All Leagues
NBA
WNBA
Olympics Women
Olympics Men
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Italy
Italy - Serie B Girone D
Teams
CJ Basket Taranto
Matteo Bonaccorsi
Matteo
Bonaccorsi
Opponents
Dec 29, 2000 (23 years old)
1m88 / 6-2
PG
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="236361" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Matteo Bonaccorsi has faced 138 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Pietro Agostini
Tigers Romagna
(ITA-3 A)
1
Alessandro Alberti
Andrea Costa Imola
(ITA-3 A)
1
Nicolas Alessandrini
Tigers Romagna
(ITA-3 A)
1
Giampaolo Almansi
Brianza Casa Basket
(ITA-3)
1
Luca Antonietti
S.Bernardo
(ITA-3 A)
1
Simon Anumba
Blacks Faenza
(ITA-3 A)
1
Alberto Apuzzo
Riso Scotti Pavia
(ITA-3)
1
Simone Aromando
Brianza Casa Basket
(ITA-3)
1
Giorgio Artioli
Fulgor Omegna
(ITA-3 A)
1
Pietro Avonto
Fortitudo Alessandria
(ITA-3 A)
1
Jacopo Balanzoni
Fulgor Omegna
(ITA-3 A)
1
Giacomo Baldini
Brianza Casa Basket
(ITA-3)
1
Riccardo Ballabio
Blacks Faenza
(ITA-3 A)
1
Saverio Bartoli
Basket Cecina
(ITA-3 A)
1
Pasquale Battaglia
Sant’Antimo
(ITA-3 D)
1
Matteo Battisti
Tigers Romagna
(ITA-3 A)
1
Costantino Bechi
Basket Cecina
(ITA-3 A)
1
Simone Berti
Umana Chiusi
(ITA-3 A)
2
Niccolo Bertocco
Logimatic Group Ozzano
(ITA-3 A)
1
Camillo Bianchi
Solbat Piombino
(ITA-3 A)
2
Duilio Birindelli
Bakery Piacenza
(ITA-3)
2
Carlo Cantone
Sant’Antimo
(ITA-3 D)
1
Giorgio Canzonieri
Virtus Ragusa
(ITA-3 D)
1
Carlo Cappelletti
Fortitudo Alessandria
(ITA-3 A)
1
Giovanni Carenza
Umana Chiusi
(ITA-3 A)
2
Nikola Carpitelli
Solbat Piombino
(ITA-3 A)
1
Nicolo Castellino
S.Bernardo
(ITA-3 A)
1
Damian Cena Enzo
Sant’Antimo
(ITA-3 D)
1
Alessandro Ceparano
Basket Cecina
(ITA-3 A)
1
Roberto Chessari
Virtus Ragusa
(ITA-3 D)
1
Gioacchino Chiappelli
Tigers Romagna
(ITA-3 A)
1
Luigi Cianci
S.Bernardo
(ITA-3 A)
1
Mattia Coltro
S.Bernardo
(ITA-3 A)
1
Nunzio Corcelli
Andrea Costa Imola
(ITA-3 A)
1
Riccardo Coviello
Sant’Antimo
(ITA-3 D)
1
Francesco Cravero
S.Bernardo
(ITA-3 A)
1
Martino Criconia
Umana Chiusi
(ITA-3 A)
2
Mark Czumbel
Bakery Piacenza
(ITA-3)
2
Mattia Da Campo
Virtus Ragusa
(ITA-3 D)
1
Andrea Dagnello
Tigers Romagna
(ITA-3 A)
1
Fabio Dal Maso
Fortitudo Alessandria
(ITA-3 A)
1
Andrea Danna
S.Bernardo
(ITA-3 A)
1
Maurizio Del Testa
Fulgor Omegna
(ITA-3 A)
1
Giacomo Dell'agnello
Tigers Romagna
(ITA-3 A)
1
Nicholas Dessi
Riso Scotti Pavia
(ITA-3)
1
Manuel Di Meco
Basket Cecina
(ITA-3 A)
1
Alessio Donadoni
Riso Scotti Pavia
(ITA-3)
1
Giacomo Eliantonio
Solbat Piombino
(ITA-3 A)
2
Simone Farina
S.Bernardo
(ITA-3 A)
1
Luca Fazzi
Andrea Costa Imola
(ITA-3 A)
1
Alessandro Ferri
Fortitudo Alessandria
(ITA-3 A)
1
Vincenzo Festinese
Virtus Ragusa
(ITA-3 D)
1
Anoir Filahi
Basket Cecina
(ITA-3 A)
1
Giacomo Filippini
Blacks Faenza
(ITA-3 A)
1
Matteo Folli
Logimatic Group Ozzano
(ITA-3 A)
1
Reggiani Francesco
S.Bernardo
(ITA-3 A)
1
Matteo Frassineti
Tigers Romagna
(ITA-3 A)
1
Francesco Fratto
Umana Chiusi
(ITA-3 A)
2
Robert Fultz
Andrea Costa Imola
(ITA-3 A)
1
Matteo Galassi
Logimatic Group Ozzano
(ITA-3 A)
1
Giancarlo Galipo
Fortitudo Alessandria
(ITA-3 A)
1
Francesco Galli
Solbat Piombino
(ITA-3 A)
2
Duccio Galluzzi
Fortitudo Alessandria
(ITA-3 A)
1
Giovanni Gambarota
Bakery Piacenza
(ITA-3)
2
Patrick Gatti
Brianza Casa Basket
(ITA-3)
1
Marco Giancarli
Fortitudo Alessandria
(ITA-3 A)
1
Gabriele Giarelli
Umana Chiusi
(ITA-3 A)
1
Daniele Greggi
Basket Cecina
(ITA-3 A)
1
Vincenzo Guaiana
Solbat Piombino
(ITA-3 A)
2
Arcangelo Guastamacchia
Logimatic Group Ozzano
(ITA-3 A)
1
Giacomo Guerrieri
Basket Cecina
(ITA-3 A)
1
Damir Hadzic
S.Bernardo
(ITA-3 A)
1
Tarik Hajrovic
Sant’Antimo
(ITA-3 D)
1
Giovanni Ianelli
Virtus Ragusa
(ITA-3 D)
1
Riccardo Iattoni
Blacks Faenza
(ITA-3 A)
1
Alioune Ka
Brianza Casa Basket
(ITA-3)
1
Matteo Lisini
Fortitudo Alessandria
(ITA-3 A)
1
Alessandro Lolli
Logimatic Group Ozzano
(ITA-3 A)
1
Andrea Lombardo
Umana Chiusi
(ITA-3 A)
2
Keller Cedric Ly-Lee
Blacks Faenza
(ITA-3 A)
1
Roberto Maggio
Sant’Antimo
(ITA-3 D)
1
Andrea Marra
Brianza Casa Basket
(ITA-3)
1
Saverio Mazzantini
Solbat Piombino
(ITA-3 A)
2
Nicola Mei
Umana Chiusi
(ITA-3 A)
2
Tommaso Mezzacapo
Solbat Piombino
(ITA-3 A)
2
Vasile Emilian Mihaies
Umana Chiusi
(ITA-3 A)
1
Marco Montanari
Logimatic Group Ozzano
(ITA-3 A)
1
Marco Morara
Andrea Costa Imola
(ITA-3 A)
1
Manuel Naldi
Logimatic Group Ozzano
(ITA-3 A)
1
Ferdinando Nasello
Riso Scotti Pavia
(ITA-3)
1
Lorenzo Neri
Fulgor Omegna
(ITA-3 A)
1
Obinna Nwokoye
Basket Cecina
(ITA-3 A)
1
Maurizio Pavone
Fortitudo Alessandria
(ITA-3 A)
Riso Scotti Pavia
(ITA-3)
2
Edoardo Pedroni
Bakery Piacenza
(ITA-3)
2
Marco Perin
Bakery Piacenza
(ITA-3)
2
Edoardo Persico
Solbat Piombino
(ITA-3 A)
2
Marco Petrucci
Blacks Faenza
(ITA-3 A)
1
Andrea Piazza
Riso Scotti Pavia
(ITA-3)
1
Andrea Picarelli
Virtus Ragusa
(ITA-3 D)
1
Simone Pierich
Blacks Faenza
(ITA-3 A)
1
Lorenzo Pistillo
Basket Cecina
(ITA-3 A)
1
Niccolo Pistolesi
Solbat Piombino
(ITA-3 A)
2
Marco Planezio
Bakery Piacenza
(ITA-3)
2
Luca Pollone
Umana Chiusi
(ITA-3 A)
2
Roberto Prandin
Fulgor Omegna
(ITA-3 A)
1
Jacopo Preti
Andrea Costa Imola
(ITA-3 A)
1
Francesco Quaglia
Andrea Costa Imola
(ITA-3 A)
1
Daniele Quartieri
Brianza Casa Basket
(ITA-3)
1
Vladyslav Radchenko
Brianza Casa Basket
(ITA-3)
1
Lorenzo Raffaelli
Umana Chiusi
(ITA-3 A)
2
Ognjen Ratkovic
Sant’Antimo
(ITA-3 D)
1
Emanuele Rossi
Riso Scotti Pavia
(ITA-3)
1
Paolo Rotondo
Virtus Ragusa
(ITA-3 D)
1
Michele Rubbini
Blacks Faenza
(ITA-3 A)
1
Michael Sacchettini
Bakery Piacenza
(ITA-3)
2
Manuel Saladini
Riso Scotti Pavia
(ITA-3)
1
Guido Scali
Fulgor Omegna
(ITA-3 A)
1
Giorgio Sgobba
Fulgor Omegna
(ITA-3 A)
1
Giacomo Sgorbati
Andrea Costa Imola
(ITA-3 A)
1
Andrea Sorrentino
Virtus Ragusa
(ITA-3 D)
1
Alessandro Sperduto
Sant’Antimo
(ITA-3 D)
1
Emanuele Tarditi
S.Bernardo
(ITA-3 A)
1
Diego Terenzi
Tigers Romagna
(ITA-3 A)
1
Filippo Testa
Blacks Faenza
(ITA-3 A)
1
Davide Todeschini
Brianza Casa Basket
(ITA-3)
1
Marco Torgano
Riso Scotti Pavia
(ITA-3)
1
Emanuele Trapani
Tigers Romagna
(ITA-3 A)
1
Enrico Trassinelli
Basket Cecina
(ITA-3 A)
1
Kiryl Tsetserukou
Brianza Casa Basket
(ITA-3)
1
Mirco Turel
Solbat Piombino
(ITA-3 A)
2
Liam Udom
Bakery Piacenza
(ITA-3)
2
Simon Ugochukwu Andrew
Virtus Ragusa
(ITA-3 D)
1
Luca Valle
Fortitudo Alessandria
(ITA-3 A)
1
Mattia Venucci
Solbat Piombino
(ITA-3 A)
1
Sebastian Vico
Bakery Piacenza
(ITA-3)
2
Matteo Zanetti
Andrea Costa Imola
(ITA-3 A)
1
Paolo Zanini
Umana Chiusi
(ITA-3 A)
2
Cesare Zugno
Fulgor Omegna
(ITA-3 A)
1