All Leagues
NBA
WNBA
Olympics Women
Olympics Men
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Poland
Poland - 1 Liga
Teams
Pogoń Prudnik
Krzysztof Bolibrzuch
Krzysztof
Bolibrzuch
Opponents
Oct 10, 1993 (30 years old)
Polish
2m03 / 6-8
C
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="57718" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Krzysztof Bolibrzuch has faced 184 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Dawid Adamczewski
Stal Ostrów Wielkopolski
(POL-2)
1
Michal Aleksandrowicz
Legia Warszawa
(POL-2)
1
Filip Andrzejewski
AZS Politechnika Poznan
(POL-2)
1
Tomasz Andrzejewski
Stal Ostrów Wielkopolski
(POL-2)
1
Adam Andula
HK Zory
(POL-3)
2
Tomasz Antoniak
GTK Gliwice
(POL-3)
1
Adam Baczynski
MCKiS Jaworzno
(POL-3)
1
Patryk Bajtus
Zaglebie Sosnowiec
(POL-2)
1
Mateusz Bal
SKK Siedlce
(POL-2)
1
Radoslaw Basinski
GKS Tychy
(POL-2)
1
Tomasz Baszak
AZS Politechnika Poznan
(POL-2)
1
Adam Bialdyga
HK Zory
(POL-3)
1
Mateusz Bierwagen
Legia Warszawa
(POL-2)
1
Pawel Bochenkiewicz
TBS Slask Wroclaw II
(POL-3)
3
Tomasz Bodzinski
TBS Slask Wroclaw II
(POL-3)
2
Pawel Bogdanowicz
Zaglebie Sosnowiec
(POL-2)
1
Bartlomiej Bojko
WKK Wroclaw
(POL-3)
3
Szymon Budnikowski
AZS Politechnika Poznan
(POL-2)
1
Robert Ciesla
Zetkama Doral Nysa Klodzko
(POL-3)
2
Piotr Czaplicki
Skierniewice
(POL-3)
2
Pawel Czech
HK Zory
(POL-3)
1
Kamil Czosnowski
ZB Pruszków
(POL-2)
1
Michal Damulewicz
GTK Gliwice
(POL-3)
1
Karol Debski
SKK Siedlce
(POL-2)
1
Tomasz Deja
GKS Tychy
(POL-2)
1
Bartosz Diduszko
WKK Wroclaw
(POL-3)
1
Sebastian Dusilo
WKK Wroclaw
(POL-3)
3
Marceli Dziemba
Katowice
(POL-3)
GKS Tychy
(POL-2)
2
Mateusz Dziemba
Katowice
(POL-3)
1
Marcin Ecka
Katowice
(POL-3)
1
Adrian El-Ward
Skierniewice
(POL-3)
2
Dominik Fiala
UMKS Piotrcovia
(POL-3)
1
Miroslaw Frankowski
HK Zory
(POL-3)
1
Jakub Gadomski
Zetkama Doral Nysa Klodzko
(POL-3)
2
Jakub Garbacz
GKS Tychy
(POL-2)
1
Kamil Gawrzydek
SKK Siedlce
(POL-2)
1
Tomasz Gembus
Alba Chorzow
(POL-3)
1
Rafal Glapinski
TBS Slask Wroclaw II
(POL-3)
3
Michal Gluchowicz
WKK Wroclaw
(POL-3)
4
Patryk Gospodarek
Zaglebie Sosnowiec
(POL-2)
1
Marcin Grochala
UMKS Piotrcovia
(POL-3)
1
Jakub Gruth
Alba Chorzow
(POL-3)
1
Artur Grygiel
TBS Slask Wroclaw II
(POL-3)
3
Jan Grzelinski
WKK Wroclaw
(POL-3)
2
Piotr Halas
GKS Tychy
(POL-2)
1
Pawel Hybiak
ZB Pruszków
(POL-2)
1
Radoslaw Hyzy
TBS Slask Wroclaw II
(POL-3)
3
Damian Janiak
ZB Pruszków
(POL-2)
1
Roman Janik
ZB Pruszków
(POL-2)
1
Piotr Janowski
AZS Politechnika Poznan
(POL-2)
1
Radoslaw Jarosz
Skierniewice
(POL-3)
1
Lukasz Jaskiewicz
ZB Pruszków
(POL-2)
1
Tomasz Jozefiak
WKK Wroclaw
(POL-3)
4
Bartlomiej Jozefowicz
Zetkama Doral Nysa Klodzko
(POL-3)
1
Szymon Juniak
Katowice
(POL-3)
1
Pawel Jurczynski
Katowice
(POL-3)
1
Leszek Kaczmarski
Zaglebie Sosnowiec
(POL-2)
1
Damian Kalinowski
UMKS Piotrcovia
(POL-3)
2
Jakub Kilian
WKK Wroclaw
(POL-3)
4
Slawomir Klocek
MCKiS Jaworzno
(POL-3)
1
Arkadiusz Kobus
Legia Warszawa
(POL-2)
1
Jakub Koelner
WKK Wroclaw
(POL-3)
1
Daniel Kolankowski
WKK Wroclaw
(POL-3)
1
Marcin Kowalewski
ZB Pruszków
(POL-2)
1
Marcin Kowalski
TBS Slask Wroclaw II
(POL-3)
3
Adrian Koziol
MCKiS Jaworzno
(POL-3)
1
Przemyslaw Krawczyk
UMKS Piotrcovia
(POL-3)
1
Mateusz Krawiec
Skierniewice
(POL-3)
2
Radoslaw Kubala
UMKS Piotrcovia
(POL-3)
1
Norbert Kujon
MCKiS Jaworzno
(POL-3)
1
Maksym Kulon
TBS Slask Wroclaw II
(POL-3)
1
Norbert Kulon
TBS Slask Wroclaw II
(POL-3)
3
Karol Kupczak
HK Zory
(POL-3)
2
Krzysztof Kurdubski
Katowice
(POL-3)
1
Michal Kwiatkowski
Legia Warszawa
(POL-2)
1
Marcin Lada
UMKS Piotrcovia
(POL-3)
2
Radoslaw Lemanski
MCKiS Jaworzno
(POL-3)
1
Krzysztof Leski
UMKS Piotrcovia
(POL-3)
2
Karol Leszczynski
GTK Gliwice
(POL-3)
1
Wojciech Leszczynski
TBS Slask Wroclaw II
(POL-3)
2
Artur Lewandowski
Skierniewice
(POL-3)
1
Adam Linowski
ZB Pruszków
(POL-2)
1
Michal Lipinski
Zetkama Doral Nysa Klodzko
(POL-3)
2
Krzysztof Lis
Alba Chorzow
(POL-3)
1
Miroslaw Lopatka
TBS Slask Wroclaw II
(POL-3)
3
Piotr Magdziarz
Alba Chorzow
(POL-3)
1
Lukasz Makolski
Skierniewice
(POL-3)
1
Grzegorz Malewski
Legia Warszawa
(POL-2)
1
Przemyslaw Malona
GTK Gliwice
(POL-3)
1
Marcin Marczyk
HK Zory
(POL-3)
2
Mariusz Markowicz
GKS Tychy
(POL-2)
1
Dominik Martyniak
WKK Wroclaw
(POL-3)
2
Michal Matysiak
MCKiS Jaworzno
(POL-3)
1
Adam Mazur
WKK Wroclaw
(POL-3)
4
Kamil Michalski
SKK Siedlce
(POL-2)
1
Szymon Milczynski
Stal Ostrów Wielkopolski
(POL-2)
1
Tomasz Milewski
Katowice
(POL-3)
Zaglebie Sosnowiec
(POL-2)
2
Adam Misztela
UMKS Piotrcovia
(POL-3)
2
Pawel Mol
GTK Gliwice
(POL-3)
1
Grzegorz Mordzak
Zaglebie Sosnowiec
(POL-2)
1
Adrian Mroczek-Truskowski
TBS Slask Wroclaw II
(POL-3)
Stal Ostrów Wielkopolski
(POL-2)
4
Lukasz Nawrot
GTK Gliwice
(POL-3)
1
Marcin Nedzi
SKK Siedlce
(POL-2)
1
Kamil Nowak
Katowice
(POL-3)
1
Patryk Nowerski
UMKS Piotrcovia
(POL-3)
Zaglebie Sosnowiec
(POL-2)
2
Lukasz Ochodek
HK Zory
(POL-3)
2
Tomasz Ochonko
Stal Ostrów Wielkopolski
(POL-2)
1
Pawel Olczak
GKS Tychy
(POL-2)
1
Lukasz Olejnik
Stal Ostrów Wielkopolski
(POL-2)
1
Bartlomiej Ornoch
Legia Warszawa
(POL-2)
1
Piotr Osiakowski
Zaglebie Sosnowiec
(POL-2)
1
Wojciech Osinski
SKK Siedlce
(POL-2)
1
Andrzej Paszkiewicz
Legia Warszawa
(POL-2)
1
Wojciech Pawelczyk
AZS Politechnika Poznan
(POL-2)
1
Bartosz Pelka
UMKS Piotrcovia
(POL-3)
2
Daniel Pelka
Alba Chorzow
(POL-3)
2
Marek Piechowicz
Zaglebie Sosnowiec
(POL-2)
1
Mateusz Piotrowski
Alba Chorzow
(POL-3)
1
Wojciech Pisarczyk
Stal Ostrów Wielkopolski
(POL-2)
1
Mateusz Platek
TBS Slask Wroclaw II
(POL-3)
2
Piotr Podbial
Alba Chorzow
(POL-3)
2
Grzegorz Podulka
GTK Gliwice
(POL-3)
1
Oktawian Przeliorz
HK Zory
(POL-3)
2
Patryk Przyborowski
Zaglebie Sosnowiec
(POL-2)
1
Filip Put
ZB Pruszków
(POL-2)
1
Aleksander Raczek
TBS Slask Wroclaw II
(POL-3)
1
Czeslaw Radwanski
Zetkama Doral Nysa Klodzko
(POL-3)
2
Jacek Rduch
HK Zory
(POL-3)
2
Grzegorz Remin
MCKiS Jaworzno
(POL-3)
1
Maciej Rostalski
AZS Politechnika Poznan
(POL-2)
1
Mateusz Rutkowski
AZS Politechnika Poznan
(POL-2)
1
Konrad Rzeczkowski
AZS Politechnika Poznan
(POL-2)
1
Andrzej Sabacinski
UMKS Piotrcovia
(POL-3)
1
Przemyslaw Sas
Skierniewice
(POL-3)
2
Rafal Sebrala
GKS Tychy
(POL-2)
1
Kacper Sek
WKK Wroclaw
(POL-3)
1
Mikolaj Serbakowski
WKK Wroclaw
(POL-3)
3
Dominik Sikorski
UMKS Piotrcovia
(POL-3)
1
Piotr Sikorski
Skierniewice
(POL-3)
2
Nikodem Sirijatowicz
Stal Ostrów Wielkopolski
(POL-2)
1
Rafal Sobilo
SKK Siedlce
(POL-2)
1
Maciej Soehrich
GTK Gliwice
(POL-3)
1
Mikolaj Spala
Stal Ostrów Wielkopolski
(POL-2)
1
Adam Spychala
Alba Chorzow
(POL-3)
1
Tomasz Stankala
GTK Gliwice
(POL-3)
1
Bartosz Stawowski
Katowice
(POL-3)
1
Marcin Sterenga
Zetkama Doral Nysa Klodzko
(POL-3)
1
Artur Suchodolski
WKK Wroclaw
(POL-3)
4
Kamil Sulima
SKK Siedlce
(POL-2)
1
Michal Swiderski
Legia Warszawa
(POL-2)
1
Krystian Swiech
Skierniewice
(POL-3)
2
Mateusz Szczotka
HK Zory
(POL-3)
1
Marek Szumelda-Krzycki
SKK Siedlce
(POL-2)
1
Michal Szydlowski
AZS Politechnika Poznan
(POL-2)
1
Pawel Szymanski
GTK Gliwice
(POL-3)
1
Damian Tokarski
Katowice
(POL-3)
ZB Pruszków
(POL-2)
2
Artur Tomczynski
UMKS Piotrcovia
(POL-3)
1
Mateusz Tomczynski
UMKS Piotrcovia
(POL-3)
2
Blazej Torebko
HK Zory
(POL-3)
1
Przemyslaw Tradecki
Skierniewice
(POL-3)
2
Cezary Trybanski
Legia Warszawa
(POL-2)
1
Karol Tyborowski
Alba Chorzow
(POL-3)
AZS Politechnika Poznan
(POL-2)
3
Rafal Ulrich
Zetkama Doral Nysa Klodzko
(POL-3)
2
Daniel Wall
SKK Siedlce
(POL-2)
1
Michal Weiss
Zetkama Doral Nysa Klodzko
(POL-3)
2
Aaron Weres
SKK Siedlce
(POL-2)
1
Marcin Weselak
Alba Chorzow
(POL-3)
2
Michal Wielechowski
AZS Politechnika Poznan
(POL-2)
1
Lukasz Wilczek
Legia Warszawa
(POL-2)
1
Marcel Wilczek
Legia Warszawa
(POL-2)
1
Lukasz Wojcik
Alba Chorzow
(POL-3)
2
Krzysztof Wozniak
Alba Chorzow
(POL-3)
2
Tomasz Wrobel
GTK Gliwice
(POL-3)
1
Marcin Wrobel
GKS Tychy
(POL-2)
1
Bartosz Wyrwas
Zetkama Doral Nysa Klodzko
(POL-3)
1
Szymon Wzietek
WKK Wroclaw
(POL-3)
3
Mateusz Zawadzki
UMKS Piotrcovia
(POL-3)
2
Mateusz Zebski
Stal Ostrów Wielkopolski
(POL-2)
1
Marcin Zelislawski
Skierniewice
(POL-3)
2
Jacek Zielinski
Skierniewice
(POL-3)
2
Krzysztof Zielinski
HK Zory
(POL-3)
2
Norman Zuber
WKK Wroclaw
(POL-3)
3
Bartosz Zubik
Zetkama Doral Nysa Klodzko
(POL-3)
2
Wojciech Zurawski
Stal Ostrów Wielkopolski
(POL-2)
1