All Leagues
NBA
WNBA
Olympic games
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Spain
Spain - LEB Silver
Teams
Torrons Vicens
Antoni Liria
Antoni
Liria
Opponents
Jul 22, 2001 (22 years old)
Spanish
1m84 / 6-1
PG
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="179900" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Antoni Liria has faced 169 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Konstantinos Adamopoulos
U18 Promitheas Patras
(ANGT)
1
Louis Adams
CB Tormes
(SPA-3)
1
Artur Alaminos
Villarrobledo
(SPA-3)
1
Samuel Alcaraz
Real Murcia
(SPA-3)
1
Nikolai Altufev
U18 Lokomotiv Kuban
(ANGT)
1
Alfonso Alzamora
Basquet Girona
(SPA-3)
1
Nil Angelats
Basquet Girona
(SPA-3)
1
Juan Ballesta
Real Murcia
(SPA-3)
1
Vasileios Bardakas
U18 Promitheas Patras
(ANGT)
1
Felix Bastien
U18 LDLC ASVEL
(ANGT)
1
Gleb Bednyakov
U18 Lokomotiv Kuban
(ANGT)
1
Juhann Begarin
U18 Pôle France
(ANGT)
1
Ivan Belousov
U18 CSKA Moscow
(ANGT)
1
Connor Beranek
Real Murcia
(SPA-3)
1
Andre Berry
Basquet Girona
(SPA-3)
1
Leo Billon
U18 Pôle France
(ANGT)
1
Saul Blanco
Circulo Gijon
(SPA-3)
1
Henry Bolton
Basquet Girona
(SPA-3)
1
Cyrille Bruneau
U18 LDLC ASVEL
(ANGT)
1
Flavien Buanga
U18 LDLC ASVEL
(ANGT)
1
Raymond Canady
CB Tormes
(SPA-3)
1
Maxime Carene
U18 Pôle France
(ANGT)
1
Jesus Carralero
U18 Unicaja Malaga
(ANGT)
1
Malcolm Cazalon
U18 LDLC ASVEL
(ANGT)
1
Gabrielius Celka
U18 Zalgiris Kaunas
(ANGT)
1
Aleksandr Chadov
U18 CSKA Moscow
(ANGT)
1
Leo Cizmic
Basquet Girona
(SPA-3)
1
Juan Jose Coello
Real Murcia
(SPA-3)
1
Robert Cosialls
Basquet Girona
(SPA-3)
1
Xavier Costa
Basquet Girona
(SPA-3)
1
Sergi Costa
Basquet Girona
(SPA-3)
1
Timothe Crusol
U18 Pôle France
(ANGT)
1
Didac Cuevas
U18 Joventut Badalona
(ANGT)
1
Deshawn Curtis
Real Murcia
(SPA-3)
1
Vinicius Da Silva
U18 Joventut Badalona
(ANGT)
1
Pedro De La Calle
CB Tormes
(SPA-3)
1
Aleksandr Dedurin
U18 Lokomotiv Kuban
(ANGT)
1
Rudy Demahis-Ballou
U18 Pôle France
(ANGT)
1
Victor Diallo
U18 Pôle France
(ANGT)
1
Pa Mor Diene
Villarrobledo
(SPA-3)
1
Ousmane Dieng
U18 Pôle France
(ANGT)
1
Nemanja Djordjevic
Circulo Gijon
(SPA-3)
1
Samuel Dominguez Guerra
Vic
(SPA-3)
1
Dimitrios Ermeidis
U18 Promitheas Patras
(ANGT)
1
Alex Esteban
Baskonia II
(SPA-3)
1
Aleksandr Evseev
U18 CSKA Moscow
(ANGT)
1
Arturo Fernandez
Villarrobledo
(SPA-3)
1
Fernando Fernandez
Real Murcia
(SPA-3)
1
Pablo Fernandez
U18 Unicaja Malaga
(ANGT)
1
Aleksei Firsov
U18 Lokomotiv Kuban
(ANGT)
1
Roger Fornas
Vic
(SPA-3)
1
Filipp Gafurov
U18 CSKA Moscow
(ANGT)
1
Julian Garrote
Vic
(SPA-3)
1
Panagiotis Gatzios
U18 Promitheas Patras
(ANGT)
1
Yann Goetgheluck
U18 LDLC ASVEL
(ANGT)
1
Vladislav Goldin
U18 CSKA Moscow
(ANGT)
1
Angelos Grammatikos
U18 Promitheas Patras
(ANGT)
1
Ondrej Hanzlik
Baskonia II
(SPA-3)
1
Aleix Haro
U18 Joventut Badalona
(ANGT)
1
Javier Hernandez Gimenez
Hestia Menorca
(SPA-3)
1
Jelani Hewitt
Rioverde Clavijo
(SPA-3)
1
Elijah Hoard
U18 LDLC ASVEL
(ANGT)
1
Jose Ibanez
U18 Unicaja Malaga
(ANGT)
1
Deji Ibitayo
Real Murcia
(SPA-3)
1
Jordi Iglesias
Vic
(SPA-3)
1
Arnau Jaime
U18 Joventut Badalona
(ANGT)
1
Jorge Jimenez
Hestia Menorca
(SPA-3)
1
Casey Jones
CB Tormes
(SPA-3)
1
Tyron Jordan
Rioverde Clavijo
(SPA-3)
1
Pau Juscafresa
Basquet Girona
(SPA-3)
1
Christos Kafezas
U18 Promitheas Patras
(ANGT)
1
Modestas Kancleris
U18 Zalgiris Kaunas
(ANGT)
1
Dimitrios Karaiskos
U18 Promitheas Patras
(ANGT)
1
Anton Kardanakhishvili
U18 CSKA Moscow
(ANGT)
1
Petros Katsoulakos
U18 Promitheas Patras
(ANGT)
1
Martyce Kimbrough
Circulo Gijon
(SPA-3)
1
Ilia Korneliuk
U18 Lokomotiv Kuban
(ANGT)
1
Sergei Korniukhin
U18 Lokomotiv Kuban
(ANGT)
1
Kirill Korobko
U18 Lokomotiv Kuban
(ANGT)
1
Denis Kovalev
U18 CSKA Moscow
(ANGT)
1
Kerr Kriisa
U18 Zalgiris Kaunas
(ANGT)
1
Arturs Kurucs
Baskonia II
(SPA-3)
1
Jorge Lafuente
Rioverde Clavijo
(SPA-3)
1
Viktor Lakhin
U18 CSKA Moscow
(ANGT)
1
Sergi Llufriu
Hestia Menorca
(SPA-3)
1
Jose Antonio Lopez
Rioverde Clavijo
(SPA-3)
1
Lautaro Lopez
Baskonia II
(SPA-3)
1
Axel Louissaint
Rioverde Clavijo
(SPA-3)
1
Gytis Macionis
U18 Zalgiris Kaunas
(ANGT)
1
Theo Maledon
U18 LDLC ASVEL
(ANGT)
1
Lefteris Mantzoukas
U18 Promitheas Patras
(ANGT)
1
Vladimir Markovich
U18 Lokomotiv Kuban
(ANGT)
1
Zsombor Maronka
U18 Joventut Badalona
(ANGT)
1
Miguel Martinez
Villarrobledo
(SPA-3)
1
Mario Martinez
U18 Unicaja Malaga
(ANGT)
1
Andreu Matali
Hestia Menorca
(SPA-3)
1
Adrian Mendez
Hestia Menorca
(SPA-3)
1
Sergio Mendiola
Real Murcia
(SPA-3)
1
Javier Menendez
Circulo Gijon
(SPA-3)
1
Yassine Mhoumadi
U18 LDLC ASVEL
(ANGT)
1
Tavario Miller
Baskonia II
(SPA-3)
1
Anrijs Miska
CB Tormes
(SPA-3)
1
Essome Miyem
U18 Pôle France
(ANGT)
1
Victor Moreno
CB Tormes
(SPA-3)
1
Lucas Munoz
U18 Unicaja Malaga
(ANGT)
1
Paulius Murauskas
U18 Zalgiris Kaunas
(ANGT)
1
Elwin Ndjock
U18 LDLC ASVEL
(ANGT)
1
Jalen Nesbitt
Villarrobledo
(SPA-3)
1
Frederik Nielsen
Real Murcia
(SPA-3)
1
Erik Nissen
Rioverde Clavijo
(SPA-3)
1
Carlos Noguerol
Rioverde Clavijo
(SPA-3)
1
Jan Orfila
Hestia Menorca
(SPA-3)
1
Shane Osayande
Circulo Gijon
(SPA-3)
1
Yvan Ouedraogo
U18 Pôle France
(ANGT)
1
Richaud Pack
Hestia Menorca
(SPA-3)
1
Nojus Pankratjevas
U18 Zalgiris Kaunas
(ANGT)
1
Joel Parra
U18 Joventut Badalona
(ANGT)
1
Arnau Parrado
Rioverde Clavijo
(SPA-3)
U18 Joventut Badalona
(ANGT)
2
Dimitrios Patsantzopoulos
U18 Promitheas Patras
(ANGT)
1
Jonas Paukste
Baskonia II
(SPA-3)
1
Ajdin Penava
Baskonia II
(SPA-3)
1
Pablo Perez Garrido
Rioverde Clavijo
(SPA-3)
1
Sya Plaucoste
U18 Pôle France
(ANGT)
1
Danila Pokhodiaev
U18 CSKA Moscow
(ANGT)
1
Carlos Poyatos
Hestia Menorca
(SPA-3)
1
Edgaras Preibys
U18 Zalgiris Kaunas
(ANGT)
1
Daniel Prinsloo
Circulo Gijon
(SPA-3)
1
Marc Rabaseda
Vic
(SPA-3)
1
Andrew Ramirez
CB Tormes
(SPA-3)
1
Dovydas Rimkus
U18 Zalgiris Kaunas
(ANGT)
1
Pablo Rivas
Vic
(SPA-3)
1
Jacob Round
CB Tormes
(SPA-3)
1
Inigo Royo
Baskonia II
(SPA-3)
1
Alejandro Rubiera
Circulo Gijon
(SPA-3)
1
Nil Sabata
Vic
(SPA-3)
1
Junior Saintel
Rioverde Clavijo
(SPA-3)
1
Quim Salvans
Hestia Menorca
(SPA-3)
1
Cedrick Sam Mbaka
U18 LDLC ASVEL
(ANGT)
1
Chrysostomos Sandramanis
U18 Promitheas Patras
(ANGT)
1
Alessandro Scariolo
U18 Unicaja Malaga
(ANGT)
1
Daniil Sereda
U18 Lokomotiv Kuban
(ANGT)
1
Adomas Sidarevicius
U18 Zalgiris Kaunas
(ANGT)
1
Manel Signes
U18 Joventut Badalona
(ANGT)
1
Njegos Sikiras
CB Tormes
(SPA-3)
1
Grigorii Skrynnik
U18 Lokomotiv Kuban
(ANGT)
1
Martin Smith
Villarrobledo
(SPA-3)
1
Aris Sotiriou
U18 Promitheas Patras
(ANGT)
1
Pape Ablaye Sow
Baskonia II
(SPA-3)
1
Morgan Stilma
U18 Unicaja Malaga
(ANGT)
1
Louis Stormark
U18 Zalgiris Kaunas
(ANGT)
1
Matthew Strazel
U18 LDLC ASVEL
(ANGT)
1
Ruben Suarez
Circulo Gijon
(SPA-3)
1
Milan Suskavcevic
Villarrobledo
(SPA-3)
1
Robert Swift
Circulo Gijon
(SPA-3)
1
Egor Sychkov
U18 Lokomotiv Kuban
(ANGT)
1
Ismael Tamba
U18 Unicaja Malaga
(ANGT)
1
Vsevolod Tishin
U18 CSKA Moscow
(ANGT)
1
Viktor Titov
U18 Lokomotiv Kuban
(ANGT)
1
Xavier Torrent
Vic
(SPA-3)
1
Gabriel Torres
Hestia Menorca
(SPA-3)
1
Yohan Traore
U18 Pôle France
(ANGT)
1
Ignacio Uccello
Circulo Gijon
(SPA-3)
1
Laurynas Vaistaras
U18 Zalgiris Kaunas
(ANGT)
1
Jaume Valles
Villarrobledo
(SPA-3)
1
David Vidal
Vic
(SPA-3)
1
Patrick Whelan
Real Murcia
(SPA-3)
1
Fitzgerald White
Hestia Menorca
(SPA-3)
1
Arturs Zagars
U18 Joventut Badalona
(ANGT)
1
Matheus de Souza
U18 Unicaja Malaga
(ANGT)
1