All Leagues
NBA
WNBA
Olympics Women
Olympics Men
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Belarus
Belarus - Premier League
Teams
RCOP
Nikita Nadeev
Nikita
Nadeev
Opponents
May 10, 2003 (21 years old)
Belorussian
1m88 / 6-2
PG
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="236857" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Nikita Nadeev has faced 166 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Kapachev
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Danil Adaskov
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Andrey Ageenko
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
4
Maksim Alekseev
RGUOR Minsk
(BLR-1)
2
Konstantin Andreev
Brest Region
(BLR-1)
RGUOR Minsk
(BLR-1)
7
Stepan Azarkevich
RGUOR Minsk
(BLR-1)
1
Denis Bakshaev
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Ivan Balduev
RGUOR Minsk
(BLR-1)
2
Daniil Barysevich
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
1
Dmitriy Bezrychenko
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Gleb Bigun
Brest Region
(BLR-1)
4
Pavel Bliznec
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
2
Vladislav Bliznyuk
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Andrei Bobkov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
2
Nikita Bogdel
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
4
Daniil Borisevich
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
2
Nikita Borodin
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
1
Artsiom Brashko
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Vatslav Bugaev
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Daniil Bugaev
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
1
Viacheslav Buldyk
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
2
Egor Chesnov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
5
Aleksandr Chivel
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
3
Kiryl Chumakov
Grodno-93
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
3
Tavin Cummings
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Mikita Dashkevich
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
2
Brooks Debisschop
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Daniil Diakov
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
4
Nikola Djuric
Grodno-93
(BLR-1)
2
Maksim Dobrovolskiy
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Timur Dryukov
Grodno-93
(BLR-1)
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
5
Vladislav Dubovik
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
1
Egor Dudov
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
6
Sergey Fedorchuk
Brest Region
(BLR-1)
7
Vyacheslav Fominykh
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
3
Anton Gaidel
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
6
Roman Gest
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
2
Aleksandr Gogarev
RGUOR Minsk
(BLR-1)
1
Mikhail Golubko
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Nazar Guliev
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
1
Nikita Hadun
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
2
Maxim Hantsevich
Brest Region
(BLR-1)
1
Dmitry Harlamenkov
Brest Region
(BLR-1)
3
Darol Hernandez
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Raman Hests
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
1
Nathan Hoover
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Nikita Hrabarev
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
4
Marcanvis Hymon
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Ivan Ignashin
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
5
Yuriy Ignatiev
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Pavel Ilinchik
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
1
Aliaksei Kachan
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
4
Aleksandr Kalugin
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
2
Ivan Kalyaev
Grodno-93
(BLR-1)
4
Pavel Karasevich
Grodno-93
(BLR-1)
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Timofey Karpuk
Brest Region
(BLR-1)
6
Nikita Kazimirchenko
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Aleksandr Kharitonov
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Aleksandr Kharkevich
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Daniil Kisel
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
5
Daniil Kolesnikov
Brest Region
(BLR-1)
3
Aleksandr Kopachev
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Maksim Kopytski
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
5
Maksim Koratcov
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
2
Vyacheslav Korzh
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Daniil Kosko
RGUOR Minsk
(BLR-1)
2
Aleksey Kovalev
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
3
Aleksey Kovalevskiy
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Aleksandr Kozelkov
RGUOR Minsk
(BLR-1)
1
Egor Kozlov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Maksym Kozlovets
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
4
Egor Kranin
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
1
Grigory Kruk
Grodno-93
(BLR-1)
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
5
Yaroslav Kurapov
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
3
Dmitry Kuratnik
Grodno-93
(BLR-1)
2
Dmitriy Kurochkin
Brest Region
(BLR-1)
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Anton Kuznetsov
Brest Region
(BLR-1)
1
Vladislav Lagodich
Brest Region
(BLR-1)
7
Maksim Lapko
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
3
Aleksandr Lavrenov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Alexey Lazarev
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
1
Vitaly Lebedev
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
3
Arseniy Ledivskiy
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
1
Sergey Lemeshevskiy
Grodno-93
(BLR-1)
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
4
Ivan Litarnyi
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
1
Maxim Lutych
Grodno-93
(BLR-1)
1
Artemi Lyashuk
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
2
Dmitriy Mahnach
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
5
Rostislav Makavchik
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
2
Daniil Makritskiy
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Artem Malkov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Artem Malyavko
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Jan Marynin
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
3
Nikita Matsal
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
1
Dupree McBrayer
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Tywain McKee
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Timur Michailov
RGUOR Minsk
(BLR-1)
2
Vlad Mikulskiy
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
3
Timofey Mikyanets
RGUOR Minsk
(BLR-1)
1
Ilya Milashevskiy
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
1
Maksim Miroshnichenko
Grodno-93
(BLR-1)
3
Vladislav Moroz
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Nikita Myts
Brest Region
(BLR-1)
6
Dmitriy Naumenko
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
5
Aliaksei Navoichyk
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
1
Andrey Navoychik
Grodno-93
(BLR-1)
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
4
Aleksey Navoychyk
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
2
David Odiah
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
2
Andrey Ojgo
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Saveli Ovchinnikov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
1
Marsel Ovsepian
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
4
Victor Ovsepyan
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
4
Vladislav Pahomov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
2
Vadzim Paiko
RGUOR Minsk
(BLR-1)
2
Ruslan Pishcheyko
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
4
Ilya Polonevich
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
3
Timofey Porolev
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
2
Egor Potupchik
Grodno-93
(BLR-1)
2
Mihail Pozniak
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
5
Andrey Prikhodko
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Nikita Prokopenko
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
2
Ivan Rekun
Brest Region
(BLR-1)
2
Evgeniy Ribkin
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
4
Mihail Rogaschuk
Brest Region
(BLR-1)
6
Konstantin Satsuk
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
3
Evheniy Savostian
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
7
Maksim Sazonov
Grodno-93
(BLR-1)
2
Artem Sekushenko
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
3
Aleksey Sharipov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
1
Ilya Sharipov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
4
Anton Shchurko
Brest Region
(BLR-1)
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
4
Gleb Sherstobitov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
5
Aleksey Shevchenko
RGUOR Minsk
(BLR-1)
2
Daniil Shibaev
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
4
Daniil Shishko
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
4
Artem Shkuratov
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
3
Maksim Shustov
Grodno-93
(BLR-1)
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
4
Vladislav Shvakel
Grodno-93
(BLR-1)
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
4
Dmitry Shved
Brest Region
(BLR-1)
5
Denis Sivatskiy
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
2
Evgeni Smyrnov
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
2
Dmitriy Solyshko
Brest Region
(BLR-1)
2
Andrey Staborovskij
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Evgeniy Starostenko
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
5
Mikita Stasilevich
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Egor Stavropolcev
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
2
Sergey Tatur
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Cornelius Taylor
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Arnesto Tkachuk
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
1
Egor Tomashevskiy
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Vadim Tretyak
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
2
Arseni Tugarinov
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
1
Sergey Vabischevich
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
5
Mihail Vaido
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
5
Anton Vashkevich
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
5
Kiryl Vaskautsou
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
2
Timofey Verevkin
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
4
Kirill Vinokurov
Grodno-93
(BLR-1)
2
Aleksey Yanchuk
Brest Region
(BLR-1)
5
Denis Yarets
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
6
Aleksandr Yasevich
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
6
Konstantin Yatchenko
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Gena Zahar
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
3
Dmitriy Zaharenkov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
2
Anton Zaretskiy
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
5
Valery Zhilevich
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1