All Leagues
NBA
WNBA
Olympics Women
Olympics Men
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Finland
Finland - 1st Division (A)
Teams
ONMKY
Jani Siivikko
Jani
Siivikko
Opponents
Aug 5, 1979
Finnish
1m75 / 5-9
PG
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="12109" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Jani Siivikko has faced 202 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Otto Aalto
Raiders Basket
(FIN-2)
1
Bilal Abdullah
Riento Synatsalo
(FIN-2)
1
Cory Abercrombie
Aanekosken Huima
(FIN-2)
Forssan Koripojat
(FIN-2)
2
Jarkko Aho
HBA-Marsky
(FIN-2)
2
Miska Ahokas
Ura Basket
(FIN-2)
3
Jan-axel Alanko
Ura Basket
(FIN-2)
1
Eze Andrews
Ura Basket
(FIN-2)
1
Yannick Anzuluni
Pyrintö Akatemia A
(FIN-2)
1
Melvin Baker
Helsinki Seagulls
(FIN-2)
1
Walter Baxley
Kobrat
(FIN-2)
2
Stefan Beatovic
Helsinki Seagulls
(FIN-2)
Porvoon Tarmo
(FIN-2)
5
Baboucarr Bojang
Forssan Koripojat
(FIN-2)
1
Sebastian Booker
Forssan Koripojat
(FIN-2)
1
Eric Brennan
Tapiolan Honka
(FIN-2)
1
Trey Britton
Aanekosken Huima
(FIN-2)
1
Marcus Capers
Helsinki Seagulls
(FIN-2)
3
Vladimir Chepurnoy
HBA-Marsky
(FIN-2)
1
Ronald Clark
Tapiolan Honka
(FIN-2)
2
HL Coleman
Helsinki Seagulls
(FIN-2)
Forssan Koripojat
(FIN-2)
6
Curry Jermaine Collins
Riento Synatsalo
(FIN-2)
1
Kenneth Cooper
Riento Synatsalo
(FIN-2)
1
Daniel Dolenc
Tapiolan Honka
(FIN-2)
3
Dimitri Doubitski
Kobrat
(FIN-2)
1
Joona Forsstrom
Ura Basket
(FIN-2)
3
Devin Ginty
Helsinki Seagulls
(FIN-2)
3
Josh Gonner
Helsinki Seagulls
(FIN-2)
1
Justice Graham
Aanekosken Huima
(FIN-2)
2
Lionel Green
Ura Basket
(FIN-2)
1
Joni Harjula
Pyrintö Akatemia A
(FIN-2)
3
Paul Harrison
Ura Basket
(FIN-2)
2
Teemu Hartikainen
Porvoon Tarmo
(FIN-2)
3
Joni Hautsalo
Riento Synatsalo
(FIN-2)
1
Dariush Hazrati
Ura Basket
(FIN-2)
1
Joel Heinikoski
HBA-Marsky
(FIN-2)
Forssan Koripojat
(FIN-2)
2
Osku Heinonen
Pyrintö Akatemia A
(FIN-2)
4
Juho Helenius
Forssan Koripojat
(FIN-2)
2
Shawn Henderson
Porvoon Tarmo
(FIN-2)
2
Joni Herrala
HBA-Marsky
(FIN-2)
Tapiolan Honka
(FIN-2)
3
Niko Hoglund
Tapiolan Honka
(FIN-2)
2
Harri Hohteri
HBA-Marsky
(FIN-2)
1
Mikael Holme
Porvoon Tarmo
(FIN-2)
2
Mika Honkonen
Aanekosken Huima
(FIN-2)
2
Shawn Hopkins
BC Nokia
(FIN-2)
3
Aapeli Huovinen
HBA-Marsky
(FIN-2)
1
Kasimir Hytonen
Porvoon Tarmo
(FIN-2)
1
Tuomas Iisalo
Tapiolan Honka
(FIN-2)
2
Sami Ikavalko
Forssan Koripojat
(FIN-2)
2
Samir Itani
HoNsU BC Jyvaskyla
(FIN-2)
1
Emmanuel Jackson
Kobrat
(FIN-2)
2
Pierre Jallow
Raiders Basket
(FIN-2)
1
Mikko Jamsa
Helsinki Seagulls
(FIN-2)
HBA-Marsky
(FIN-2)
3
Otto Jamsen
Aanekosken Huima
(FIN-2)
2
Atte Jamsen
Aanekosken Huima
(FIN-2)
3
Gerald January
BC Nokia
(FIN-2)
1
Jouko Jarvinen
Tapiolan Honka
(FIN-2)
Helsinki Seagulls
(FIN-2)
3
Erno Johansson
Forssan Koripojat
(FIN-2)
2
Shaquille Johnson
Riento Synatsalo
(FIN-2)
1
Henri Jokinen
BC Nokia
(FIN-2)
Kobrat
(FIN-2)
5
Joakim Jousisto
HBA-Marsky
(FIN-2)
1
Pekka Jurvanen
Kobrat
(FIN-2)
1
Sami Kajander
Aanekosken Huima
(FIN-2)
3
Elias Kajander
Helsinki Seagulls
(FIN-2)
4
Henri Kajander
Aanekosken Huima
(FIN-2)
3
Tomi Kankaanpaa
BC Nokia
(FIN-2)
3
Aleksi Kantonen
HBA-Marsky
(FIN-2)
1
Pekka Karvonen
Aanekosken Huima
(FIN-2)
2
Juuso Kauppinen
HBA-Marsky
(FIN-2)
1
Juho Kauro
BC Nokia
(FIN-2)
1
Antti Keski-Koukkari
BC Nokia
(FIN-2)
4
Miska Kierros
HoNsU BC Jyvaskyla
(FIN-2)
1
Justus Kilpinen
Pyrintö Akatemia A
(FIN-2)
5
Lassi Kilpinen
BC Nokia
(FIN-2)
Pyrintö Akatemia A
(FIN-2)
2
Mike King
Porvoon Tarmo
(FIN-2)
1
Robert Koli
Pyrintö Akatemia A
(FIN-2)
1
Juuso Konttinen
Riento Synatsalo
(FIN-2)
HoNsU BC Jyvaskyla
(FIN-2)
4
Ilari Konttinen
Riento Synatsalo
(FIN-2)
2
Villematti Kopio
Tapiolan Honka
(FIN-2)
2
Juho Koskinen
BC Nokia
(FIN-2)
1
Aleksi Koskinen
Forssan Koripojat
(FIN-2)
1
Henri Kotavuo
Forssan Koripojat
(FIN-2)
1
Jussi Kukkonen
Ura Basket
(FIN-2)
4
Tuukka Kulha
Helsinki Seagulls
(FIN-2)
3
Kalle Kuokkanen
HoNsU BC Jyvaskyla
(FIN-2)
2
Topias Kuukkanen
Riento Synatsalo
(FIN-2)
3
Lauri Kuuluvainen
Ura Basket
(FIN-2)
1
Jarkko Kyllonen
Porvoon Tarmo
(FIN-2)
Helsinki Seagulls
(FIN-2)
3
Johnny Laakkonen
Porvoon Tarmo
(FIN-2)
1
Erkka Lahti
Ura Basket
(FIN-2)
1
Riku Laine
Ura Basket
(FIN-2)
2
Tero Laitinen
Tapiolan Honka
(FIN-2)
3
Santeri Latvala
Ura Basket
(FIN-2)
3
Alexis Lavastida
HBA-Marsky
(FIN-2)
2
Niilo Lehtila
Ura Basket
(FIN-2)
1
Jarno Lehto
Riento Synatsalo
(FIN-2)
2
Olli Lehtonen
HoNsU BC Jyvaskyla
(FIN-2)
1
Santeri Liljeberg
Pyrintö Akatemia A
(FIN-2)
4
Severi Liljeberg
Pyrintö Akatemia A
(FIN-2)
4
La Trice Little
Porvoon Tarmo
(FIN-2)
1
Rolando Little
Riento Synatsalo
(FIN-2)
1
Marcel Liukko
Aanekosken Huima
(FIN-2)
2
Jere Luoma
HoNsU BC Jyvaskyla
(FIN-2)
Riento Synatsalo
(FIN-2)
3
Juuso Maenpaa
Riento Synatsalo
(FIN-2)
1
Esa Maki-Tulokas
Porvoon Tarmo
(FIN-2)
1
Mika Manninen
HoNsU BC Jyvaskyla
(FIN-2)
1
Timo Manninen
HoNsU BC Jyvaskyla
(FIN-2)
1
Treylon Manning
Aanekosken Huima
(FIN-2)
2
Jesse Mantyla
Raiders Basket
(FIN-2)
1
Sami Mantymaa
Aanekosken Huima
(FIN-2)
Riento Synatsalo
(FIN-2)
3
Miikka Markkanen
HoNsU BC Jyvaskyla
(FIN-2)
2
Miikka Marttinen
Pyrintö Akatemia A
(FIN-2)
Riento Synatsalo
(FIN-2)
4
De'Andre Mays
Aanekosken Huima
(FIN-2)
3
Markus Molenius
Forssan Koripojat
(FIN-2)
2
Malik Moore
Tapiolan Honka
(FIN-2)
1
Brian Moultrie
BC Nokia
(FIN-2)
3
Michael Myllyniemi
Pyrintö Akatemia A
(FIN-2)
3
Kalle Naapi
Tapiolan Honka
(FIN-2)
2
Bobby Nash
Ura Basket
(FIN-2)
3
Kosti Naukkarinen
Riento Synatsalo
(FIN-2)
4
Anssi Nieminen
Porvoon Tarmo
(FIN-2)
1
Eetu Nieminen
Riento Synatsalo
(FIN-2)
1
Sad Niskanen
Helsinki Seagulls
(FIN-2)
3
Jarno Nissinen
Porvoon Tarmo
(FIN-2)
HoNsU BC Jyvaskyla
(FIN-2)
4
Robin Nordman
Tapiolan Honka
(FIN-2)
1
Mika Nuolivirta
HBA-Marsky
(FIN-2)
1
Anton Odabasi
Tapiolan Honka
(FIN-2)
1
Eemil Oikari
Porvoon Tarmo
(FIN-2)
3
Samuli Oja
Raiders Basket
(FIN-2)
1
Reijo Ojanen
HoNsU BC Jyvaskyla
(FIN-2)
1
Jerome Osmanu Djeen
Forssan Koripojat
(FIN-2)
1
Niko Overmark
Kobrat
(FIN-2)
2
Topias Palmi
Pyrintö Akatemia A
(FIN-2)
3
Santeri Palmi
Pyrintö Akatemia A
(FIN-2)
2
Niko-Pekka Pantsu
Riento Synatsalo
(FIN-2)
HoNsU BC Jyvaskyla
(FIN-2)
5
Tomi Papinoja
BC Nokia
(FIN-2)
1
Jani Parkkinen
Riento Synatsalo
(FIN-2)
HoNsU BC Jyvaskyla
(FIN-2)
4
Nicholas Pederson
Riento Synatsalo
(FIN-2)
BC Nokia
(FIN-2)
2
Julius Pehkonen
Forssan Koripojat
(FIN-2)
1
Panu Peltokangas
Kobrat
(FIN-2)
1
Lloyd Phillips
Tapiolan Honka
(FIN-2)
1
Jari Pulkkinen
Pyrintö Akatemia A
(FIN-2)
2
Ville Puotila
Tapiolan Honka
(FIN-2)
2
Vesa Pylkkanen
Riento Synatsalo
(FIN-2)
2
Julius Rajala
HBA-Marsky
(FIN-2)
Helsinki Seagulls
(FIN-2)
3
Pena Ranta
Aanekosken Huima
(FIN-2)
3
Kristian Rasinaho
Pyrintö Akatemia A
(FIN-2)
4
Nolan Richardson
Ura Basket
(FIN-2)
3
Timo Riihela
BC Nokia
(FIN-2)
4
Teemu Rintala
Porvoon Tarmo
(FIN-2)
2
Teemu Ritanotko
Ura Basket
(FIN-2)
2
Tracy Robinson
Forssan Koripojat
(FIN-2)
2
Jussi Ruuskanen
HoNsU BC Jyvaskyla
(FIN-2)
1
Jussi-Pekka Saari
Ura Basket
(FIN-2)
1
Sakari Salminen
Ura Basket
(FIN-2)
1
Jussi Salo
Kobrat
(FIN-2)
1
Markus Santa
Aanekosken Huima
(FIN-2)
5
Tommi Sarkka
Riento Synatsalo
(FIN-2)
1
Toni Savino
Pyrintö Akatemia A
(FIN-2)
4
Samu Silenius
Ura Basket
(FIN-2)
1
Sauli Silvonen
HBA-Marsky
(FIN-2)
1
Benzor Simmons
Porvoon Tarmo
(FIN-2)
1
Ilkka Sirola
Tapiolan Honka
(FIN-2)
4
Kim Siven
Kobrat
(FIN-2)
1
Andre Stephens
Aanekosken Huima
(FIN-2)
Forssan Koripojat
(FIN-2)
4
Tyrwone Still
Porvoon Tarmo
(FIN-2)
2
Lance Storrs
HoNsU BC Jyvaskyla
(FIN-2)
2
Tuomas Sukanen
Pyrintö Akatemia A
(FIN-2)
4
Teemu Sulonen
Raiders Basket
(FIN-2)
1
Mika Suokas
Forssan Koripojat
(FIN-2)
1
Jarkko Suokas
Forssan Koripojat
(FIN-2)
1
Santeri Suomalainen
Pyrintö Akatemia A
(FIN-2)
2
Matias Suomi
Ura Basket
(FIN-2)
1
Topias Suortti
HBA-Marsky
(FIN-2)
1
Visa Tarjanne
Tapiolan Honka
(FIN-2)
Raiders Basket
(FIN-2)
2
Isaiah Tate
Porvoon Tarmo
(FIN-2)
2
Vernon Taylor
Porvoon Tarmo
(FIN-2)
1
Eryk Thomas
Riento Synatsalo
(FIN-2)
3
Christopher Thompson
Forssan Koripojat
(FIN-2)
1
Keith Thompson
Forssan Koripojat
(FIN-2)
1
Matias Toivonen
Forssan Koripojat
(FIN-2)
1
Darren Townes
BC Nokia
(FIN-2)
1
Kent Tribbett
Aanekosken Huima
(FIN-2)
2
Ville Tuominen
BC Nokia
(FIN-2)
4
Niki Tuorila
Forssan Koripojat
(FIN-2)
1
Juhamatti Turja
Kobrat
(FIN-2)
2
Ville Turja
Kobrat
(FIN-2)
2
Jarmo Uecker
Aanekosken Huima
(FIN-2)
4
Petri Uronen
Porvoon Tarmo
(FIN-2)
1
Jukka-pekka Vaananen
Pyrintö Akatemia A
(FIN-2)
3
Alex Vaenerberg
Pyrintö Akatemia A
(FIN-2)
1
Henri Valimaa
Pyrintö Akatemia A
(FIN-2)
1
Markus Vallila
Helsinki Seagulls
(FIN-2)
1
Marius Van Andringa
Helsinki Seagulls
(FIN-2)
1
Anselmi Vanjoki
Tapiolan Honka
(FIN-2)
4
Viljami Vanjoki
Tapiolan Honka
(FIN-2)
1
Panu Vertio
Tapiolan Honka
(FIN-2)
1
Tuomas Viertola
Aanekosken Huima
(FIN-2)
2
Jesse Viita
Raiders Basket
(FIN-2)
1
Oskari Virolainen
Ura Basket
(FIN-2)
Raiders Basket
(FIN-2)
4
Valtteri Virtanen
BC Nokia
(FIN-2)
1
Eric Williams
Kobrat
(FIN-2)
2
Kraidon Woods
BC Nokia
(FIN-2)
3
Jerrah Young
Porvoon Tarmo
(FIN-2)
2