All Leagues
NBA
WNBA
Olympics Women
Olympics Men
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Belarus
Belarus - Premier League
Teams
Gomel
Andrey Prikhodko
Andrey
Prikhodko
Opponents
Jan 6, 2000 (24 years old)
Belorussian
1m95 / 6-5
PF
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="174745" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Andrey Prikhodko has faced 207 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Kapachev
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Taylor Adway
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Andrey Ageenko
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Ivan Aladka
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
4
Maksim Alekseev
RGUOR Minsk
(BLR-1)
2
Konstantin Andreev
RGUOR Minsk
(BLR-1)
2
Viktar Ausepian
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
2
Mikita Bahdzel
Prinemanye
(BLR-1)
2
Mikita Balaban
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Ivan Balduev
RGUOR Minsk
(BLR-1)
2
Daniil Barysevich
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
6
Dzmitry Barysionak
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
3
Yauheni Beliankou
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
3
Dmitriy Bezrychenko
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
3
Pavel Bliznets
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
5
Uladzislau Blizniuk
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
5
Vladislav Bliznyuk
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
2
Andrei Bobkov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Aleksey Bochkar
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Nikita Borodin
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
2
Anton Boyarin
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
3
Artsiom Brashko
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Vatslav Bugaev
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
4
Viacheslav Buldyk
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Alexandr Butkevich
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Timofey Bystrov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
4
Kiryl Chumakov
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
6
Dmitriy Chumakov
Grodno-93
(BLR-1)
2
Justin Coleman
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Tavin Cummings
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Maksim Dabravolski
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Sergey Dadukin
Grodno-93
(BLR-1)
5
Mikita Dashkevich
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
4
Brooks Debisschop
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Aleksandr Derjavcev
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
4
Ilya Dolnikov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Timur Dryukov
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
Grodno-93
(BLR-1)
6
Vladislav Dubovik
Prinemanye
(BLR-1)
1
Mihail Ermonin
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Sergey Fedorchuk
Brest Region
(BLR-1)
8
Anton Gaidel
Prinemanye
(BLR-1)
2
Kirill Geraschenko
Brest Region
(BLR-1)
4
Nikita Gerasimovich
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
1
Roman Gest
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
2
Egor Gil
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
4
Aleksandr Gogarev
RGUOR Minsk
(BLR-1)
2
Nazar Guliev
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Nikita Hadun
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
3
Maxim Hailo
Brest Region
(BLR-1)
2
Maxim Hantsevich
Brest Region
(BLR-1)
2
Alexander Harkevich
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
3
Darol Hernandez
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Raman Hests
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
8
Andrey Horuzhy
Prinemanye
(BLR-1)
4
Yuriy Ignatiev
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
3
Aleksey Iudkin
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Evgeni Ivanov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Devin Johnson
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Viktar Kachalouski
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Aliaksei Kachan
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
5
Pavyel Kadol
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
2
Aleksandr Kalugin
Prinemanye
(BLR-1)
4
Ivan Kalyaev
Grodno-93
(BLR-1)
6
Pavel Karasevich
Grodno-93
(BLR-1)
2
Timofey Karpuk
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
Brest Region
(BLR-1)
6
Aliaksei Kavaleuski
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
3
Nikita Kazimirchenko
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Aleksandr Kharkevich
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Daniil Kolesnikov
Brest Region
(BLR-1)
5
Anatoliy Konev
Prinemanye
(BLR-1)
3
Valentin Konovchuk
Brest Region
(BLR-1)
3
Aleksandr Kopacev
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Maksim Koratcov
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
7
Vyacheslau Korzh
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Vyacheslav Korzh
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Daniil Kosko
RGUOR Minsk
(BLR-1)
1
Aleksandr Kozelkov
RGUOR Minsk
(BLR-1)
1
Ivan Kozhdan
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Maksym Kozlovets
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Egor Kranin
Prinemanye
(BLR-1)
4
Grigory Kruk
Grodno-93
(BLR-1)
Prinemanye
(BLR-1)
5
Uladzimir Krysevich
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
2
Fedor Kryukov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Andriy Kulish
Grodno-93
(BLR-1)
4
Yaroslav Kurapov
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Dmitry Kuratnik
Grodno-93
(BLR-1)
5
Arseni Kustrei
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
4
Ruslan Kutskevich
Prinemanye
(BLR-1)
2
Dzmitry Kuzmin
Grodno-93
(BLR-1)
4
Artem Labor
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Vladislav Lagodich
Brest Region
(BLR-1)
6
Nikita Lagun
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
3
Aleksandr Lavrenov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Vitaly Lebedev
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
8
Arseniy Ledivskiy
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
1
Maxim Legchilin
Prinemanye
(BLR-1)
Grodno-93
(BLR-1)
4
Sergey Lemeshevskiy
Prinemanye
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
5
Maksim Liutych
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
4
Artsiom Lukyanenka
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
4
Artemi Lyashuk
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Dmitriy Mahnach
Prinemanye
(BLR-1)
2
Oleg Makarov
Grodno-93
(BLR-1)
1
Rostislav Makavchik
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Daniil Makritskiy
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
3
Artem Malkov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
3
Jan Marynin
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
4
Andrei Mastou
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Nikita Matsal
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
6
Daniil Matselia
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
3
Ruslan Matusevich
Brest Region
(BLR-1)
3
Dupree McBrayer
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Taras Miatsezh
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
3
Timur Michailov
RGUOR Minsk
(BLR-1)
2
Timofey Mikyanets
RGUOR Minsk
(BLR-1)
1
Ilya Milashevskiy
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Maksym Miroshnychenko
Grodno-93
(BLR-1)
5
Yury Mishukov
Grodno-93
(BLR-1)
4
Vladislav Moroz
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
5
Pavel Moroz
Brest Region
(BLR-1)
2
Sergey Moshko
Brest Region
(BLR-1)
3
Nikita Myts
Brest Region
(BLR-1)
6
Nikita Nadeev
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Dmitriy Naumenko
Prinemanye
(BLR-1)
1
Andrei Navoichyk
Grodno-93
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
3
Aliaksei Navoichyk
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
6
Aleksey Navoychyk
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Valentin Nazarov
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
4
David Odiah
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
2
Andrey Ojgo
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Karim Oniogo
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
4
Marsel Ovsepian
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
5
Vladislav Pahomov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Vadzim Paiko
RGUOR Minsk
(BLR-1)
2
Illia Palanevich
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
6
Evgeniy Pankratovic
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
4
Kanstantsin Pasko
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Bendzhamin Pavel Dudu
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Daniil Petruchenko
RGUOR Minsk
(BLR-1)
1
Ruslan Pischeyko
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
5
Artur Pischulenok
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
4
German Plotnikov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
2
Gleb Pogrebickiy
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Nikita Porohnenko
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Timofey Porolev
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
2
Egor Potupchik
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
5
Andrei Rahozenka
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
3
Ivan Rekun
Brest Region
(BLR-1)
3
Mihail Rogaschuk
Brest Region
(BLR-1)
2
Dmitriy Roslikov
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
5
Roman Rubinshteyn
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
4
Andrey Rusak
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Siarhei Sapegin
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
5
Konstantin Satsuk
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
2
Evheniy Savostian
Prinemanye
(BLR-1)
3
Maksim Sazonov
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
Grodno-93
(BLR-1)
6
Artem Sekushenko
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
4
Ilya Sharipov
Grodno-93
(BLR-1)
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
4
Grigoriy Sharko
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Anton Shchurko
Brest Region
(BLR-1)
10
Aleksey Shevchenko
RGUOR Minsk
(BLR-1)
1
Roman Shishin
Brest Region
(BLR-1)
1
Artem Shkuratov
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
2
Ernest Shundryk
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
Prinemanye
(BLR-1)
3
Maksim Shustau
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
3
Vladislav Shvakel
Prinemanye
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
Grodno-93
(BLR-1)
6
Dmitry Shved
Brest Region
(BLR-1)
4
Kiril Sitnik
Grodno-93
(BLR-1)
4
Denis Sivatskiy
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
6
Evgeni Smyrnov
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
5
Nikita Solgan
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
6
Dmitriy Solyshko
Brest Region
(BLR-1)
6
Konstantin Solyshko
Brest Region
(BLR-1)
4
Andrei Stabrouski
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
5
Brian Starr
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Mikita Stasilevich
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
2
Alexander Strauther-Griggsby
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Meexaeel Strigotskiy
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
3
Vadzim Stubeda
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
7
Pavel Suvorov
Grodno-93
(BLR-1)
6
Sergey Tatur
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
5
Ivan Terehov
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Michail Tolkachev
Prinemanye
(BLR-1)
6
Egor Tomashevskiy
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Alexander Toru
Brest Region
(BLR-1)
5
Vadzim Tratsiak
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
7
Vadim Tretyak
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Alex Tsynkevich
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
6
Arseni Tugarinov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
4
Stainslau Ulyanka
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
6
Alyeksyey Vaseelyenko
Prinemanye
(BLR-1)
6
Anton Vashkevich
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
5
Kiryl Vaskautsou
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Vladislav Vinnikov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Kirill Vinokurov
Brest Region
(BLR-1)
Grodno-93
(BLR-1)
7
Alexander Vodeyko
Prinemanye
(BLR-1)
3
Kiril Volodkin
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Maksim Vyrvich
Brest Region
(BLR-1)
2
Michael Waido
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
1
Aleksey Yanchuk
Brest Region
(BLR-1)
8
Aleksandr Yasevich
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
3
Tsimafei Yeusiyevich
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
3
Alexey Yudkin
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Henadziy Zakhar
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Anton Zaretski
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
7
Anton Zaretskiy
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Sergey Zarovskiy
Brest Region
(BLR-1)
3
Vladislav Zhmailik
Prinemanye
(BLR-1)
4