All Leagues
NBA
WNBA
Olympics Women
Olympics Men
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
France
France - Pro B
Teams
Charleville-Méz.
Alexandre Amet
Alexandre
Amet
Opponents
Jan 27, 1980
French
2m02 / 6-8
SF / PF
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="12" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Alexandre Amet has faced 515 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Yaya Adamou
Brest
(FRA-2)
1
Mesut Ademoglu
U20 Turkey
(Euro U20)
1
Wilfrid Aka
Orléans
(FRA-2)
Levallois SCB
(FRA-1)
3
Zakari Alao
Golbey-Epinal
(FRA-2)
Limoges
(FRA-2)
3
Stephane Alger
Angers
(FRA-2)
2
Olivier Allinei
Nantes
(FRA-2)
2
Mickael Altier
Rouen
(FRA-3)
2
Richard Anderson
Angers
(FRA-3)
1
Thomas Andrieux
Poissy
(FRA-2)
1
Ender Arslan
U20 Turkey
(Euro U20)
1
Vincent Ateba
Orléans
(FRA-2)
1
Alexandre Atinkpahoun
Angers
(FRA-3)
1
Mark Atkinson
Mulhouse
(FRA-2)
2
Kenny Atkinson
Golbey-Epinal
(FRA-2)
1
Zainoul Bah
Orléans
(FRA-2)
1
Baide Baikoua
Poitiers
(FRA-3)
1
Damien Bakis
Longwy
(FRA-3)
1
Jimmal Ball
Roanne
(FRA-2)
1
Yann Barbitch
Evreux
(FRA-2)
2
Yassine Bassine
Saint-Quentin
(FRA-2)
2
Sani Becirovic
U20 Slovenia
(Euro U20)
1
Guillaume Becquet
Mulhouse
(FRA-2)
2
Cedric Beesley
Antibes
(FRA-2)
2
Farid Belhimeur
Evreux
(FRA-2)
2
Igor Beljanski
Angers
(FRA-3)
1
Alex Bellahcene
Valence-Condom
(FRA-3)
1
Serge Bellx
Valence-Condom
(FRA-3)
1
Marc Benard
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
Le Portel
(FRA-3)
3
Oihab Bendib
Brest
(FRA-2)
1
Florent Beng
Quimper
(FRA-3)
3
Lesly Bengaber
Rueil
(FRA-2)
Antibes
(FRA-2)
2
Ted Berry
Rueil
(FRA-2)
1
Cedric Bertorelle
Boulazac
(FRA-3)
1
Jean-Paul Besson
Angers
(FRA-2)
1
Jean-Philippe Besson
Aix-Maurienne
(FRA-2)
1
Eric Bilon
Levallois SCB
(FRA-3)
2
Brice Bisseni
Levallois SCB
(FRA-1)
1
Thibaut Blanque
Rouen
(FRA-2)
1
Ludovic Blauwart
Le Portel
(FRA-3)
1
Johan Blot
Orléans
(FRA-2)
Autun
(FRA-3)
3
Maxime Boire
Feurs
(FRA-3)
Roanne
(FRA-2)
3
Regis Boissie
Reims
(FRA-2)
1
Xavier Boivin
Saint-Chamond
(FRA-3)
1
Yannick Bokolo
Pôle France
(FRA-3)
2
Lionel Bomayako
Nanterre
(FRA-2)
2
Jeremie Bonelli
Mulhouse
(FRA-2)
1
Pierre-Louis Bonneau
Levallois SCB
(FRA-3)
3
Romain Bonneau
Poitiers
(FRA-3)
3
Gregory Bonneau
Poitiers
(FRA-3)
1
Guillaume Bonneau
Angers
(FRA-2)
1
Samuel Bossange
Bondy
(FRA-2)
2
Mourad Boughedir
Golbey-Epinal
(FRA-2)
2
Steve Bourgeois
Bondy
(FRA-2)
2
Franck Bouteille
Hyères-Toulon
(FRA-2)
2
Erwan Bouvier
Orléans
(FRA-2)
2
Flinder Boyd
Mulhouse
(FRA-2)
1
Benoit Braun
Angers
(FRA-2)
2
Nehemiah Brazil
Feurs
(FRA-3)
2
Marc-antoine Brekiesz
Beauvais
(FRA-2)
2
Eric Broallier
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
3
Pierre Brochard
Nanterre
(FRA-3)
3
Renaud Brocheray
Angers
(FRA-2)
Quimper
(FRA-3)
2
Primoz Brolih
U20 Slovenia
(Euro U20)
1
Frederic Broliron
Longwy
(FRA-3)
1
Stephen Brun
Brest
(FRA-2)
1
Steve Bucknall
Antibes
(FRA-2)
2
Antonio Bueno
U20 Spain
(Euro U20)
1
Tal Burstein
U20 Israel
(Euro U20)
1
Michael Byars-Dawson
Antibes
(FRA-2)
1
Sreten Cabarkapa
Nantes
(FRA-2)
1
Carlos Cabezas
U20 Spain
(Euro U20)
1
Jose Manuel Calderon
U20 Spain
(Euro U20)
1
Cyril Carnot
Longwy
(FRA-3)
1
Alberto Carreras
Nantes
(FRA-2)
1
Cyrus Caswell
Nantes
(FRA-2)
1
Laurent Cazalon
Golbey-Epinal
(FRA-2)
Roanne
(FRA-2)
3
Eric Cerase
Hyères-Toulon
(FRA-2)
Nancy
(FRA-1)
3
Ismail Cevik
U20 Turkey
(Euro U20)
1
Ales Chan
Beauvais
(FRA-2)
1
Armand Charles
Nantes
(FRA-2)
2
Eric Chaulvet
Aix-Maurienne
(FRA-2)
2
Sebastien Cherasse
Antibes
(FRA-2)
2
Rochel Chery
Rouen
(FRA-2)
2
Frederic Chevalier
Sablé
(FRA-3)
1
David Cilly
Boulazac
(FRA-3)
1
Souarata Cisse
Pôle France
(FRA-3)
2
Teddy Citadelle
Mulhouse
(FRA-2)
2
Benoit Claude
Quimper
(FRA-3)
3
Jean-Philippe Cohen
Saint-Vallier
(FRA-3)
1
Chris Coleman
Nantes
(FRA-2)
2
Philippe Colin
Nantes
(FRA-2)
1
Sebastien Collet
Sablé
(FRA-3)
Levallois SCB
(FRA-1)
3
Jeremy Collet
Beauvais
(FRA-2)
2
Billy Collins
Aix-Maurienne
(FRA-2)
1
Chris Cologer
Brest
(FRA-2)
1
David Condouant
Hyères-Toulon
(FRA-2)
Rueil
(FRA-2)
2
Mory Correa
Sablé
(FRA-3)
1
Guillaume Costentin
Poitiers
(FRA-3)
2
Jean-Boni Coulanges
Besançon
(FRA-2)
1
Alexandre Crasnier
Angers
(FRA-3)
1
Aldo Curti
Pôle France
(FRA-3)
1
Philippe Da Silva
Poissy
(FRA-2)
1
David Da Silva
Orléans
(FRA-2)
2
Thomas Darnauzan
Nanterre
(FRA-3)
Rueil
(FRA-2)
4
Simon Darnauzan
Saint-Quentin
(FRA-2)
2
Maxime Dausse
Rodez
(FRA-3)
1
Tommy Davis
Reims
(FRA-2)
1
Tyrone Davis
Aix-Maurienne
(FRA-2)
1
Francisco De Miranda
Limoges
(FRA-2)
1
Akim Defoe
Le Portel
(FRA-3)
1
Xavier Delarue
Rouen
(FRA-3)
2
Sylvain Delorme
Golbey-Epinal
(FRA-2)
2
Thomas Delzon
Roanne
(FRA-2)
1
Frederic Demontoux
Rueil
(FRA-2)
1
Jerome Dessart
Nantes
(FRA-2)
2
Yann Devehat
Poitiers
(FRA-3)
4
Benjamin Devez
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
3
Benjamin Dewar
Quimper
(FRA-2)
2
Eric Dezelus
Nantes
(FRA-2)
2
Mamadou Dia
Saint-Chamond
(FRA-3)
1
Diamory Diakite
Poissy
(FRA-2)
1
Moustafa Diallo
Beauvais
(FRA-2)
1
Dimitris Diamantidis
U20 Greece
(Euro U20)
1
Dramane Diarra
Limoges
(FRA-2)
1
Amadou Dioum
Bondy
(FRA-2)
Evreux
(FRA-2)
4
Harry Disy
Pôle France
(FRA-3)
2
Malik Dixon
Limoges
(FRA-2)
1
Mathieu Donnard
Sablé
(FRA-3)
2
Souleyman Drame
U20 Spain
(Euro U20)
1
Emmanuel Driss
Nanterre
(FRA-3)
1
Sami Driss
Nanterre
(FRA-3)
1
Johan Duboquet
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
2
David Dubosc
Rouen
(FRA-3)
Reims
(FRA-2)
3
Christophe Dumas
Limoges
(FRA-2)
1
Adrien Dumoulin
Feurs
(FRA-3)
1
Jean-Marc Dupraz
Levallois SCB
(FRA-3)
2
Nikola Dzeverdanovic
Roche-St Etienne
(FRA-2)
1
Stephane Edou
Mulhouse
(FRA-2)
1
J.K. Edwards
Quimper
(FRA-2)
2
Joachim Ekanga-Ehawa
Beauvais
(FRA-2)
2
Emre Ekim
U20 Turkey
(Euro U20)
1
X Ekwakwe
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
1
Florent Eleleara
Beauvais
(FRA-2)
2
Scott Emerson
Angers
(FRA-2)
1
David Encausse
Valence-Condom
(FRA-3)
1
Andre Erguy
Valence-Condom
(FRA-3)
2
Mladen Erjavec
Orléans
(FRA-2)
2
Steeve Essart
Levallois SCB
(FRA-1)
1
X Eyheramendy
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
1
Willie Farley
Golbey-Epinal
(FRA-2)
1
Sidy Faye
Autun
(FRA-3)
1
Serge Feckoua
Orléans
(FRA-2)
1
Beranger Felix
Sablé
(FRA-3)
2
Ahmed Fellah
Roche-St Etienne
(FRA-2)
Angers
(FRA-2)
3
Cedric Ferchaud
Mulhouse
(FRA-2)
2
Redouane Fergati
Saint-Chamond
(FRA-3)
1
Loïc Firmin
Valence-Condom
(FRA-3)
3
Ryan Fletcher
Angers
(FRA-2)
1
Pascal Fleury
Bondy
(FRA-2)
2
Yann Fonteneau
Rodez
(FRA-3)
2
Scott Forbes
Roanne
(FRA-2)
Saint-Quentin
(FRA-2)
2
John Ford
Nanterre
(FRA-2)
Quimper
(FRA-3)
3
Laurent Fourestier
Rodez
(FRA-3)
2
Christophe Fournier
Bondy
(FRA-2)
1
Athys Francis
Feurs
(FRA-3)
1
Kavossy Franklin
Mulhouse
(FRA-2)
2
Eric Franson
Reims
(FRA-2)
1
David Frappreau
Le Portel
(FRA-3)
1
German Gabriel
U20 Spain
(Euro U20)
1
Yannick Gaillou
Aix-Maurienne
(FRA-2)
Poissy
(FRA-2)
3
Marquise Gainous
Nantes
(FRA-2)
1
Jelani Gardner
Golbey-Epinal
(FRA-2)
1
Cedric Garnier
Mulhouse
(FRA-2)
1
Pau Gasol
U20 Spain
(Euro U20)
1
Benjamin Gauthier
Feurs
(FRA-3)
2
Nicolas Gayon
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
1
Yannick Gayrard
Aix-Maurienne
(FRA-2)
1
Mickael Gely
Saint-Vallier
(FRA-3)
1
Manuel Genestoux
Rodez
(FRA-3)
2
Deon George
Brest
(FRA-2)
1
David Georges
Nanterre
(FRA-3)
1
Julien Geourjon
Saint-Vallier
(FRA-3)
1
Sacha Giffa
Levallois SCB
(FRA-1)
1
Andreas Glyniadakis
U20 Greece
(Euro U20)
1
Francois Gomez
Nantes
(FRA-2)
1
Julio Alberto Gonzalez
U20 Spain
(Euro U20)
1
Shahar Gordon
U20 Israel
(Euro U20)
1
Nils Gouacide
Beauvais
(FRA-2)
2
Olivier Gouez
Pôle France
(FRA-3)
2
William Gradit
Rueil
(FRA-2)
Mulhouse
(FRA-2)
2
Goran Gramatikov
Feurs
(FRA-3)
1
Guillaume Granotier
Quimper
(FRA-3)
5
Yaniv Green
U20 Israel
(Euro U20)
1
Nicolas Gregoire
Feurs
(FRA-3)
2
Charles-henri Gretouce
Saint-Quentin
(FRA-2)
2
Cortez Groves
Aix-Maurienne
(FRA-2)
1
Guy Guedegbe
Saint-Chamond
(FRA-3)
1
Cedric Guery
Nantes
(FRA-2)
1
Pierre-Yves Guillard
Poitiers
(FRA-3)
4
Christophe Guillon
Hyères-Toulon
(FRA-2)
2
Muratcan Guler
U20 Turkey
(Euro U20)
1
Nasser Haif
Rouen
(FRA-3)
3
Farid Haif
Levallois SCB
(FRA-3)
2
Rylan Hainje
Levallois SCB
(FRA-3)
1
Reny Hannibal
Rueil
(FRA-2)
2
Pierrick Hardy
Poitiers
(FRA-3)
4
Mickael Hay
Angers
(FRA-3)
Nantes
(FRA-2)
2
Rodolphe Hebert
Nanterre
(FRA-3)
Aix-Maurienne
(FRA-2)
3
Jean-Max Hejoaka
Golbey-Epinal
(FRA-2)
1
Damien Herard
Quimper
(FRA-3)
3
Fabien Herard
Quimper
(FRA-2)
2
Marcus Hicks
Brest
(FRA-2)
1
Kent Hill
Hyères-Toulon
(FRA-2)
1
Antwan Hoard
Besançon
(FRA-2)
2
Christophe Humbert
Roche-St Etienne
(FRA-2)
2
Meldin Ibricic
Poitiers
(FRA-3)
4
Ori Ichaki
U20 Israel
(Euro U20)
1
Ante Ivancic
Autun
(FRA-3)
1
Jacob Jaacks
Limoges
(FRA-2)
1
Lucius Jackson
Angers
(FRA-2)
1
Abe Jackson
Valence-Condom
(FRA-3)
2
Anthony Jackson
Saint-Chamond
(FRA-3)
1
Paul Jacobs
Autun
(FRA-3)
1
Herve Jalce
Levallois SCB
(FRA-3)
1
Steve Jallabert
Roche-St Etienne
(FRA-2)
2
Kwame alan James
Longwy
(FRA-3)
1
Hugues Jannel
Pôle France
(FRA-3)
2
Joël Jean-Baptiste
Levallois SCB
(FRA-1)
1
Eric John
Angers
(FRA-2)
4
Robert Johnson
Poissy
(FRA-2)
1
Teva Johnson
Levallois SCB
(FRA-3)
2
Igor Jokic
U20 Slovenia
(Euro U20)
1
Eric Joldersma
Saint-Quentin
(FRA-2)
2
Mike Jones
Nantes
(FRA-2)
2
Antoine Jugnet
Sablé
(FRA-3)
1
Brice Kabengele Kalala
Angers
(FRA-2)
2
Nicolas Kaczmarow
Saint-Quentin
(FRA-2)
2
Elvis Kadic
U20 Slovenia
(Euro U20)
1
Sebastien Kancel
Nantes
(FRA-2)
2
Mohamed Kante
Orléans
(FRA-2)
1
Mark Karcher
Evreux
(FRA-2)
2
Piotr Karolak
Poitiers
(FRA-3)
2
Erez Katz
U20 Israel
(Euro U20)
1
Avi Kazarnovski
U20 Israel
(Euro U20)
1
Ahmadou Keita
Golbey-Epinal
(FRA-2)
Limoges
(FRA-2)
3
Jarvis Kelley Sanni
Poissy
(FRA-2)
1
Matt Kempfert
Quimper
(FRA-3)
2
Erwann Kerault
Poitiers
(FRA-3)
2
Anicet Kessely
Aix-Maurienne
(FRA-2)
1
Christopher Ketmi
Nanterre
(FRA-3)
1
Stephane Khiari
Reims
(FRA-2)
1
Bienvenue Kindoki
Nanterre
(FRA-2)
1
Damien Kinloch
Evreux
(FRA-2)
1
Milan Klepo
U20 Slovenia
(Euro U20)
1
Jr Koch
Mulhouse
(FRA-2)
1
Patrice Koenig
Mulhouse
(FRA-2)
2
Cedric Koffi
Besançon
(FRA-2)
1
Aba Koita
Golbey-Epinal
(FRA-2)
2
Hakan Koseoglu
U20 Turkey
(Euro U20)
1
Ivo Kresta
Antibes
(FRA-2)
2
Onder Kulcebas
U20 Turkey
(Euro U20)
1
Sebastien Lafargue
Nantes
(FRA-2)
1
Sebastien Larre
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
3
Jonas Larsson
Besançon
(FRA-2)
1
Nicolas Lasserre
Valence-Condom
(FRA-3)
3
Robert Laszlo
Evreux
(FRA-2)
2
Samuel Latioui
Le Portel
(FRA-3)
1
Thomas Lavanchy
Saint-Chamond
(FRA-3)
1
Jerome Lavis
Boulazac
(FRA-3)
1
Larry Lawrence
Nancy
(FRA-1)
1
Jean-Emmanuel Le Brun
Rouen
(FRA-3)
4
Olivier Lebrun-Dideron
Bondy
(FRA-2)
Levallois SCB
(FRA-1)
3
Guillaume Leburgue
Boulazac
(FRA-3)
1
Rashard Lee
Aix-Maurienne
(FRA-2)
2
Laurent Legname
Hyères-Toulon
(FRA-2)
2
Guillaume Lemon
Golbey-Epinal
(FRA-2)
1
Jerome Lentz
Rodez
(FRA-3)
Mulhouse
(FRA-2)
3
Julien Lesieu
Brest
(FRA-2)
1
Cedric Leuly
Valence-Condom
(FRA-3)
3
Itay Lev
U20 Israel
(Euro U20)
1
Mats Levin
Nanterre
(FRA-2)
2
Dariusz Lewandowski
Aix-Maurienne
(FRA-2)
2
Derrick Lewis
Nancy
(FRA-1)
1
Cyril Lhomond
Poitiers
(FRA-3)
2
Alexandros Liatsos
Quimper
(FRA-3)
1
Christophe Lion
Nancy
(FRA-1)
1
Antoine Liorel
Rouen
(FRA-2)
1
Occlidio Lopes
Longwy
(FRA-3)
1
Jose Lopez Valera
U20 Spain
(Euro U20)
1
Nasser Loubibet
Levallois SCB
(FRA-3)
2
Jean-Philippe Ludon
Golbey-Epinal
(FRA-2)
2
Thomas Lussaert
Beauvais
(FRA-2)
1
Mouhamadou M'bodji
Mulhouse
(FRA-2)
Rodez
(FRA-3)
3
Madany Macalou
Sablé
(FRA-3)
2
Troy Mack
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
2
Mike Mackell
Saint-Quentin
(FRA-2)
1
Jean de dieu Mageot
Poitiers
(FRA-3)
1
Damien Mailleux
Sablé
(FRA-3)
2
Teddy Maizeroi
Longwy
(FRA-3)
1
Tony Marajo
Evreux
(FRA-2)
1
Vincent Margueritte
Quimper
(FRA-3)
5
Pekka Markkanen
Nancy
(FRA-1)
1
Jean-Adrien Martin
Saint-Vallier
(FRA-3)
1
Michael Martin
Nanterre
(FRA-2)
2
Vincent Masingue
Levallois SCB
(FRA-1)
1
Timothy Mason
Besançon
(FRA-2)
2
Georges-henri Massenya
Aix-Maurienne
(FRA-2)
1
Alexandre Maubayou
Poitiers
(FRA-3)
3
Sylvain Maynier
Nanterre
(FRA-2)
2
Sean McCaw
Rueil
(FRA-2)
1
Jonathan McClark
Rouen
(FRA-2)
Levallois SCB
(FRA-3)
3
Kelley McClure
Besançon
(FRA-2)
2
William McFarlan
Aix-Maurienne
(FRA-2)
2
George Mdivani
Golbey-Epinal
(FRA-2)
1
Cedric Melicie
Saint-Quentin
(FRA-2)
1
Frederic Meline
Reims
(FRA-2)
1
Rodrigue Mels
Pôle France
(FRA-3)
2
Philippe Mercier
Sablé
(FRA-3)
1
Alexis Merle
Saint-Chamond
(FRA-3)
1
Jean-Philippe Methelie
Limoges
(FRA-2)
1
Sebastien Micoulet
Saint-Vallier
(FRA-3)
1
Frederic Miguel
Rouen
(FRA-2)
1
Floyd Miller
Hyères-Toulon
(FRA-2)
2
Kyle Milling
Rueil
(FRA-2)
1
Frederic Minet
Levallois SCB
(FRA-3)
1
Moshe Mizrahi
U20 Israel
(Euro U20)
1
Aaron Molnar
Poissy
(FRA-2)
Le Portel
(FRA-3)
2
Frederic Moncade
Rueil
(FRA-2)
1
Franck Monpounga
Feurs
(FRA-3)
2
Chris Monroe
Sablé
(FRA-3)
1
Stephane Monschau
Quimper
(FRA-3)
2
Jean-Michel Montabord
Nantes
(FRA-2)
2
Brian Montonati
Mulhouse
(FRA-2)
1
David Morin
Nantes
(FRA-2)
2
Gregory Morizeau
Rueil
(FRA-2)
1
Kris Morlende
Mulhouse
(FRA-2)
Aix-Maurienne
(FRA-2)
3
Dwayne Morton
Angers
(FRA-2)
2
Zach Moss
Antibes
(FRA-2)
2
Reiner Mougnol
Levallois SCB
(FRA-3)
3
Vincent Mouillard
Quimper
(FRA-2)
2
Cyril Moulin
Saint-Quentin
(FRA-2)
1
Jeremy Mourino
Rodez
(FRA-3)
1
Moses Mubarak
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
1
Makhtar N'diaye
Roanne
(FRA-2)
1
Becaye N'diaye
Bondy
(FRA-2)
2
Abdoulaye N'diaye
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
2
Alexandre N'kembe
Quimper
(FRA-2)
Aix-Maurienne
(FRA-2)
3
Roland N'kembe
Besançon
(FRA-2)
2
Frederic N'kembe
Levallois SCB
(FRA-1)
1
Bostjan Nachbar
U20 Slovenia
(Euro U20)
1
Panagiotis Nanis
U20 Greece
(Euro U20)
1
Dayon Ninkovic
Golbey-Epinal
(FRA-2)
2
Afik Nissim
U20 Israel
(Euro U20)
1
Jean-Christophe Niviere
Hyères-Toulon
(FRA-2)
2
Itzik Ohanon
U20 Israel
(Euro U20)
1
Lorenzo Orr
Orléans
(FRA-2)
2
Stephane Ostrowski
Antibes
(FRA-2)
1
Karim Ouattara
Rodez
(FRA-3)
Nantes
(FRA-2)
4
Youcef Ouldyassia
Levallois SCB
(FRA-3)
Angers
(FRA-2)
4
Abdelaziz Oussi
Valence-Condom
(FRA-3)
1
Ludovic Outtier
Le Portel
(FRA-3)
1
Geoff Owens
Mulhouse
(FRA-2)
2
Christophe Oyie
Roche-St Etienne
(FRA-2)
2
Daniel Oyono
Orléans
(FRA-2)
2
Omer Ozcan
U20 Turkey
(Euro U20)
1
Gokhan Ozcelik
Saint-Vallier
(FRA-3)
1
Lazaros Papadopoulos
U20 Greece
(Euro U20)
1
Emmanouil Papamakarios
U20 Greece
(Euro U20)
1
Johan Passave-Ducteil
Roche-St Etienne
(FRA-2)
2
Ludovic Patey
Saint-Chamond
(FRA-3)
1
Klemensas Patiejunas
Evreux
(FRA-2)
2
Tyson Patterson
Brest
(FRA-2)
1
Smiljan Pavic
U20 Slovenia
(Euro U20)
1
Roderick Pegon
Feurs
(FRA-3)
2
Kaya Peker
U20 Turkey
(Euro U20)
1
Christophe Pellegrini
Rueil
(FRA-2)
1
Marc-Antoine Pellin
Pôle France
(FRA-3)
2
Pascal Perrier-David
Aix-Maurienne
(FRA-2)
1
Fred Perry
Roche-St Etienne
(FRA-2)
1
Johan Petro
Pôle France
(FRA-3)
1
Giorgos Petropoulos
U20 Greece
(Euro U20)
1
Nikos Pettas
U20 Greece
(Euro U20)
1
Philippe Pezet
Orléans
(FRA-2)
1
Gary Phaeton
Aix-Maurienne
(FRA-2)
1
George Phillips
Roche-St Etienne
(FRA-2)
1
Aude Pierre Joseph
Le Portel
(FRA-3)
1
David Pipereau
Nanterre
(FRA-3)
1
Damien Pistre
Mulhouse
(FRA-2)
2
Etienne Plateau
Pôle France
(FRA-3)
1
Gaetan Plateau
Evreux
(FRA-2)
1
Jean-Patrice Pleple
Antibes
(FRA-2)
1
Guillaume Pons
Nanterre
(FRA-3)
Roche-St Etienne
(FRA-2)
3
Jean-Francois Porcher
Autun
(FRA-3)
1
Mario Porter
Mulhouse
(FRA-2)
2
Trevor Powell
Golbey-Epinal
(FRA-2)
2
Christian Priso
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
2
Didier Przygoda
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
3
Regis Racine
Bondy
(FRA-2)
2
Christian Radium
Nanterre
(FRA-3)
2
Vesko Radnic
Autun
(FRA-3)
1
Andrius Ragauskas
Angers
(FRA-2)
2
Alexis Rambur
Rouen
(FRA-3)
4
Radoslav Rancik
Evreux
(FRA-2)
1
Johan Rat
Longwy
(FRA-3)
1
Johan Rathieuville
Angers
(FRA-2)
2
Igor Ratkovic
Boulazac
(FRA-3)
1
Hubert Register
Nanterre
(FRA-3)
1
Felipe Reyes
U20 Spain
(Euro U20)
1
Paul Richard
Levallois SCB
(FRA-3)
2
Rolan Roberts
Angers
(FRA-2)
1
David Robinson
Levallois SCB
(FRA-3)
1
Jerome Robinson
Nancy
(FRA-1)
1
Berni Rodriguez
U20 Spain
(Euro U20)
1
Chris Rollins
Bondy
(FRA-2)
1
Giuseppe Romano
Reims
(FRA-2)
1
Anders Ronndahl
Besançon
(FRA-2)
2
Sylvain Rosnet
Poitiers
(FRA-3)
Nanterre
(FRA-2)
4
Steve Ross
Rodez
(FRA-3)
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
3
Pierre Sagot
Boulazac
(FRA-3)
1
Bruno Salamon
Valence-Condom
(FRA-3)
1
Dimitri Salles
Valence-Condom
(FRA-3)
3
Salomon Sami
Nantes
(FRA-2)
Rueil
(FRA-2)
2
Jeronimo Sarin
Beauvais
(FRA-2)
2
Eric Schmieder
Brest
(FRA-2)
1
Jerome Seailles
Valence-Condom
(FRA-3)
2
Pete Sears
Saint-Chamond
(FRA-3)
1
Kgomotso Sefolosha
Roche-St Etienne
(FRA-2)
2
Stipe Segaric
Nantes
(FRA-2)
2
Stephane Seke
Boulazac
(FRA-3)
1
Laurent Senechal
Aix-Maurienne
(FRA-2)
1
Willy Senegal
Golbey-Epinal
(FRA-2)
2
Ryan Serravalle
Mulhouse
(FRA-2)
1
Robert Shannon
Hyères-Toulon
(FRA-2)
2
Versile Shaw
Nanterre
(FRA-3)
Rueil
(FRA-2)
4
Jason Siemon
Evreux
(FRA-2)
1
Trazel Silvers
Rouen
(FRA-2)
2
Branko Sindjelic
Limoges
(FRA-2)
1
Maxime Smagge
Angers
(FRA-3)
1
Herman Smith
Reims
(FRA-2)
1
A.D. Smith
Mulhouse
(FRA-2)
2
Emmanuel Soeria Ouamba
Longwy
(FRA-3)
1
Fatih Solak
U20 Turkey
(Euro U20)
1
Williams Soliman
Rouen
(FRA-3)
4
Gary Staelens
Besançon
(FRA-2)
2
Borivoje Stanisic
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
2
Dainius Staugaitis
Brest
(FRA-2)
1
Konstantinos Stavropoulos
Roanne
(FRA-2)
1
Dragan Stipanovic
Saint-Quentin
(FRA-2)
2
Pete Strobl
Roanne
(FRA-2)
1
Derrick Stroud
Le Portel
(FRA-3)
1
Nicolas Strunc
Quimper
(FRA-3)
4
Alex Sturm
Mulhouse
(FRA-2)
Angers
(FRA-2)
4
Mathieu Sturm
Mulhouse
(FRA-2)
2
Olivier Sulpice
Saint-Vallier
(FRA-3)
1
Shawn Swords
Mulhouse
(FRA-2)
2
Abbas Sy
Angers
(FRA-2)
1
Ismaila Sy
Nancy
(FRA-1)
1
Omar Sylla
Rodez
(FRA-3)
1
Lassana Sylla
Levallois SCB
(FRA-3)
1
Gilles Sylvain
Nantes
(FRA-2)
2
Guillaume Szaszczak
Saint-Quentin
(FRA-2)
2
Mathieu Szymkowiack
Quimper
(FRA-3)
2
Jean-Philippe Tailleman
Golbey-Epinal
(FRA-2)
2
Name Tandia
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
1
Christos Tapoutos
U20 Greece
(Euro U20)
1
Steed Tchicamboud
Autun
(FRA-3)
Saint-Quentin
(FRA-2)
2
Mathieu Tensorer
Quimper
(FRA-3)
5
Rodrigue Tetainanuarii
Longwy
(FRA-3)
1
Jean-Francois Thery
Hyères-Toulon
(FRA-2)
2
Pascal Thevenet
Rouen
(FRA-2)
2
David Thevenon
Angers
(FRA-3)
1
Mansour Thiam
Levallois SCB
(FRA-1)
1
Anthony Thomas
Sablé
(FRA-3)
2
Benjamin Thomas
Saint-Vallier
(FRA-3)
1
Jean-Michel Thore
Valence-Condom
(FRA-3)
1
Clarence Thrash
Golbey-Epinal
(FRA-2)
2
Benjamin Tillon
Roche-St Etienne
(FRA-2)
1
Lassana Toure
Nanterre
(FRA-3)
1
Yacouba Toure
Saint-Vallier
(FRA-3)
1
Ali Traore
Quimper
(FRA-2)
1
Jeremy Tschamber
Mulhouse
(FRA-2)
2
Philippe Urie
Poissy
(FRA-2)
1
Milan Vasic
Boulazac
(FRA-3)
1
Pero Vasiljevic
Brest
(FRA-2)
1
Javier Velasquez
Bondy
(FRA-2)
1
Franck Verove
Brest
(FRA-2)
2
Jimmy Verove
Brest
(FRA-2)
2
Mickael Verove
Rouen
(FRA-3)
4
Erkan Veyseloglu
U20 Turkey
(Euro U20)
1
Sergi Vidal
U20 Spain
(Euro U20)
1
Matic Vidic
U20 Slovenia
(Euro U20)
1
Jean-Pierre Ville
Feurs
(FRA-3)
2
Zafrir Volfer
U20 Israel
(Euro U20)
1
Ognjen Vukicevic
Aix-Maurienne
(FRA-2)
1
Stephane Wagner
Boulazac
(FRA-3)
1
Dean Walker
Nanterre
(FRA-3)
1
Mike Wallace
Poitiers
(FRA-3)
2
Xavier Wallez
Angers
(FRA-3)
1
Eric Walton
Beauvais
(FRA-2)
1
Kendrick Warren
Nantes
(FRA-2)
2
Saddi Washington
Golbey-Epinal
(FRA-2)
1
Darrell Waters
Orléans
(FRA-2)
2
Brandon Watkins
Antibes
(FRA-2)
1
Darnell Williams
Rouen
(FRA-3)
Beauvais
(FRA-2)
4
Joe Williams
Rueil
(FRA-2)
1
Marcus Wilson
Bondy
(FRA-2)
1
Rasheed Wright
Saint-Vallier
(FRA-3)
1
Gordan Zadravec
Besançon
(FRA-2)
1
Frederic Zadro
Valence-Condom
(FRA-3)
Poissy
(FRA-2)
4
Zelimir Zagorac
U20 Slovenia
(Euro U20)
1
Klemen Zaletel
Golbey-Epinal
(FRA-2)
1
Miha Zalokar
U20 Slovenia
(Euro U20)
1
Roberto Zameo
Autun
(FRA-3)
1
Donatas Zavackas
Besançon
(FRA-2)
1
Maxime Zianveni
Nancy
(FRA-1)
1