All Leagues
NBA
WNBA
Olympics Women
Olympics Men
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Spain
Spain - LEB Silver
Teams
Albacete
Antonio Guerrero
Antonio
Guerrero
Opponents
Mar 18, 2001 (23 years old)
Spanish
1m99 / 6-6
PG
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="183922" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Antonio Guerrero has faced 222 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Mohammed Abdusalam
Juaristi ISB
(SPA-3)
Juventud Alcala
(SPA-3)
2
Andoni Acha Cortabarria
Juaristi ISB
(SPA-3)
2
Ierai Aizpitarte
Juaristi ISB
(SPA-3)
2
Ezekiel Alley
C.B. Prat
(SPA-3 PO)
2
Victor Andrade
Almansa Con Afanion
(SPA-3)
1
Mihajlo Andric
MoraBanc Andorra
(SPA-2)
1
Petar Aranitovic
Almansa Con Afanion
(SPA-2)
1
Oier Ardanza
Zornotza
(SPA-3)
1
Jorge Arias
Alimerka Oviedo
(SPA-2)
1
Eduard Arques
C.B. Prat
(SPA-3 PO)
2
Pedro Arribas
Juventud Alcala
(SPA-3)
1
Oliver Arteaga
Alimerka Oviedo
(SPA-2)
1
Alberto Artiles
Huelva Comercio Viridis
(SPA-3)
1
Victor Bafutto
Melilla Ciudad Del Deporte 2
(SPA-3)
1
Javier Balastegui
Algeciras
(SPA-3)
1
Jose Carlos Balderas Martin
Huelva Comercio Viridis
(SPA-3)
2
Alexis Bartolome
MoraBanc Andorra
(SPA-2)
1
Guillermo Bastante
Levitec Huesca
(SPA-3)
1
Felix Bastien
U18 LDLC ASVEL
(ANGT)
1
Alejandro Bellver
Levitec Huesca
(SPA-3)
1
Nolan Bertain
Juaristi ISB
(SPA-3)
2
Oliver Bieshaar
U18 Joventut Badalona
(ANGT)
1
Noah Bigirumwami
Alimerka Oviedo
(SPA-2)
1
Matija Bilalovic
La Roda
(SPA-3)
1
Godwin Boahen
Huelva Comercio Viridis
(SPA-3)
2
Gael Bonilla
U18 FC Barcelona
(ANGT)
1
Amir Bouzidi
U18 LDLC ASVEL
(ANGT)
1
Lysander Bracey
Zornotza
(SPA-3)
1
Haris Bratanovic
U18 FC Barcelona
(ANGT)
1
Nil Bria
Pajarraco CB Santfeliuenc
(SPA-3 PO)
2
Flavien Buanga
U18 LDLC ASVEL
(ANGT)
1
Kevin Buckingham
Zamora Enamora
(SPA-3)
3
Alberto Cabrera
Zornotza
(SPA-3)
1
Gora Camara
U18 Virtus Bologna
(ANGT)
1
Angel Manuel Canas-Balina Mengibar
Huelva Comercio Viridis
(SPA-3)
1
Francisco Cardenas
Ciudad de Huelva
(SPA-3)
1
Raimon Carrasco
C.B. Prat
(SPA-3 PO)
2
Pau Carreno
U18 FC Barcelona
(ANGT)
1
Tyler Cartaino
C.B. Prat
(SPA-3 PO)
1
Victor Castellon
Pajarraco CB Santfeliuenc
(SPA-3 PO)
2
Jesus Castillo
Melilla Ciudad Del Deporte 2
(SPA-3)
1
Marco Cavallari
U18 Virtus Bologna
(ANGT)
1
Juan Manuel Cebolla Herrera
Ciudad de Huelva
(SPA-3)
1
Nikolas Cebrian Hernandez
Huelva Comercio Viridis
(SPA-3)
2
Sergio Cecilia
Algeciras
(SPA-3)
1
Soulemane Chabi Yo
Ciudad de Huelva
(SPA-3)
1
Adria Codinachs
Pajarraco CB Santfeliuenc
(SPA-3 PO)
2
Angel Comendador
Alimerka Oviedo
(SPA-2)
1
Pablo Cordoba
Clinica Ponferrada
(SPA-3)
1
Ismael Corraliza
La Roda
(SPA-3)
1
Sergi Costa
Almansa Con Afanion
(SPA-2)
1
Darnell Cowart
Pajarraco CB Santfeliuenc
(SPA-3 PO)
2
Christopher Czerapowicz
MoraBanc Andorra
(SPA-2)
1
Vinicius Da Silva
U18 Joventut Badalona
(ANGT)
1
Ruben De Oliveira
C.B. Prat
(SPA-3 PO)
2
Ludgy Debaut
Juaristi ISB
(SPA-3)
2
Johnny Dee
MoraBanc Andorra
(SPA-2)
1
Francisco Del Aguila
La Roda
(SPA-3)
1
Lorenzo Deri
U18 Virtus Bologna
(ANGT)
1
Hugo Desseignet
U18 LDLC ASVEL
(ANGT)
1
Mateo Diaz
Almansa Con Afanion
(SPA-2)
1
Tom Digbeu
U18 FC Barcelona
(ANGT)
1
Adria Domenech
U18 Joventut Badalona
(ANGT)
Alimerka Oviedo
(SPA-2)
2
Alejandro Orozco Dominguez
Melilla Ciudad Del Deporte 2
(SPA-3)
1
Felipe Dos Anjos
MoraBanc Andorra
(SPA-2)
1
Imru Duke
Juventud Alcala
(SPA-3)
1
Marco Echeverria
Juventud Alcala
(SPA-3)
1
Sami Eleraky
Algeciras
(SPA-3)
1
Enaitz Errasti Diez
Juaristi ISB
(SPA-3)
2
Guim Exposito
Pajarraco CB Santfeliuenc
(SPA-3 PO)
1
Aziz Fadika
Huelva Comercio Viridis
(SPA-3)
2
Tevin Falzon
La Roda
(SPA-3)
1
Borja Fernandez
U18 FC Barcelona
(ANGT)
1
Jaime Fernandez
Almansa Con Afanion
(SPA-2)
1
Pablo Fernandez
Algeciras
(SPA-3)
1
Luis Ferrando
Zornotza
(SPA-3)
1
Cameron Gaines
Huelva Comercio Viridis
(SPA-3)
1
Pablo Gallego Broto
Levitec Huesca
(SPA-3)
1
Luis Garcia
Almansa Con Afanion
(SPA-3)
1
Bernardo Garcia
Algeciras
(SPA-3)
1
Luis Garcia
Melilla Ciudad Del Deporte 2
(SPA-3)
1
Pol Barbecho Garcia
Pajarraco CB Santfeliuenc
(SPA-3 PO)
2
Adriano Gase Seco
Almansa Con Afanion
(SPA-3)
1
Gabriel Gil Garcia
Juventud Alcala
(SPA-3)
1
Jeffrey Godspower
Almansa Con Afanion
(SPA-3)
1
Rodrigo Gomez
C.B. Moron
(SPA-3)
1
David Gomez
Ciudad de Huelva
(SPA-3)
1
Jose Luis Gonzalez
Alimerka Oviedo
(SPA-2)
Juventud Alcala
(SPA-3)
2
Andre Kevin Gordon Ii
Ciudad de Huelva
(SPA-3)
1
Arcangelo Guastamacchia
U18 Virtus Bologna
(ANGT)
1
Lorenzo Guerrieri
U18 FC Barcelona
(ANGT)
1
Alejandro Harguindey
Clinica Ponferrada
(SPA-3)
1
Aleix Haro
U18 Joventut Badalona
(ANGT)
1
Kriss Helmanis
U18 Joventut Badalona
(ANGT)
1
Alvaro Herrera
Ciudad de Huelva
(SPA-3)
1
Juan Hierrezuelo
Clinica Ponferrada
(SPA-3)
1
Kymany Houinsou
U18 LDLC ASVEL
(ANGT)
1
Ondrej Hustak
Zamora Enamora
(SPA-3)
3
Ethan Igbanugo
Melilla Ciudad Del Deporte 2
(SPA-3)
1
Martin Iglesias
Levitec Huesca
(SPA-3)
1
Mark Ivankovic
Almansa Con Afanion
(SPA-3)
1
Arnau Jaime
U18 Joventut Badalona
(ANGT)
1
Joel Juarez
U18 Joventut Badalona
(ANGT)
1
Erikas Kalinicenko
Zamora Enamora
(SPA-3)
3
Joel Kanyinda
Clinica Ponferrada
(SPA-3)
1
Tadas Kararinas
Almansa Con Afanion
(SPA-2)
Levitec Huesca
(SPA-3)
2
Jonathan Klussmann
La Roda
(SPA-3)
1
Lionel Kouadio
C.B. Moron
(SPA-3)
1
Craig Lecesne
Alimerka Oviedo
(SPA-2)
1
Ferran Llorens
Pajarraco CB Santfeliuenc
(SPA-3 PO)
U18 Joventut Badalona
(ANGT)
3
Ignacio Llovet
MoraBanc Andorra
(SPA-2)
1
Javier Lucas
La Roda
(SPA-3)
1
Rafa Luz
MoraBanc Andorra
(SPA-2)
1
Gaizka Maiza
Juaristi ISB
(SPA-3)
1
Joseph Malo
Levitec Huesca
(SPA-3)
1
Marin Maric
MoraBanc Andorra
(SPA-2)
1
Javier Marin Ortega
C.B. Moron
(SPA-3)
1
Zsombor Maronka
U18 Joventut Badalona
(ANGT)
1
Roger Marti
U18 Joventut Badalona
(ANGT)
1
Alberto Martin
C.B. Prat
(SPA-3 PO)
2
Pablo Martin Martin
C.B. Moron
(SPA-3)
1
Eduardo Martinez
Almansa Con Afanion
(SPA-2)
1
Jhery Matos
Juventud Alcala
(SPA-3)
1
Alejandro Mazaira
Zornotza
(SPA-3)
1
Cade Christopher Mc Knight
Juaristi ISB
(SPA-3)
2
Alonso Meana
Alimerka Oviedo
(SPA-2)
Zornotza
(SPA-3)
2
Adrian Mendez
La Roda
(SPA-3)
1
Borja Mendia
Zornotza
(SPA-3)
1
Javier Menendez
Almansa Con Afanion
(SPA-2)
1
Sergio Curbelo Menendez
Melilla Ciudad Del Deporte 2
(SPA-3)
1
Silvano Merlo
Clinica Ponferrada
(SPA-3)
1
Yassine Mhoumadi
U18 LDLC ASVEL
(ANGT)
1
Charles Minlend
Huelva Comercio Viridis
(SPA-3)
1
Rasmus Moller
Juaristi ISB
(SPA-3)
2
Adria Moncanut
Clinica Ponferrada
(SPA-3)
1
Ricardo Monteiro
Almansa Con Afanion
(SPA-3)
1
Yeikson Montero
Juaristi ISB
(SPA-3)
1
Alejandro Montero Isla
Juventud Alcala
(SPA-3)
1
Antonio Morales
Clinica Ponferrada
(SPA-3)
1
Gullit Mukendi
La Roda
(SPA-3)
1
Pol Mulio
U18 FC Barcelona
(ANGT)
1
Toni Naspler
Zamora Enamora
(SPA-3)
3
George Natsvlishvili
Pajarraco CB Santfeliuenc
(SPA-3 PO)
2
Kevin Navarro
Almansa Con Afanion
(SPA-3)
1
Serigne Ndiaye
Melilla Ciudad Del Deporte 2
(SPA-3)
1
Elwin Ndjock
U18 LDLC ASVEL
(ANGT)
1
Sauleymane Jules Ndoye
Huelva Comercio Viridis
(SPA-3)
2
Mohamed Niang
Zornotza
(SPA-3)
1
Matteo Nicoli
U18 Virtus Bologna
(ANGT)
1
Nicolo Nobili
U18 Virtus Bologna
(ANGT)
1
Isaac Nogues
Levitec Huesca
(SPA-3)
1
Marvin Ogunsipe
Almansa Con Afanion
(SPA-2)
1
Chinedu Okanu
Melilla Ciudad Del Deporte 2
(SPA-3)
1
Mikel Olaizola
Juaristi ISB
(SPA-3)
2
Justinas Olechnavicius
Almansa Con Afanion
(SPA-3)
1
Pol Olivier
Pajarraco CB Santfeliuenc
(SPA-3 PO)
2
Inaki Ordonez
C.B. Prat
(SPA-3 PO)
Melilla Ciudad Del Deporte 2
(SPA-3)
3
David Orrit
Algeciras
(SPA-3)
1
Samuel Orsi
U18 Virtus Bologna
(ANGT)
1
Alfonso Ortiz
Ciudad de Huelva
(SPA-3)
1
Luis Parejo
C.B. Moron
(SPA-3)
1
Tylandrius Dewayne Parks
Clinica Ponferrada
(SPA-3)
1
Jorge Parra
Juventud Alcala
(SPA-3)
1
Jonas Paukste
Zamora Enamora
(SPA-3)
3
Nicolas Edouard Pavrette
C.B. Moron
(SPA-3)
1
Josep Perez
MoraBanc Andorra
(SPA-2)
1
Victor Perez
Ciudad de Huelva
(SPA-3)
1
Josep Peris
Zamora Enamora
(SPA-3)
3
Mait Peterson
U18 Virtus Bologna
(ANGT)
1
Louis Pinon
U18 LDLC ASVEL
(ANGT)
1
Albert Planell Iglesias
C.B. Moron
(SPA-3)
1
Jahvaughn Powell
Zamora Enamora
(SPA-3)
3
Gabriele Procida
U18 Virtus Bologna
(ANGT)
1
Sergio Quintana
U18 FC Barcelona
(ANGT)
1
Fernando Revilla
Algeciras
(SPA-3)
1
Federico Ristori
Ciudad de Huelva
(SPA-3)
1
Gerard Martinez Rivera
Pajarraco CB Santfeliuenc
(SPA-3 PO)
2
Adrian Rodriguez
U18 FC Barcelona
(ANGT)
1
Alejandro Rodriguez
Algeciras
(SPA-3)
1
Jonathan Jorge Rodriguez
Clinica Ponferrada
(SPA-3)
1
Jordi Rodriguez
C.B. Prat
(SPA-3 PO)
2
Marvin Rosele
U18 LDLC ASVEL
(ANGT)
1
Jacob Round
Zamora Enamora
(SPA-3)
3
Alex Rubin De Celis
Levitec Huesca
(SPA-3)
1
Juan Rubio
MoraBanc Andorra
(SPA-2)
1
David Pol Rubio
C.B. Moron
(SPA-3)
1
Joel Sabate
Almansa Con Afanion
(SPA-3)
1
Mikel Sainz
Zornotza
(SPA-3)
1
Iker Salazar
Zornotza
(SPA-3)
1
Cedrick Sam Mbaka
U18 LDLC ASVEL
(ANGT)
1
Matija Samar
La Roda
(SPA-3)
1
Rafa Santos
C.B. Moron
(SPA-3)
1
Alessandro Scariolo
Levitec Huesca
(SPA-3)
1
Thomas Schreiner
MoraBanc Andorra
(SPA-2)
1
Marc Sese
C.B. Prat
(SPA-3 PO)
2
Daniil Shelist
Zamora Enamora
(SPA-3)
3
Filip Siewruk
U18 FC Barcelona
(ANGT)
1
Joan Sola Argemi
Levitec Huesca
(SPA-3)
1
Manuele Solaroli
U18 Virtus Bologna
(ANGT)
1
Josep Sole Pie
Pajarraco CB Santfeliuenc
(SPA-3 PO)
1
Pape Amadou Sow
Ciudad de Huelva
(SPA-3)
1
Micah Speight
MoraBanc Andorra
(SPA-2)
1
Morgan Stilma
Zornotza
(SPA-3)
1
Matthew Strazel
U18 LDLC ASVEL
(ANGT)
1
Peter Stumer
Levitec Huesca
(SPA-3)
1
Mads Sturup
Almansa Con Afanion
(SPA-2)
1
Samuel Taiwo
C.B. Prat
(SPA-3 PO)
2
Pau Tendero
U18 FC Barcelona
(ANGT)
1
Issa Thiam
Algeciras
(SPA-3)
1
Tommaso Tintori
U18 Virtus Bologna
(ANGT)
1
Carlos Toledo
Almansa Con Afanion
(SPA-3)
1
Souleymane Traore
Zamora Enamora
(SPA-3)
3
Carlos Unanue
La Roda
(SPA-3)
1
Kostas Vasileiadis
Huelva Comercio Viridis
(SPA-3)
2
Manuel Vazquez
Huelva Comercio Viridis
(SPA-3)
2
Guillem Vazquez
Melilla Ciudad Del Deporte 2
(SPA-3)
1
Aiert Velasco Bilbao
Juaristi ISB
(SPA-3)
2
Ruben Vicente
Clinica Ponferrada
(SPA-3)
1
Jere Vucica
Algeciras
(SPA-3)
1
Shaquille Walters
Alimerka Oviedo
(SPA-2)
1
Gaston Zalazar Rodriguez
C.B. Moron
(SPA-3)
1
Jaume Zanca
Pajarraco CB Santfeliuenc
(SPA-3 PO)
2