All Leagues
NBA
WNBA
Olympics Women
Olympics Men
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Belarus
Belarus - Premier League
Teams
RCOP
Mihail Ermonin
Mihail
Ermonin
Opponents
May 22, 2005 (19 years old)
Belorussian
1m52 / 5-0
PG
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="236832" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Mihail Ermonin has faced 162 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Stepan Abramovich
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
2
Danil Adaskov
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
4
Maksim Alekseev
RGUOR Minsk
(BLR-1)
2
Konstantin Andreev
Brest Region
(BLR-1)
RGUOR Minsk
(BLR-1)
9
Daniel Asmolovsky
Mogliev
(BLR-1)
2
Daniel Bakin
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
2
Denis Bakshaev
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
4
Ivan Balduev
RGUOR Minsk
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
3
Daniil Barysevich
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
1
Dmitriy Bezrychenko
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Gleb Bigun
Brest Region
(BLR-1)
10
Andrei Bobkov
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
2
Aleksey Bochkar
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
4
Nikita Bogdel
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
4
Dmitry Borisevich
Mogliev
(BLR-1)
2
Nikita Borodin
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
2
Artsiom Brashko
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
4
Viacheslav Buldyk
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
1
Egor Chesnov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
6
Aleksandr Chivel
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
3
Kiryl Chumakov
Grodno-93
(BLR-1)
1
Daniil Diakov
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
5
Oleg Dobromyslov
Mogliev
(BLR-1)
2
Timur Dryukov
Grodno-93
(BLR-1)
1
Ivan Dudchenko
Mogliev
(BLR-1)
2
Egor Dudov
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
7
Roman Dyrman
Brest Region
(BLR-1)
2
Georgy Fastov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
3
Sergey Fedorchuk
Brest Region
(BLR-1)
10
Vyacheslav Fominykh
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
1
Anton Gaidel
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
4
Aleksandr Gogarev
RGUOR Minsk
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
4
Mikhail Golubko
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
2
Daniil Gorbachevskiy
Mogliev
(BLR-1)
2
Artem Govin
Brest Region
(BLR-1)
3
Alexander Grigorenko
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
1
Nazar Guliev
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
2
Nikita Hadun
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
1
Maxim Hailo
Brest Region
(BLR-1)
3
Maxim Hantsevich
Brest Region
(BLR-1)
2
Dmitry Harlamenkov
Brest Region
(BLR-1)
4
Raman Hests
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
1
Nikita Hrabarev
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
5
Alexander Hryhorenko
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
1
Ivan Ignashin
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
6
Pavel Ilinchik
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
1
Aleksey Iudkin
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
2
Artsom Ivshenko
Brest Region
(BLR-1)
2
Aliaksei Kachan
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
1
Ivan Kalyaev
Grodno-93
(BLR-1)
2
Pavel Karasevich
Grodno-93
(BLR-1)
1
Timofey Karpuk
Brest Region
(BLR-1)
11
Andrey Karpusyuk
Brest Region
(BLR-1)
2
Maksim Khantsevich
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
2
Dmitry Kharlamenkov
Mogliev
(BLR-1)
2
Daniil Kisel
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
6
Daniil Kolesnikov
Brest Region
(BLR-1)
6
Yaroslav Kolotovsky
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
2
Maksim Kopytski
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
7
Daniil Kosko
RGUOR Minsk
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
3
Aleksey Kovalev
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
5
Sviatoslav Kovalev
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Aleksandr Kozelkov
RGUOR Minsk
(BLR-1)
2
Maksym Kozlovets
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
1
Grigory Kruk
Grodno-93
(BLR-1)
1
Dmitry Kuratnik
Grodno-93
(BLR-1)
1
Dmitriy Kurochkin
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
1
Vitaly Kurtsevich
Mogliev
(BLR-1)
2
Ilya Kustarnikov
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
2
Anton Kuznetsov
Brest Region
(BLR-1)
2
Vladislav Lagodich
Brest Region
(BLR-1)
12
Maksim Lapko
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Vitaly Lebedev
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
1
Sergey Lemeshevskiy
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
Grodno-93
(BLR-1)
3
Ivan Litarnyi
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
3
Artemi Lyashuk
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
2
Dmitriy Mahnach
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
1
Anton Makhanovskiy
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
2
Artem Malyavko
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Jan Marynin
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
1
Nikita Matsal
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
1
Timur Michailov
RGUOR Minsk
(BLR-1)
2
Timofey Mikyanets
RGUOR Minsk
(BLR-1)
2
Ilya Milashevskiy
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Petar Milichevich
Grodno-93
(BLR-1)
1
Maksim Miroshnichenko
Grodno-93
(BLR-1)
2
Nikita Mits
Brest Region
(BLR-1)
2
Nikita Mosar
Mogliev
(BLR-1)
1
Maxim Moskalchuk
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
3
Nikita Myts
Brest Region
(BLR-1)
10
Dmitriy Naumenko
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
5
Aliaksei Navoichyk
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
1
Andrey Navoychik
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
Grodno-93
(BLR-1)
3
Andrey Ojgo
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Alexander Oliferuk
Brest Region
(BLR-1)
3
Saveli Ovchinnikov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
4
Marsel Ovsepian
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
1
Victor Ovsepyan
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
1
Andrey Ozhgo
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
2
Vadzim Paiko
RGUOR Minsk
(BLR-1)
1
Kanstantsin Pasko
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Daniil Petruchenko
RGUOR Minsk
(BLR-1)
Mogliev
(BLR-1)
3
Ruslan Pishcheyko
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
1
Egor Potupchik
Grodno-93
(BLR-1)
2
Mihail Pozniak
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
4
Mikhail Poznyak
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
2
Andrey Prikhodko
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Nikita Prokopenko
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
4
Artem Puchko
Mogliev
(BLR-1)
2
Ivan Rekun
Brest Region
(BLR-1)
10
Evgeniy Ribkin
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
8
Mihail Rogaschuk
Brest Region
(BLR-1)
11
Kamil Safarov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
1
Konstantin Satsuk
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
1
Evheniy Savostian
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
6
Maksim Sazonov
Grodno-93
(BLR-1)
2
Ilya Scherba
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
3
Pavel Semenov
Mogliev
(BLR-1)
2
Robert Sharkov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
2
Roman Shcherbakov
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
2
Daniil Shcherbakov
Brest Region
(BLR-1)
3
Anton Shchurko
Brest Region
(BLR-1)
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
4
Gleb Sherstobitov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
7
Aleksey Shevchenko
RGUOR Minsk
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
3
Daniil Shibaev
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
1
Daniil Shishko
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Kirill Shishlovsky
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
2
Artem Shkuratov
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Anton Shkutnik
Brest Region
(BLR-1)
1
Kirill Shulkov
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
1
Andrey Shupov
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
1
Maksim Shustov
Grodno-93
(BLR-1)
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
2
Vladislav Shvakel
Grodno-93
(BLR-1)
1
Dmitry Shved
Brest Region
(BLR-1)
7
Daniel Sinkevich
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
2
Illia Sirotski
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
3
Evgeni Smyrnov
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
1
Konstantin Solyshko
Brest Region
(BLR-1)
2
Dmitriy Solyshko
Brest Region
(BLR-1)
1
Evgeniy Starostenko
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
5
Mikita Stasilevich
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
1
Egor Stavropolcev
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
2
Ivan Terehov
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
2
Vadim Tretyak
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
1
Arseni Tugarinov
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
3
Artem Tur
Brest Region
(BLR-1 PD)
1
Sergey Vabischevich
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Mihail Vaido
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Anton Vashkevich
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Kiryl Vaskautsou
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
2
Timofey Verevkin
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
7
Arseniy Verzhbitsky
Mogliev
(BLR-1)
2
Kirill Vinokurov
Grodno-93
(BLR-1)
2
Maxim Vitko
Brest Region
(BLR-1 PD)
1
Danila Vitshko
Brest Region
(BLR-1 PD)
1
Aleksey Yanchuk
Brest Region
(BLR-1)
8
Denis Yarets
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
8
Aleksandr Yasevich
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
9
Ilya Yazykovych
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
1
Dmitriy Zaharenkov
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
2
Anton Zaretskiy
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Valery Zhilevich
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1