All Leagues
NBA
WNBA
Olympics Women
Olympics Men
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Czech Republic
Czech Republic - Mattoni NBL
Teams
Sokol Písek
Martin Svoboda
Martin
Svoboda
Opponents
Dec 21, 2001 (22 years old)
Czech
2m00 / 6-7
PF
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="179665" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Martin Svoboda has faced 313 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Amin Adamu
Olomoucko
(CZE-1)
6
Jordan Agabi
U18 Valencia Basket
(ANGT)
1
Ioannis Agravanis
Slavia Praha
(CZE-1)
2
Amit Aharoni
U18 Israel
(Euro U18 B)
1
Veigar Alexandersson
U18 Iceland
(Euro U18 B)
1
Bryce Alford
BK KVIS Pardubice
(CZE-1)
1
Lion Alimani
U20 Albania
(Euro U20)
1
Andrej Andonoski
U18 North Macedonia
(Euro U18 B)
1
Moritz Anglero
U18 Norway
(Euro U18 B)
1
Gianmarco Arletti
U20 Italy
(Euro U20)
1
Thorvaldur Arnason
U18 Iceland
(Euro U18 B)
1
Yonatan Atias
U18 Israel
(Euro U18 B)
1
Lamb Autrey
Usti nad Labem
(CZE-1)
2
Adrio Bailey
Olomoucko
(CZE-1)
5
Marcus Barnett
U18 Norway
(Euro U18 B)
1
Miguel Barros
U18 Portugal
(Euro U18 B)
1
Beniamino Basso
U20 Italy
(Euro U20)
1
Marcel Batovsky
USK Praha
(CZE-1)
2
Detjon Bega
U20 Albania
(Euro U20)
1
Thomas Bell III
ERA Nymburk
(CZE-1)
2
Alejandro Bellver
U18 Valencia Basket
(ANGT)
1
Zino Beslija
U18 Luxembourg
(Euro U18 B)
1
Sveinn Birgisson
U18 Iceland
(Euro U18 B)
1
Tyreese Blunt
U18 Porsche Ludwigsburg
(ANGT)
1
Lukas Bobek
BK ARMEX Decin
(CZE-1 PO)
3
Jaromir Bohacik
ERA Nymburk
(CZE-1)
2
Gael Bonilla
U18 FC Barcelona
(ANGT)
1
Stanley Borden
U20 Portugal
(Euro U20)
1
Francesco Borra
U20 Italy
(Euro U20)
1
Damjan Boshkovski
U18 North Macedonia
(Euro U18 B)
1
Matej Bosnjak
U20 Croatia
(Euro U20)
1
Amir Bouzidi
U18 LDLC ASVEL
(ANGT)
1
Zdavko Bošković
BK ARMEX Decin
(CZE-1 PO)
GEOSAN Kolin
(CZE-1)
5
Haris Bratanovic
U18 FC Barcelona
(ANGT)
1
Terrell Brown-Soares
Basket Brno
(CZE-1)
2
Joey Brunk
BK KVIS Pardubice
(CZE-1)
1
Flavien Buanga
U18 LDLC ASVEL
(ANGT)
1
Stepan Bubenik
Slavia Praha
(CZE-1)
1
Tomislav Buljan
U20 Croatia
(Euro U20)
1
Luksa Buljevic
U20 Croatia
(Euro U20)
1
Matej Burda
BK KVIS Pardubice
(CZE-1)
2
Manuel Cachopas
U20 Portugal
(Euro U20)
1
Michael Caicedo
U20 Spain
(Euro U20)
1
Radii Caisin
U18 Porsche Ludwigsburg
(ANGT)
1
Pau Carreno
U18 FC Barcelona
(ANGT)
U20 Spain
(Euro U20)
2
Myles Carter
BK ARMEX Decin
(CZE-1)
2
Davide Casarin
U20 Italy
(Euro U20)
1
Andre Castro
U20 Portugal
(Euro U20)
1
Dino Ceman
U18 Luxembourg
(Euro U18 B)
1
Kameron Chatman
BK KVIS Pardubice
(CZE-1)
1
Frederico Chaves
U18 Portugal
(Euro U18 B)
1
Adam Ciz
GEOSAN Kolin
(CZE-1)
2
David Collins
ERA Nymburk
(CZE-1)
1
Joao Costa
U18 Portugal
(Euro U18 B)
1
Cristian Cotoara
U18 Porsche Ludwigsburg
(ANGT)
1
Andre Cruz
U18 Portugal
(Euro U18 B)
U20 Portugal
(Euro U20)
2
Ivan Cubero
U18 Valencia Basket
(ANGT)
1
Pavel Danailovski
U18 North Macedonia
(Euro U18 B)
1
Haris Dedajic
U18 Bosnia and Herzegovina
(Euro U18 B)
1
Angelo Del Chiaro
U20 Italy
(Euro U20)
1
Chidi Delhommais
U18 Luxembourg
(Euro U18 B)
1
Hugo Desseignet
U18 LDLC ASVEL
(ANGT)
1
Tomas Dias
U18 Portugal
(Euro U18 B)
1
Tom Digbeu
U18 FC Barcelona
(ANGT)
1
Golden Dike
U20 Spain
(Euro U20)
1
Mouhamet Diouf
U20 Italy
(Euro U20)
1
Lorenzo Donadio
U20 Italy
(Euro U20)
1
Noam Dovrat
U18 Israel
(Euro U18 B)
1
Joao Embalo
U18 Portugal
(Euro U18 B)
1
Radek Farsky
Opava
(CZE-1)
2
Trevon Faulkner
USK Praha
(CZE-1)
2
Alonso Faure
U18 Valencia Basket
(ANGT)
1
Borja Fernandez
U18 FC Barcelona
(ANGT)
1
Guillem Ferrando
U18 Valencia Basket
(ANGT)
1
Hugo Ferreira
U18 Portugal
(Euro U18 B)
U20 Portugal
(Euro U20)
2
Lukas Festr
Olomoucko
(CZE-1)
6
Frantisek Fuxa
USK Praha
(CZE-1)
2
Marc Garcia
U18 Valencia Basket
(ANGT)
1
Itay Geva
U18 Israel
(Euro U18 B)
1
Martin Gniadek
Opava
(CZE-1)
2
Lovro Gnjidic
U20 Croatia
(Euro U20)
1
Adam Goga
GEOSAN Kolin
(CZE-1)
2
Pablo Gonzalez
U20 Spain
(Euro U20)
1
Kacper Gordon
U18 Poland
(Euro U18 B)
1
Jitaurious Gordon
ERA Nymburk
(CZE-1)
1
Sasha Grant
U20 Italy
(Euro U20)
1
Vinsent Grazhdani
U20 Albania
(Euro U20)
1
Reidar Greve
U18 Norway
(Euro U18 B)
1
Arne Grevskott
U18 Norway
(Euro U18 B)
1
Jan Grmolensky
Olomoucko
(CZE-1)
2
Johan Haiblik
Usti nad Labem
(CZE-1)
2
Xhersido Hajdari
U20 Albania
(Euro U20)
1
Filip Halada
GEOSAN Kolin
(CZE-1)
2
Hilmir Hallgrimsson
U18 Iceland
(Euro U18 B)
1
Renato Hanelli
U20 Albania
(Euro U20)
1
Raziel Hayun
U18 Israel
(Euro U18 B)
1
Dominik Heinzl
NH Ostrava
(CZE-1)
6
Jack Hemphill
Olomoucko
(CZE-1)
2
Nino Herenda
U18 Bosnia and Herzegovina
(Euro U18 B)
1
Lukas Herzog
U18 Porsche Ludwigsburg
(ANGT)
1
Kymany Houinsou
U18 LDLC ASVEL
(ANGT)
1
Sergi Huguet
U20 Spain
(Euro U20)
1
Ariel Hukporti
U18 Porsche Ludwigsburg
(ANGT)
1
Harun Huseinspahic
U18 Bosnia and Herzegovina
(Euro U18 B)
1
Viktor Isajloski
U18 North Macedonia
(Euro U18 B)
1
David Jakel
NH Ostrava
(CZE-1)
4
Andrej Jakimovski
U18 North Macedonia
(Euro U18 B)
1
Matyáš Janů
NH Ostrava
(CZE-1)
3
David Jelinek
Slavia Praha
(CZE-1)
6
Chase Jeter
NH Ostrava
(CZE-1)
2
Matyas Jezek
USK Praha
(CZE-1)
1
Matt Johnson
USK Praha
(CZE-1)
2
Delvon Johnson
Usti nad Labem
(CZE-1)
2
Fridrik Jonsson
U18 Iceland
(Euro U18 B)
1
Dui Thor Jonsson
U18 Iceland
(Euro U18 B)
1
Aeneas Jung
U18 Porsche Ludwigsburg
(ANGT)
1
Ludek Jurecka
Opava
(CZE-1)
2
Jan Karlovsky
Usti nad Labem
(CZE-1)
2
Mateusz Kaszowski
U18 Poland
(Euro U18 B)
1
Jeff Keller
U18 Luxembourg
(Euro U18 B)
1
Jonas Kessler
U18 Norway
(Euro U18 B)
1
Jared Kimbrough
Slavia Praha
(CZE-1)
4
Kacper Klaczek
U18 Poland
(Euro U18 B)
1
Erik Klepac
Olomoucko
(CZE-1)
6
Kosta Kondic
U18 Bosnia and Herzegovina
(Euro U18 B)
1
Adam Kopriva
USK Praha
(CZE-1)
1
Radovan Kouril
Opava
(CZE-1)
2
Lubos Kovar
ERA Nymburk
(CZE-1)
1
Igor Kozlowski
U18 Poland
(Euro U18 B)
1
Mario Kresic
U20 Croatia
(Euro U20)
1
Petr Krivanek
Basket Brno
(CZE-1)
2
Martin Kriz
ERA Nymburk
(CZE-1)
2
Filip Kroutil
BK ARMEX Decin
(CZE-1)
5
Timur Krupalija
U18 Bosnia and Herzegovina
(Euro U18 B)
1
Jaroslav Kubin
Basket Brno
(CZE-1)
2
Blazej Kulikowski
U18 Poland
(Euro U18 B)
1
Maximilian Ladurner
U20 Italy
(Euro U20)
1
Shahar Lazar
U18 Israel
(Euro U18 B)
1
Greg Lee
Basket Brno
(CZE-1)
2
Antoine Lejeune
U18 Luxembourg
(Euro U18 B)
1
Jonatan Levy
U18 Israel
(Euro U18 B)
1
Gilad Levy
U18 Israel
(Euro U18 B)
1
Richard Lilaj
U20 Albania
(Euro U20)
1
Xhenit Llukacej
U20 Albania
(Euro U20)
1
Karlo Lukacic
U20 Croatia
(Euro U20)
1
Adam Lukes
BK KVIS Pardubice
(CZE-1)
1
Filip Lunacek
Slavia Praha
(CZE-1)
1
Martin Mach
BK ARMEX Decin
(CZE-1)
4
Petr Machac
BK ARMEX Decin
(CZE-1)
6
Rashad Madden
NH Ostrava
(CZE-1)
5
Matej Majercak
NH Ostrava
(CZE-1)
6
David Maran
U18 Bosnia and Herzegovina
(Euro U18 B)
1
Kacper Marchewka
U18 Poland
(Euro U18 B)
1
Michal Mares
Slavia Praha
(CZE-1)
6
Hugo Maricato
U18 Portugal
(Euro U18 B)
1
Matthew Marsh
U18 FC Barcelona
(ANGT)
1
Frederico Martins
U20 Portugal
(Euro U20)
1
Sukhmail Mathon
ERA Nymburk
(CZE-1)
2
Jan Matusik
Slavia Praha
(CZE-1)
1
Dupree McBrayer
Olomoucko
(CZE-1)
6
Amar Mehic
U18 Bosnia and Herzegovina
(Euro U18 B)
1
Yahel Melamed
U18 Israel
(Euro U18 B)
1
Elian Memcaj
U20 Albania
(Euro U20)
1
Yassine Mhoumadi
U18 LDLC ASVEL
(ANGT)
1
Jan Micka
NH Ostrava
(CZE-1)
3
Marko Milovanovikj
U18 North Macedonia
(Euro U18 B)
1
Dario Mitevski
U18 North Macedonia
(Euro U18 B)
1
Jakub Mokran
Opava
(CZE-1)
2
Radovan Mrázek
Slavia Praha
(CZE-1)
3
Pol Mulio
U18 FC Barcelona
(ANGT)
1
Jonas Musil
Basket Brno
(CZE-1)
2
Martin Nabelek
Usti nad Labem
(CZE-1)
2
Toni Naspler
U20 Spain
(Euro U20)
1
Elwin Ndjock
U18 LDLC ASVEL
(ANGT)
1
Giseld Ndreca
U20 Albania
(Euro U20)
1
Shavar Newkirk
Slavia Praha
(CZE-1)
1
Ty Nichols
Usti nad Labem
(CZE-1)
2
Mateusz Nilsen
U18 Norway
(Euro U18 B)
1
Lars Nilsen
U18 Norway
(Euro U18 B)
1
Raphael Nothomb
U18 Luxembourg
(Euro U18 B)
1
Pavel Novak
GEOSAN Kolin
(CZE-1)
1
David Novak
ERA Nymburk
(CZE-1)
1
Filip Novotny
GEOSAN Kolin
(CZE-1)
2
Omotayo Ogundiran
BK ARMEX Decin
(CZE-1)
5
Julius Ogustsson
U18 Iceland
(Euro U18 B)
1
Einar Olafsson
U18 Iceland
(Euro U18 B)
1
Lukas Olbort
Olomoucko
(CZE-1)
2
Daniel Olejnik
Slavia Praha
(CZE-1)
5
Inaki Ordonez
U20 Spain
(Euro U20)
1
Alejandro Ortega
U18 Valencia Basket
(ANGT)
1
Filip Paponja
U20 Croatia
(Euro U20)
1
Jacob Patrick
U18 Porsche Ludwigsburg
(ANGT)
1
Johannes Patrick
U18 Porsche Ludwigsburg
(ANGT)
1
Jarl Paulsen
U18 Norway
(Euro U18 B)
1
Tamell Pearson
Slavia Praha
(CZE-1)
1
Adam Pechacek
Opava
(CZE-1)
2
Ladislav Pecka
Usti nad Labem
(CZE-1)
2
David Pekarek
BK KVIS Pardubice
(CZE-1)
2
Tal-Or Peled
U18 Israel
(Euro U18 B)
1
Daniel Perez
U18 Valencia Basket
(ANGT)
1
Jakub Petras
GEOSAN Kolin
(CZE-1)
1
Filip Petruzela
USK Praha
(CZE-1)
2
Louis Pinon
U18 LDLC ASVEL
(ANGT)
1
Tomas Pomikalek
BK ARMEX Decin
(CZE-1)
6
Vito Porobic
U20 Croatia
(Euro U20)
1
Josef Potocek
BK KVIS Pardubice
(CZE-1)
2
Jaime Pradilla
U20 Spain
(Euro U20)
1
Marvin Prodani
U20 Albania
(Euro U20)
1
Viktor Pulpan
Basket Brno
(CZE-1)
2
Radek Pumprla
Slavia Praha
(CZE-1)
6
Simon Pursl
Opava
(CZE-1)
1
Sergio Quintana
U18 FC Barcelona
(ANGT)
1
Deni Radak
U18 Bosnia and Herzegovina
(Euro U18 B)
1
Diogo Ramos Dias
U18 Luxembourg
(Euro U18 B)
1
Tomas Randysek
BK ARMEX Decin
(CZE-1)
1
Sandro Rasic
U20 Croatia
(Euro U20)
1
Holden Redparth
GEOSAN Kolin
(CZE-1)
1
Alejandro Requena
U18 Valencia Basket
(ANGT)
1
Jarrid Rhodes
NH Ostrava
(CZE-1)
6
Alfonso Jose Ribera
U18 Valencia Basket
(ANGT)
1
Adrian Rodriguez
U18 FC Barcelona
(ANGT)
1
Sebastian Rompa
U18 Poland
(Euro U18 B)
1
Marvin Rosele
U18 LDLC ASVEL
(ANGT)
1
Maverick Rowan
Usti nad Labem
(CZE-1)
2
Lukas Rozsypal
BK ARMEX Decin
(CZE-1)
3
Alejandro Ruiz
U18 Valencia Basket
(ANGT)
1
Diogo Runge
U18 Portugal
(Euro U18 B)
U20 Portugal
(Euro U20)
2
Matej Rychtecky
Basket Brno
(CZE-1)
2
Frantisek Rylich
ERA Nymburk
(CZE-1)
2
Petr Safarcik
BK KVIS Pardubice
(CZE-1)
2
Matej Safarik
USK Praha
(CZE-1)
1
Dori Sahar
U18 Israel
(Euro U18 B)
1
Cedrick Sam Mbaka
U18 LDLC ASVEL
(ANGT)
1
Patrick Samoura
USK Praha
(CZE-1)
2
Pablo Sanchez
U20 Spain
(Euro U20)
1
Nico Santana Mojica
U18 Porsche Ludwigsburg
(ANGT)
1
Martim Santos
U18 Portugal
(Euro U18 B)
U20 Portugal
(Euro U20)
2
Nuno Santos
U20 Portugal
(Euro U20)
1
Luka Savikjevikj
U18 North Macedonia
(Euro U18 B)
1
Alessandro Scariolo
U20 Spain
(Euro U20)
1
Matteo Schina
U20 Italy
(Euro U20)
1
Nils Schmitz
U18 Porsche Ludwigsburg
(ANGT)
1
Ondrej Sehnal
ERA Nymburk
(CZE-1)
2
Diogo Seixas
U20 Portugal
(Euro U20)
1
Marcus Shaver
Olomoucko
(CZE-1)
1
Othniel Shelton
Slavia Praha
(CZE-1)
1
Hugo Silva
U18 Portugal
(Euro U18 B)
U20 Portugal
(Euro U20)
2
Stefan Simanic
U18 Bosnia and Herzegovina
(Euro U18 B)
1
Jakub Sirina
Opava
(CZE-1)
2
Ondrej Siska
Basket Brno
(CZE-1)
2
Samuel Skendaj
U20 Albania
(Euro U20)
1
Jure Skific
BK KVIS Pardubice
(CZE-1)
2
David Skranc
Olomoucko
(CZE-1)
NH Ostrava
(CZE-1)
4
Jakub Slavik
Opava
(CZE-1)
2
Tadeas Slowiak
BK ARMEX Decin
(CZE-1)
6
Jamari Smith
GEOSAN Kolin
(CZE-1)
1
Matej Snopek
NH Ostrava
(CZE-1)
5
Diogo Soares
U18 Portugal
(Euro U18 B)
U20 Portugal
(Euro U20)
2
Adrian Sobkowiak
U18 Poland
(Euro U18 B)
1
Gabriel Solomon
U18 Luxembourg
(Euro U18 B)
1
Matteo Spagnolo
U20 Italy
(Euro U20)
1
Lukas Stegbauer
GEOSAN Kolin
(CZE-1)
2
Dominik Stepan
GEOSAN Kolin
(CZE-1)
1
Jan Sterba
BK ARMEX Decin
(CZE-1)
BK KVIS Pardubice
(CZE-1)
4
Benjamin Kirkwood Stevens
NH Ostrava
(CZE-1)
2
Petr Stovicek
Slavia Praha
(CZE-1)
2
Matthew Strazel
U18 LDLC ASVEL
(ANGT)
1
Maksim Sturanovic
BK ARMEX Decin
(CZE-1)
6
Astthor Svalason
U18 Iceland
(Euro U18 B)
1
Jan Svandrlik
Opava
(CZE-1)
2
Ondrej Svec
USK Praha
(CZE-1)
2
Spencer Svejcar
ERA Nymburk
(CZE-1)
2
Max Svendsen
U18 Norway
(Euro U18 B)
1
Simon Svoboda
Basket Brno
(CZE-1)
2
Matej Svoboda
BK ARMEX Decin
(CZE-1)
6
Stepan Svoboda
NH Ostrava
(CZE-1)
5
Michal Svoboda
NH Ostrava
(CZE-1)
5
Igor Patrik Svoboda
NH Ostrava
(CZE-1)
1
Michal Svojanovsky
BK KVIS Pardubice
(CZE-1)
1
Kamil Svrdlik
BK KVIS Pardubice
(CZE-1)
2
Pablo Tamba
U20 Spain
(Euro U20)
1
Ismael Tamba
U20 Spain
(Euro U20)
1
Timo Tani
U18 Luxembourg
(Euro U18 B)
1
Will Tavares
Slavia Praha
(CZE-1)
1
Aleksander Hess Teigland
U18 Norway
(Euro U18 B)
1
Pau Tendero
U18 FC Barcelona
(ANGT)
1
Alexander Thompson
Slavia Praha
(CZE-1)
6
Boris Tisma
U20 Croatia
(Euro U20)
1
Wojciech Tomaszewski
U18 Poland
(Euro U18 B)
1
Djordje Topolovic
U18 Bosnia and Herzegovina
(Euro U18 B)
1
Marques Townes
Opava
(CZE-1)
1
Jase Townsend
Olomoucko
(CZE-1)
4
Fredrik Trana
U18 Norway
(Euro U18 B)
1
Ivan Trojan
Opava
(CZE-1)
1
Jakub Tuma
ERA Nymburk
(CZE-1)
2
Kevin Tyml
NH Ostrava
(CZE-1)
1
Frantisek Vana
Usti nad Labem
(CZE-1)
2
Lesley Varner
Slavia Praha
(CZE-1)
6
Milenko Veljkovic
GEOSAN Kolin
(CZE-1)
1
Felix Vlaminck
U18 Luxembourg
(Euro U18 B)
1
Dalibor Vlk
USK Praha
(CZE-1)
2
Chris Vogt
Olomoucko
(CZE-1)
5
Tomas Vyoral
BK KVIS Pardubice
(CZE-1)
2
Marek Vyroubal
USK Praha
(CZE-1)
2
A.J. Walton
BK ARMEX Decin
(CZE-1)
5
Elijah Weaver
NH Ostrava
(CZE-1)
1
Torkel Westby
U18 Norway
(Euro U18 B)
1
Elyjah Williams
NH Ostrava
(CZE-1)
6
Dominik Zak
Olomoucko
(CZE-1)
6
Szymon Zapala
U18 Poland
(Euro U18 B)
1
Tomas Zdanavicius
Basket Brno
(CZE-1)
2
Lejson Zekiri
U18 North Macedonia
(Euro U18 B)
1
David Zikla
Usti nad Labem
(CZE-1)
1