All Leagues
NBA
WNBA
Olympics Women
Olympics Men
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
France
France - NM1
Teams
Valence-Condom
Dimitri Salles
Dimitri
Salles
Opponents
May 5, 1984 (40 years old)
French
1m80 / 5-11
PG
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="17438" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Dimitri Salles has faced 413 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Alexis Ajinca
Pôle France
(FRA-3)
3
Anthony Allen
Bordeaux
(FRA-3)
1
Mickael Altier
Rouen
(FRA-3)
1
Alexandre Amet
Bondy
(FRA-3)
Charleville-Méz.
(FRA-3)
3
Sami Ameziane
Bondy
(FRA-3)
2
Mehdi Amghar
Levallois SCB
(FRA-3)
1
Richard Anderson
Angers
(FRA-3)
1
Romain Appel
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
Blois
(FRA-3)
3
Jorge Arteaga
Vanves
(FRA-3)
2
Karim Atamna
Lievin
(FRA-3)
2
Alexandre Atinkpahoun
Saint-Vallier
(FRA-3)
Angers
(FRA-3)
4
Gregory Babin
Vanves
(FRA-3)
2
Jason Bach
Pôle France
(FRA-3)
3
Gregory Badia
Toulouges
(FRA-3)
1
Johan Badian
Autun
(FRA-3)
1
Guibril Badji
Poitiers
(FRA-3)
2
Baide Baikoua
Poitiers
(FRA-3)
1
Abgue Barakaou
Charleville-Méz.
(FRA-3)
Longwy
(FRA-3)
2
Jean-Daniel Barrouillet
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
5
Cedric Baspin
Nanterre
(FRA-3)
1
Hady Bass
Bordeaux
(FRA-3)
1
Yassine Bassine
Sapela
(FRA-3)
2
Remi Bastien
Longwy
(FRA-3)
1
Mathieu Bauduin
Pôle France
(FRA-3)
1
Jessie Begarin
Pôle France
(FRA-3)
4
Igor Beljanski
Angers
(FRA-3)
1
Antoine Belkessa
Lievin
(FRA-3)
1
Marc Benard
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
Le Portel
(FRA-3)
4
Florent Beng
Quimper
(FRA-3)
1
Lesly Bengaber
Bondy
(FRA-3)
2
Cedric Bertorelle
Boulazac
(FRA-3)
2
Rafael Berumen
Longwy
(FRA-3)
1
Maxime Beunard
Nanterre
(FRA-3)
1
Rajko Bijelovic
Feurs
(FRA-3)
5
Erroyl Bing
Limoges
(FRA-3)
2
Alexander Bisaro
Nanterre
(FRA-3)
1
Brice Bisseni
Golfe Juan
(FRA-3)
1
Ludovic Blauwart
Le Portel
(FRA-3)
1
Jean-Bernard Blein
Sapela
(FRA-3)
3
Emmanuel Blein
Feurs
(FRA-3)
1
Johan Blot
Autun
(FRA-3)
1
Maxime Boire
Feurs
(FRA-3)
5
Xavier Boivin
Saint-Chamond
(FRA-3)
3
Romain Bonneau
Poitiers
(FRA-3)
1
Gregory Bonneau
Poitiers
(FRA-3)
Autun
(FRA-3)
2
Pierre-Louis Bonneau
Blois
(FRA-3)
Levallois SCB
(FRA-3)
3
Guillaume Bonneau
Poissy
(FRA-3)
2
Mourad Boughedir
Limoges
(FRA-3)
1
Benjamin Boutry
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
4
Mathieu Boutry
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
1
Nehemiah Brazil
Feurs
(FRA-3)
1
Eric Broallier
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
3
Pierre Brochard
Bondy
(FRA-3)
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
Nanterre
(FRA-3)
5
Renaud Brocheray
Bordeaux
(FRA-3)
3
Frederic Broliron
Longwy
(FRA-3)
4
Charles-Henri Bronchard
Autun
(FRA-3)
2
Mylo Brooks
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
2
Zeljko Bubanja
Saint-Chamond
(FRA-3)
2
Julien Busseuil
Le Portel
(FRA-3)
1
Nicolas Calatrava
Longwy
(FRA-3)
2
Bastien Capy
Charleville-Méz.
(FRA-3)
1
Don Carlisle
Vanves
(FRA-3)
2
Cyril Carnot
Longwy
(FRA-3)
2
Yann Casanova
Saint-Chamond
(FRA-3)
1
Frens Jowhe Casseus
Pôle France
(FRA-3)
2
Olivier Cassus
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
1
Neil Chadderdon
Toulouges
(FRA-3)
2
Hedi Chalghoumi
Sapela
(FRA-3)
1
Donald Chantreau
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
4
Julien Chardon
Blois
(FRA-3)
2
Hubert Chartier
Vanves
(FRA-3)
2
David Cilly
Boulazac
(FRA-3)
2
Aurelien Cintract
Toulouges
(FRA-3)
2
Souarata Cisse
Pôle France
(FRA-3)
1
Darius Ciuta
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
2
Mathieu Cizeau
Blois
(FRA-3)
1
Benoit Claude
Quimper
(FRA-3)
1
Rony Coco
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
3
Jean-Philippe Cohen
Saint-Vallier
(FRA-3)
3
Jerome Coleman
Levallois SCB
(FRA-3)
1
Sebastien Collet
Sablé
(FRA-3)
2
Remi Conderanne
Boulazac
(FRA-3)
1
Aaron Coombs
Saint-Chamond
(FRA-3)
2
Justin Cornud
Saint-Vallier
(FRA-3)
1
Mory Correa
Sablé
(FRA-3)
1
Julien Cortey
Feurs
(FRA-3)
4
Jeremy Coste
Saint-Vallier
(FRA-3)
1
Guillaume Costentin
Poitiers
(FRA-3)
5
Souleymane Coulibaly
Toulouges
(FRA-3)
Blois
(FRA-3)
2
Baptiste Cransac
Limoges
(FRA-3)
2
Alexandre Crasnier
Angers
(FRA-3)
1
Matej Cresnik
Blois
(FRA-3)
1
Aldo Curti
Pôle France
(FRA-3)
2
Eugene Dabney
Le Portel
(FRA-3)
1
Gregory Daniel
Limoges
(FRA-3)
1
Thomas Darnauzan
Nanterre
(FRA-3)
1
Maxime Dausse
Rodez
(FRA-3)
2
Marc Davidson
Charleville-Méz.
(FRA-3)
1
Gauthier Deblangy
Golfe Juan
(FRA-3)
1
Nicolas Decline
Saint-Chamond
(FRA-3)
1
Akim Defoe
Le Portel
(FRA-3)
2
Xavier Delarue
Rouen
(FRA-3)
1
Kevin Delblond
Blois
(FRA-3)
2
Jesse Delhomme
Bordeaux
(FRA-3)
2
Camille Delhorbe
Bordeaux
(FRA-3)
Limoges
(FRA-3)
4
Sylvain Delorme
Longwy
(FRA-3)
3
Frederic Demontoux
Autun
(FRA-3)
1
David Denave
Saint-Chamond
(FRA-3)
2
Adrien Dessart
Longwy
(FRA-3)
1
Yann Devehat
Poitiers
(FRA-3)
5
Benjamin Devez
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
4
Mamadou Dia
Saint-Chamond
(FRA-3)
3
Diamory Diakite
Poissy
(FRA-3)
2
Moustafa Diallo
Longwy
(FRA-3)
Saint-Chamond
(FRA-3)
4
Nicholas Dillon
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
2
Andy Diop Tremoulet
Bordeaux
(FRA-3)
3
Antoine Diot
Pôle France
(FRA-3)
2
Mathieu Donnard
Sablé
(FRA-3)
2
Yannick Doro
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
2
Jean-Maxime Doron
Saint-Chamond
(FRA-3)
1
Emmanuel Driss
Nanterre
(FRA-3)
2
Sami Driss
Nanterre
(FRA-3)
Vanves
(FRA-3)
3
Johan Duboquet
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
2
David Dubosc
Rouen
(FRA-3)
1
Florian Ducard
Golfe Juan
(FRA-3)
1
Cyril Ducloux
Vanves
(FRA-3)
1
Alexandre Dudouet
Lievin
(FRA-3)
2
Arnaud Duffort
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
1
Adrien Dumoulin
Feurs
(FRA-3)
5
Vincent Dupont
Vanves
(FRA-3)
2
Jean-Marc Dupraz
Levallois SCB
(FRA-3)
1
X Ekwakwe
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
1
X Eyheramendy
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
1
Allan Fall
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
2
Sidy Faye
Sapela
(FRA-3)
2
Beranger Felix
Sablé
(FRA-3)
2
Beranger Felix
Longwy
(FRA-3)
1
Redouane Fergati
Sapela
(FRA-3)
Saint-Chamond
(FRA-3)
4
Pascal Fleury
Charleville-Méz.
(FRA-3)
1
Jerome Florenson
Toulouges
(FRA-3)
2
Yann Fonteneau
Rodez
(FRA-3)
2
John Ford
Quimper
(FRA-3)
1
Christopher Foulon
Levallois SCB
(FRA-3)
1
Laurent Fourestier
Rodez
(FRA-3)
2
Christophe Fournier
Charleville-Méz.
(FRA-3)
1
Pierre-Philippe Gauduin
Blois
(FRA-3)
1
Benjamin Gauthier
Feurs
(FRA-3)
1
Nicolas Gayon
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
4
Julien Geay
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
4
Manuel Genestoux
Rodez
(FRA-3)
2
David Georges
Nanterre
(FRA-3)
1
Julien Geourjon
Saint-Vallier
(FRA-3)
1
Morgan Gilles
Saint-Vallier
(FRA-3)
1
Julien Giraud
Feurs
(FRA-3)
3
Benjamin Giraut
Lievin
(FRA-3)
2
Jonathan Godin
Le Portel
(FRA-3)
1
Cedric Gomez
Poitiers
(FRA-3)
2
Nicolas Gonzales
Limoges
(FRA-3)
1
Martial Gotagni
Poissy
(FRA-3)
2
Olivier Gouez
Pôle France
(FRA-3)
1
Zach Gourde
Feurs
(FRA-3)
5
Goran Gramatikov
Feurs
(FRA-3)
1
Guillaume Granotier
Quimper
(FRA-3)
1
Nicolas Gregoire
Feurs
(FRA-3)
3
Guy Guedegbe
Saint-Chamond
(FRA-3)
1
Pierre-Yves Guillard
Poitiers
(FRA-3)
5
Pierre Guillermet
Autun
(FRA-3)
1
Nasser Haif
Rouen
(FRA-3)
1
Farid Haif
Levallois SCB
(FRA-3)
1
Pierrick Hardy
Poitiers
(FRA-3)
2
Mickael Hay
Angers
(FRA-3)
1
Edine Haznadar
Toulouges
(FRA-3)
2
Rodolphe Hebert
Nanterre
(FRA-3)
3
Damien Herard
Quimper
(FRA-3)
1
Meldin Ibricic
Poitiers
(FRA-3)
2
Laurent Indaburu
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
1
Michel Ipouck
Poitiers
(FRA-3)
4
Davont Jackson
Limoges
(FRA-3)
1
Edwin Jackson
Pôle France
(FRA-3)
2
Paul Jacobs
Autun
(FRA-3)
1
Herve Jalce
Levallois SCB
(FRA-3)
2
Hugues Jannel
Pôle France
(FRA-3)
1
Faustin Jardry
Autun
(FRA-3)
1
Louvenor Jean Pierre
Poissy
(FRA-3)
2
Michel Jean-Baptiste Adolphe
Lievin
(FRA-3)
1
Jerome Jean-Philippe
Boulazac
(FRA-3)
1
Eric John
Angers
(FRA-3)
1
Teva Johnson
Levallois SCB
(FRA-3)
1
Marc Judith
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
3
Ali Kacemi
Longwy
(FRA-3)
2
Sebastien Kancel
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
4
Piotr Karolak
Poitiers
(FRA-3)
1
Melvin Karsenti
Saint-Chamond
(FRA-3)
1
Lukasz Kasperzec
Levallois SCB
(FRA-3)
2
Ville Kaunisto
Limoges
(FRA-3)
2
Tomas Kersis
Bondy
(FRA-3)
Saint-Chamond
(FRA-3)
4
Anicet Kessely
Levallois SCB
(FRA-3)
2
Christopher Ketmi
Nanterre
(FRA-3)
1
Bienvenue Kindoki
Le Portel
(FRA-3)
1
Patrice Koenig
Longwy
(FRA-3)
2
Antoine Kreder
Poissy
(FRA-3)
2
Alexis Kreps
Longwy
(FRA-3)
2
Victor Ladine
Nanterre
(FRA-3)
1
Cedric Lalanne
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
1
Olivier Lamothe
Lievin
(FRA-3)
Autun
(FRA-3)
3
Sebastien Larre
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
3
Thomas Larrouquis
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
2
Robert Laszlo
Saint-Chamond
(FRA-3)
1
Kevin Latchimy
Toulouges
(FRA-3)
2
Samuel Latioui
Le Portel
(FRA-3)
2
Michaël Laurent
Saint-Chamond
(FRA-3)
4
Thomas Lavanchy
Saint-Chamond
(FRA-3)
4
Jerome Lavis
Boulazac
(FRA-3)
2
Pierrick Lazare
Limoges
(FRA-3)
3
Etienne Lazzarotto
Pôle France
(FRA-3)
1
Jean-Emmanuel Le Brun
Rouen
(FRA-3)
1
Olivier Lebrun-Dideron
Golfe Juan
(FRA-3)
1
Guillaume Leburgue
Saint-Vallier
(FRA-3)
Boulazac
(FRA-3)
4
Jerome Lellouche
Golfe Juan
(FRA-3)
1
Vincent Lemon
Bondy
(FRA-3)
2
Benjamin Lemort
Saint-Vallier
(FRA-3)
1
Jerome Lentz
Rodez
(FRA-3)
1
Julien Lesieu
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
2
David Lesmond
Golfe Juan
(FRA-3)
1
Fabrice Letard
Longwy
(FRA-3)
1
Jean-Noel Leuly
Saint-Vallier
(FRA-3)
1
Cyril Lhomond
Poitiers
(FRA-3)
1
Alexandros Liatsos
Quimper
(FRA-3)
1
Antoine Liebert
Lievin
(FRA-3)
1
Hugo Lopenague
Bordeaux
(FRA-3)
3
Occlidio Lopes
Longwy
(FRA-3)
6
Antonio Lopez
Golfe Juan
(FRA-3)
1
Nasser Loubibet
Levallois SCB
(FRA-3)
1
Jean-Philippe Ludon
Poissy
(FRA-3)
2
Jimmy Lupot
Feurs
(FRA-3)
2
Abdoulaye M'baye
Pôle France
(FRA-3)
4
Mouhamadou M'bodji
Rodez
(FRA-3)
2
Alioune M'boup
Bordeaux
(FRA-3)
3
Madany Macalou
Sablé
(FRA-3)
Poissy
(FRA-3)
4
Troy Mack
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
2
Patrick Mageot
Longwy
(FRA-3)
Sapela
(FRA-3)
3
Damien Mailleux
Sablé
(FRA-3)
2
Cyrille Mainnemarre
Poissy
(FRA-3)
2
Teddy Maizeroi
Longwy
(FRA-3)
1
Bosko Majstorovic
Limoges
(FRA-3)
2
Samuel Maleyran
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
2
Vincent Mandengue
Vanves
(FRA-3)
2
Cyril Manicord
Limoges
(FRA-3)
2
Mejdi Mansar
Sapela
(FRA-3)
2
Oumar Mar
Longwy
(FRA-3)
1
Vincent Margueritte
Quimper
(FRA-3)
1
Didier Marquaire
Longwy
(FRA-3)
2
Jean-Adrien Martin
Saint-Vallier
(FRA-3)
1
Remy Martin-Peral
Poitiers
(FRA-3)
Poissy
(FRA-3)
4
Medhi Mary
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
2
Georges-henri Massenya
Saint-Chamond
(FRA-3)
2
Alexandre Maubayou
Poitiers
(FRA-3)
4
Sylvain Maynier
Poitiers
(FRA-3)
2
Dimitri Mazarin
Le Portel
(FRA-3)
1
Jonathan McClark
Levallois SCB
(FRA-3)
1
Frederic Meheut
Bordeaux
(FRA-3)
3
Thomas Mendez De Vigo
Pôle France
(FRA-3)
1
Philippe Mercier
Sablé
(FRA-3)
1
Marc Mercier
Blois
(FRA-3)
1
Alexis Merle
Saint-Chamond
(FRA-3)
4
Benjamin Merle
Feurs
(FRA-3)
1
Robert Michalski
Poitiers
(FRA-3)
5
Charles Michee
Sapela
(FRA-3)
3
Sebastien Micoulet
Saint-Vallier
(FRA-3)
1
Dragan Milic
Longwy
(FRA-3)
1
Frederic Minet
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
Longwy
(FRA-3)
4
Maixant Mombollet
Poissy
(FRA-3)
2
Franck Monpounga
Feurs
(FRA-3)
Boulazac
(FRA-3)
4
Stephane Monschau
Quimper
(FRA-3)
1
Jean-Michel Montabord
Sapela
(FRA-3)
2
Eddy Morand
Lievin
(FRA-3)
1
David Morin
Longwy
(FRA-3)
2
Gerrick Morris
Longwy
(FRA-3)
1
Matthieu Mortier
Le Portel
(FRA-3)
1
Antoine Mortier
Le Portel
(FRA-3)
1
Kevin Mouchi
Sapela
(FRA-3)
2
Reiner Mougnol
Levallois SCB
(FRA-3)
3
Pierrick Moukenga
Bordeaux
(FRA-3)
1
Erwan Mourier
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
1
Jeremy Mourino
Rodez
(FRA-3)
1
Gaetan Muller
Feurs
(FRA-3)
Autun
(FRA-3)
3
Benoit Mutel
Vanves
(FRA-3)
1
Abdoulaye N'diaye
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
1
Alexandre N'kembe
Bondy
(FRA-3)
Le Portel
(FRA-3)
3
Joseph N'sima
Toulouges
(FRA-3)
1
Troy Nesmith
Blois
(FRA-3)
2
Jean-Christophe Niviere
Levallois SCB
(FRA-3)
2
Olivier Oriol
Saint-Chamond
(FRA-3)
2
Karim Ouattara
Rodez
(FRA-3)
1
Youcef Ouldyassia
Levallois SCB
(FRA-3)
1
Ludovic Outtier
Le Portel
(FRA-3)
2
Joseph Owona
Bordeaux
(FRA-3)
4
Gokhan Ozcelik
Saint-Vallier
(FRA-3)
1
Nenad Papic
Levallois SCB
(FRA-3)
1
Ludovic Patey
Saint-Chamond
(FRA-3)
5
J.r. Patrick
Limoges
(FRA-3)
1
Jean-Richard Paul
Limoges
(FRA-3)
1
Roderick Pegon
Feurs
(FRA-3)
1
Christophe Pellegrini
Autun
(FRA-3)
1
Marc-Antoine Pellin
Pôle France
(FRA-3)
1
Anthony Penuisic
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
2
Brice Petit
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
4
Philippe Pezet
Blois
(FRA-3)
2
Thomas Pichierri
Lievin
(FRA-3)
1
Aude Pierre Joseph
Le Portel
(FRA-3)
3
Anthony Pintenat
Sapela
(FRA-3)
1
Leon Piper
Nanterre
(FRA-3)
Le Portel
(FRA-3)
2
David Pipereau
Blois
(FRA-3)
1
Etienne Plateau
Pôle France
(FRA-3)
1
Guillaume Pons
Nanterre
(FRA-3)
3
Jean-Francois Porcher
Autun
(FRA-3)
3
Demetrius Porter
Levallois SCB
(FRA-3)
1
Francois Preira
Feurs
(FRA-3)
Bordeaux
(FRA-3)
6
Christian Priso
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
1
Didier Przygoda
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
3
Christian Radium
Nanterre
(FRA-3)
3
Vesko Radnic
Autun
(FRA-3)
3
Alexis Rambur
Rouen
(FRA-3)
1
Tony Ramphort
Longwy
(FRA-3)
2
Igor Ratkovic
Boulazac
(FRA-3)
1
Loïc Raymond
Vanves
(FRA-3)
2
Antso Razafindrabe
Blois
(FRA-3)
2
Hubert Register
Nanterre
(FRA-3)
1
Paul-miguel Regnier
Pôle France
(FRA-3)
2
Jean-Francois Reymond
Feurs
(FRA-3)
5
Lucas Ribotta
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
1
Paul Richard
Levallois SCB
(FRA-3)
1
Kelvin Robinson
Bondy
(FRA-3)
Lievin
(FRA-3)
4
Willy Romain
Pôle France
(FRA-3)
1
Olivier Romain
Pôle France
(FRA-3)
2
Sylvain Rosnet
Poitiers
(FRA-3)
4
Steve Ross
Rodez
(FRA-3)
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
3
Mathieu Sagadin
Toulouges
(FRA-3)
1
Pierre Sagot
Boulazac
(FRA-3)
1
Kadafi Saidi Houmadi
Lievin
(FRA-3)
2
Aurelien Salmon
Pôle France
(FRA-3)
2
Anthony Santoro
Longwy
(FRA-3)
2
Jeremy Sarre
Limoges
(FRA-3)
1
Yoann Sauzereau
Bordeaux
(FRA-3)
1
Mathias Schubler
Sapela
(FRA-3)
1
Jerry Scroffernecher
Charleville-Méz.
(FRA-3)
1
Albert Sebag
Golfe Juan
(FRA-3)
1
Stephane Seke
Boulazac
(FRA-3)
1
Willy Senegal
Le Portel
(FRA-3)
1
Versile Shaw
Nanterre
(FRA-3)
1
Maxime Smagge
Angers
(FRA-3)
1
Roy Smallwood
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
2
Emmanuel Soeria Ouamba
Feurs
(FRA-3)
Longwy
(FRA-3)
3
Williams Soliman
Rouen
(FRA-3)
1
Borivoje Stanisic
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
2
Maurice Stephens
Bordeaux
(FRA-3)
4
Mark Stevenson
Saint-Chamond
(FRA-3)
1
Dragan Stipanovic
Feurs
(FRA-3)
1
Pawel Storozynski
Limoges
(FRA-3)
2
Derrick Stroud
Le Portel
(FRA-3)
1
Nicolas Strunc
Quimper
(FRA-3)
1
Olivier Sulpice
Saint-Vallier
(FRA-3)
4
Aleksandar Sveljo
Longwy
(FRA-3)
1
Harold Swanagan
Autun
(FRA-3)
1
Omar Sylla
Rodez
(FRA-3)
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
2
Diamory Sylla
Limoges
(FRA-3)
4
Lassana Sylla
Levallois SCB
(FRA-3)
1
Guillaume Szaszczak
Le Portel
(FRA-3)
1
Mathieu Szymkowiack
Toulouges
(FRA-3)
1
Bojan Tadic
Longwy
(FRA-3)
3
Name Tandia
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
5
Eric Taylor
Le Portel
(FRA-3)
1
Steed Tchicamboud
Autun
(FRA-3)
1
Mathieu Tensorer
Quimper
(FRA-3)
1
Rodrigue Tetainanuarii
Longwy
(FRA-3)
Boulazac
(FRA-3)
2
David Thevenon
Limoges
(FRA-3)
Angers
(FRA-3)
5
Arnauld Thinon
Poitiers
(FRA-3)
2
Cheikhou Thioune
Charleville-Méz.
(FRA-3)
1
Anthony Thomas
Sablé
(FRA-3)
2
Benjamin Thomas
Saint-Vallier
(FRA-3)
4
Benjamin Tillon
Feurs
(FRA-3)
2
Fernando Tonella
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
2
Aurelien Toto N'kote
Le Portel
(FRA-3)
2
Lassana Toure
Nanterre
(FRA-3)
2
Yacouba Toure
Saint-Vallier
(FRA-3)
3
Nicolas Trabucco
Sapela
(FRA-3)
2
Mantcha Traore
Saint-Vallier
(FRA-3)
3
Silvye Turkovic
Vanves
(FRA-3)
2
Mickael Urie
Charleville-Méz.
(FRA-3)
1
Milan Vasic
Boulazac
(FRA-3)
1
Ludovic Vaty
Pôle France
(FRA-3)
5
Marvin Vebobe
Pôle France
(FRA-3)
1
Diego Vebobe
Golfe Juan
(FRA-3)
1
X Veenstra
Feurs
(FRA-3)
1
Mickael Verove
Rouen
(FRA-3)
1
Jose Vespasien
Levallois SCB
(FRA-3)
2
Jean-Pierre Ville
Feurs
(FRA-3)
1
Zoran Viskovic
Lievin
(FRA-3)
2
Olivier Vivies
Feurs
(FRA-3)
2
Dejan Vucicevic
Boulazac
(FRA-3)
1
Stephane Wagner
Boulazac
(FRA-3)
2
Dean Walker
Nanterre
(FRA-3)
2
Mike Wallace
Poitiers
(FRA-3)
5
Jacques Wampfler
Limoges
(FRA-3)
2
Mekeli Wesley
Autun
(FRA-3)
1
Darnell Williams
Rouen
(FRA-3)
1
Joseph Williams
Sapela
(FRA-3)
2
Raphael Wilson
Pôle France
(FRA-3)
2
Mohamed Woni
Boulazac
(FRA-3)
1
Rasheed Wright
Saint-Vallier
(FRA-3)
4
Sebastien Yevadian
Sapela
(FRA-3)
1
Redhouane Zaari
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
1
Roberto Zameo
Autun
(FRA-3)
2