All Leagues
NBA
WNBA
Olympic games
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Poland
Poland - PLK
Teams
AZS Koszalin
Bartlomiej Tomaszewski
Bartlomiej
Tomaszewski
Opponents
Jun 5, 1972
Polish
2m02 / 6-8
PF
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="19795" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Bartlomiej Tomaszewski has faced 137 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Jewgienij Anienkow
Sportino Inowroclaw
(POL-1)
1
Michael Ansley
Unia Tarnow
(POL-1)
1
Grzegorz Arabas
Ostromecko Astoria Bydgoszcz
(POL-1)
2
Jeffrion Aubry
Czarni Slupsk
(POL-1)
1
Alex Austin
Sportino Inowroclaw
(POL-1)
2
Alexander Avlijas
Unia Tarnow
(POL-1)
1
Ruslan Baidakov
Ostromecko Astoria Bydgoszcz
(POL-1)
2
Tomasz Baszak
PGE Spójnia Stargard
(POL-1)
1
Dejan Becin
Sportino Inowroclaw
(POL-1)
1
Terrell Bell
Pszczolka Start Lublin
(POL-1)
1
Zbigniew Bialek
Czarni Slupsk
(POL-1)
2
Maciej Bielak
Pszczolka Start Lublin
(POL-1)
2
Daniel Blumczynski
Czarni Slupsk
(POL-1)
2
Janis Blums
Anwil Wloclawek
(POL-1)
1
Dusan Bocevski
Anwil Wloclawek
(POL-1)
2
Earl Brown
Pszczolka Start Lublin
(POL-1)
2
Tomasz Celej
Pszczolka Start Lublin
(POL-1)
1
Travis Conlan
Arka Gdynia
(POL-1)
1
Dariusz Cywinski
Czarni Slupsk
(POL-1)
1
Brent Darby
PGE Spójnia Stargard
(POL-1)
1
Dominik Derwisz
Pszczolka Start Lublin
(POL-1)
1
Filip Dylewicz
Arka Gdynia
(POL-1)
2
Dan Earl
Stal Ostrów Wielkopolski
(POL-1)
1
Eric Elliott
KKS Polonia Warszawa
(POL-1)
2
Rafal Frank
Czarni Slupsk
(POL-1)
2
Przemyslaw Frasunkiewicz
Sportino Inowroclaw
(POL-1)
2
Jerry Green
Czarni Slupsk
(POL-1)
1
Brian Greene
Anwil Wloclawek
(POL-1)
2
Lynn Greer
WKS Slask Wroclaw
(POL-1)
2
Wiktor Grudzinski
Stal Ostrów Wielkopolski
(POL-1)
2
Greg Harrington
PGE Spójnia Stargard
(POL-1)
1
Antonio Harvey
KKS Polonia Warszawa
(POL-1)
1
Michal Hlebowicki
KKS Polonia Warszawa
(POL-1)
1
Pawel Holota
Pszczolka Start Lublin
(POL-1)
1
Adam Hrycaniuk
PGE Spójnia Stargard
(POL-1)
2
Trevor Huffman
Stal Ostrów Wielkopolski
(POL-1)
1
Brandun Hughes
Unia Tarnow
(POL-1)
1
Radoslaw Hyzy
WKS Slask Wroclaw
(POL-1)
2
Michal Ignerski
WKS Slask Wroclaw
(POL-1)
2
Goran Jagodnik
Arka Gdynia
(POL-1)
2
Rolandas Jarutis
KKS Polonia Warszawa
(POL-1)
2
Walter Jeklin
KKS Polonia Warszawa
(POL-1)
2
Dusan Jelic
Arka Gdynia
(POL-1)
1
Andrius Jurkunas
Ostromecko Astoria Bydgoszcz
(POL-1)
1
Gintaras Kadziulis
Anwil Wloclawek
(POL-1)
2
Jaroslaw Kalinowski
Ostromecko Astoria Bydgoszcz
(POL-1)
2
Leszek Karwowski
KKS Polonia Warszawa
(POL-1)
2
Sean Kennedy
Czarni Slupsk
(POL-1)
1
Brahim Konare
Pszczolka Start Lublin
(POL-1)
1
Robert Kosciuk
WKS Slask Wroclaw
(POL-1)
2
Lukasz Koszarek
KKS Polonia Warszawa
(POL-1)
2
Aleksander Koul
Ostromecko Astoria Bydgoszcz
(POL-1)
1
Andrei Krivonos
Ostromecko Astoria Bydgoszcz
(POL-1)
1
Vladimir Krstic
Anwil Wloclawek
(POL-1)
1
Jacek Krzykala
Ostromecko Astoria Bydgoszcz
(POL-1)
2
Davor Kurilic
Pszczolka Start Lublin
(POL-1)
1
Marcin Kuzian
Stal Ostrów Wielkopolski
(POL-1)
1
Lukasz Kwiatkowski
Sportino Inowroclaw
(POL-1)
1
Samir Leric
KKS Polonia Warszawa
(POL-1)
2
Przemyslaw Luszczewski
Pszczolka Start Lublin
(POL-1)
2
Wojciech Majchrzak
Ostromecko Astoria Bydgoszcz
(POL-1)
1
Grzegorz Malecki
Stal Ostrów Wielkopolski
(POL-1)
1
Robert Malecki
Ostromecko Astoria Bydgoszcz
(POL-1)
2
Michal Marciniak
Pszczolka Start Lublin
(POL-1)
2
Kestutis Marciulionis
Ostromecko Astoria Bydgoszcz
(POL-1)
1
Dragan Markovic
Arka Gdynia
(POL-1)
2
Tomas Masiulis
Arka Gdynia
(POL-1)
2
Darius Maskoliunas
Arka Gdynia
(POL-1)
1
Hubert Mazur
PGE Spójnia Stargard
(POL-1)
2
Peter Micuda
Stal Ostrów Wielkopolski
(POL-1)
1
Mark Miller
Arka Gdynia
(POL-1)
1
Roland Miller
PGE Spójnia Stargard
(POL-1)
1
Arkadiusz Miloszewski
KKS Polonia Warszawa
(POL-1)
1
Marek Miszczuk
Anwil Wloclawek
(POL-1)
2
Yann Mollinari
Sportino Inowroclaw
(POL-1)
2
Robert Morkowski
PGE Spójnia Stargard
(POL-1)
2
Isaiah Morris
Stal Ostrów Wielkopolski
(POL-1)
1
Pawel Mroz
WKS Slask Wroclaw
(POL-1)
1
Tomasz Mrozek
Sportino Inowroclaw
(POL-1)
1
Piotr Niziol
PGE Spójnia Stargard
(POL-1)
2
Jeff Nordgaard
KKS Polonia Warszawa
(POL-1)
2
Inus Norville
KKS Polonia Warszawa
(POL-1)
1
Jacek Olejniczak
Pszczolka Start Lublin
(POL-1)
2
Piotr Ostrowski
Pszczolka Start Lublin
(POL-1)
1
Tomas Pacesas
Arka Gdynia
(POL-1)
2
Dariusz Parzenski
Czarni Slupsk
(POL-1)
2
Arkadiusz Pelczar
Pszczolka Start Lublin
(POL-1)
2
Kamil Piechucki
PGE Spójnia Stargard
(POL-1)
1
Piotr Pluta
Czarni Slupsk
(POL-1)
2
Andrej Pluta
Arka Gdynia
(POL-1)
2
Roman Prawica
Stal Ostrów Wielkopolski
(POL-1)
2
Djordje Prstojevic
Sportino Inowroclaw
(POL-1)
1
Hubert Radke
Sportino Inowroclaw
(POL-1)
2
Miroslav Radosevic
Arka Gdynia
(POL-1)
1
Ryan Randle
WKS Slask Wroclaw
(POL-1)
2
Paul Reed
Czarni Slupsk
(POL-1)
1
Artur Robak
Sportino Inowroclaw
(POL-1)
1
Tomasz Rospara
Ostromecko Astoria Bydgoszcz
(POL-1)
2
Krzysztof Roszyk
KKS Polonia Warszawa
(POL-1)
2
Donatas Sabaliauskas
Stal Ostrów Wielkopolski
(POL-1)
1
Soumaila Samake
Sportino Inowroclaw
(POL-1)
1
Paul Sessoms
Stal Ostrów Wielkopolski
(POL-1)
1
Lukasz Seweryn
Unia Tarnow
(POL-1)
1
Casey Shaw
Anwil Wloclawek
(POL-1)
1
Krzysztof Sidor
KKS Polonia Warszawa
(POL-1)
2
Michal Sikora
Pszczolka Start Lublin
(POL-1)
1
Armands Skele
Anwil Wloclawek
(POL-1)
2
Robert Skibniewski
WKS Slask Wroclaw
(POL-1)
2
Arkadiusz Soczewski
PGE Spójnia Stargard
(POL-1)
1
Marcin Sroka
Stal Ostrów Wielkopolski
(POL-1)
2
Kebu Stewart
Arka Gdynia
(POL-1)
1
Gintaras Stulga
PGE Spójnia Stargard
(POL-1)
1
Maciej Sudowski
PGE Spójnia Stargard
(POL-1)
2
Jacek Sulowski
Unia Tarnow
(POL-1)
1
Dante Swanson
Ostromecko Astoria Bydgoszcz
(POL-1)
2
Wojciech Szagdaj
PGE Spójnia Stargard
(POL-1)
1
Wojciech Szawarski
Stal Ostrów Wielkopolski
(POL-1)
2
Pawel Szczesniak
Stal Ostrów Wielkopolski
(POL-1)
2
Piotr Szczotka
Anwil Wloclawek
(POL-1)
1
Piotr Szybilski
Unia Tarnow
(POL-1)
1
Tanel Tein
WKS Slask Wroclaw
(POL-1)
2
Alvydas Tenys
Czarni Slupsk
(POL-1)
1
Dominik Tomczyk
WKS Slask Wroclaw
(POL-1)
2
Mujo Tuljkovic
Unia Tarnow
(POL-1)
1
Pero Vasiljevic
WKS Slask Wroclaw
(POL-1)
2
Denis Vrsaljko
Pszczolka Start Lublin
(POL-1)
1
Pawel Wiekiera
Ostromecko Astoria Bydgoszcz
(POL-1)
1
Michal Wiesner
Stal Ostrów Wielkopolski
(POL-1)
1
Krzysztof Wilangowski
Ostromecko Astoria Bydgoszcz
(POL-1)
1
Piotr Wilinski
PGE Spójnia Stargard
(POL-1)
1
Robert Witka
Anwil Wloclawek
(POL-1)
1
Adam Wojcik
WKS Slask Wroclaw
(POL-1)
1
Sharone Wright
Anwil Wloclawek
(POL-1)
1
Donatas Zavackas
Anwil Wloclawek
(POL-1)
2
Maciej Zielinski
WKS Slask Wroclaw
(POL-1)
2
Wojciech Zurawski
Unia Tarnow
(POL-1)
1
Lukasz Zytko
Czarni Slupsk
(POL-1)
2