Kozelkov
RGUOR Minsk
(BLR-1)
1
Maksym Kozlovets
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
1
Egor Kranin
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
1
Yaroslav Kurapov
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Dmitry Kuratnik
Grodno-93
(BLR-1)
1
Dmitriy Kurochkin
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Vitaly Kurtsevich
Mogliev
(BLR-1)
5
Ilya Kustarnikov
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
4
Anton Kuznetsov
Brest Region
(BLR-1)
2
Vladislav Lagodich
Brest Region
(BLR-1 PD)
13
Maksim Lapko
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
3
Vitaly Lebedev
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Arseniy Ledivskiy
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
1
Sergey Lemeshevskiy
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
3
Ivan Litarnyi
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
4
Artemi Lyashuk
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
5
Dmitriy Mahnach
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
1
Anton Makhanovskiy
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
4
Artem Malkov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Jan Marynin
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Nikita Matsal
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
1
Dupree McBrayer
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Timur Michailov
RGUOR Minsk
(BLR-1)
1
Vlad Mikulskiy
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
3
Timofey Mikyanets
RGUOR Minsk
(BLR-1)
1
Ilya Milashevskiy
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Maksim Miroshnichenko
Grodno-93
(BLR-1)
1
Nikita Mits
Brest Region
(BLR-1)
5
Vladislav Moroz
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Nikita Mosar
Mogliev
(BLR-1)
3
Maxim Moskalchuk
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
5
Nikita Myts
Brest Region
(BLR-1)
7
Nikita Nadeev
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Dmitriy Naumenko
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
7
Andrey Navoychik
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
Grodno-93
(BLR-1)
3
Aleksey Navoychyk
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Ivan Novikov
Mogliev
(BLR-1)
1
David Odiah
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Andrey Ojgo
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Alexander Oliferuk
Brest Region
(BLR-1)
6
Saveli Ovchinnikov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
6
Andrey Ozhgo
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
2
Vadzim Paiko
RGUOR Minsk
(BLR-1)
1
Mikhail Pakhryaev
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
2
Daniil Petruchenko
RGUOR Minsk
(BLR-1)
Mogliev
(BLR-1)
2
Pavel Pogorelov
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
2
Ivan Polyakov
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Timofey Porolev
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Egor Potupchik
Grodno-93
(BLR-1)
1
Mihail Pozniak
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
3
Mikhail Poznyak
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
4
Nikita Prokopenko
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
4
Artem Puchko
Mogliev
(BLR-1)
5
Ivan Rekun
Brest Region
(BLR-1 PD)
9
Evgeniy Ribkin
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
9
Mihail Rogaschuk
Brest Region
(BLR-1)
12
Kamil Safarov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
2
Evheniy Savostian
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
7
Maksim Sazonov
Grodno-93
(BLR-1)
1
Ilya Scherba
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1 PD)
2
Artem Sekushenko
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Pavel Semenov
Mogliev
(BLR-1)
4
Ilya Sharipov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Grigoriy Sharko
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
2
Robert Sharkov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
4
Roman Shcherbakov
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Daniil Shcherbakov
Brest Region
(BLR-1)
5
Anton Shchurko
Brest Region
(BLR-1)
4
Gleb Sherstobitov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
8
Aleksey Shevchenko
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
4
Daniil Shishko
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
4
Kirill Shishlovsky
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
5
Artem Shkuratov
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Anton Shkutnik
Brest Region
(BLR-1)
1
Kirill Shulkov
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
2
Andrey Shupov
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
3
Maksim Shustov
Grodno-93
(BLR-1)
1
Dmitry Shved
Brest Region
(BLR-1)
5
Daniel Sinkevich
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
4
Illia Sirotski
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
4
Dmitriy Solyshko
Brest Region
(BLR-1)
1
Evgeniy Starostenko
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
6
Mikita Stasilevich
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Egor Stavropolcev
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
2
Sergey Tatur
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Cornelius Taylor
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Ivan Terehov
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
2
Vadim Tretyak
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Arseni Tugarinov
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
5
Artem Tur
Brest Region
(BLR-1)
2
Sergey Vabischevich
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
4
Mihail Vaido
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
4
Anton Vashkevich
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
3
Timofey Verevkin
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
7
Arseniy Verzhbitsky
Mogliev
(BLR-1)
5
Kirill Vinokurov
Grodno-93
(BLR-1)
1
Maxim Vitko
Brest Region
(BLR-1)
4
Danila Vitshko
Brest Region
(BLR-1 PD)
2
Aleksey Yanchuk
Brest Region
(BLR-1 PD)
5
Ivan Yanochkin
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Denis Yarets
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
9
Aleksandr Yasevich
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1 PD)
10
Konstantin Yatchenko
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
2
Ilya Yazykovych
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
2
Egor Yuriev
Mogliev
(BLR-1)
1
Dmitriy Zaharenkov
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
5
Anton Zaretskiy
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
4
Yanfei Zhang
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
2